Milan Bílek: 4 dny stačily na koupi nemovitosti a schválení hypotéky

Vyřízení hypotéky trvá v průměru 2 až 4 týdny a samotná rychlost tohoto procesu závisí na mnoha faktorech. Tím nejpodstatnějším je klient spolupracující s hypotečním specialistou. Spolupráce s hypotečním makléřem GEPARD FINANCE může celý proces zkrátit dokonce na pouhých pár dní.

Milan Bílek: 4 dny stačily na koupi nemovitosti a schválení hypotéky

Hypotéka v rekordním čase

Tento obchodní případ byl realizovaný letos v květnu. Pouhé 4 pracovní dny stačily zájemci o koupi rodinného domu v jižních Čechách k vyřízení a schválení hypotečního úvěru s naším hypotečním makléřem Milanem Bílkem. Milan měl ještě donedávna nejrychlejší koupi za 5 pracovních dní. Jednalo se o byt v Praze s online oceněním. Milan se však nezastaví před žádnou překážkou a jak sám praví...

„Rekordy se mají posouvat“

Jak to vše probíhalo

Celý příběh o hypotéce vyřízené v rekordním čase začíná v pátek dopoledne předáním kontaktu na konkrétního zájemce o hypotéku. Milan měl v poznámce informaci o tom, že se jedná o koupi a následnou rekonstrukci rodinného domu a že se celý proces musí stihnout vyřídit do týdne, protože prodávající se bude v České republice nacházet pouze tuto omezenou dobu.

Odpoledne téhož dne proběhl první telefonický kontakt s klientem, v rámci kterého si makléř zhodnotil, že je schválení hypotéky reálné a dohodl s klientem společně základní parametry hypotečního úvěru. Jako nejvýhodnější se ukázalo zažádat o maximální výši hypotéky na koupi domu a vlastní zdroje ponechat na následnou rekonstrukci, jež bude hrazena mimo jiné ze stavebního spoření, na kterém si klient již delší dobu spořil.

Žadatel měl příjmy z podnikání v kombinaci s pronájmem. Neznal však konkrétní čísla a neměl k dispozici daňová přiznání v elektronické podobě. Vše vyřešil jeden telefon s účetní, která zhruba do hodiny poslala vše potřebné. Ještě ten den se proto stihla vyřešit a potvrdit průchodnost hypotéky a objednat odhad nemovitosti.

S odhadcem se klient sešel následující den. V pondělí došlo k sepsání žádosti o hypotéku, v úterý se dotáhlo znění kupní smlouvy a úschova peněz. Ve středu byl státní svátek, takže ve čtvrtek ráno byl odhad nemovitosti odevzdán a obratem bankou supervizován. Tentýž den byly také schváleny a připraveny veškeré potřebné smlouvy ze strany banky. Vše v rekordním čase čtyř pracovních dní. V tento moment již opravdu nebylo kam spěchat, takže k samotnému podpisu smlouvy došlo v pátek po obědě.

Ne vždy se stane, že je na vyřízení hypotéky tak málo času. Pokud však k takové situaci dojde, uděláme vše proto, abychom klientovi vyšli vstříc a maximálně mu pomohli ke splnění jeho snu.

Potřebujete hypotéku?

Také zvažujete koupi vlastní nemovitosti? Pokud chcete mít jistotu, že financování proběhne hladce a v pořádku, obraťte se na odborníky, kteří vám s vyřízením hypotečního úvěru pomohou. Sjednejte si schůzku s naším hypotečním makléřem a dozvíte se vše potřebné.

 

prospekt Milan Bílek

Milan Bílek

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Koupě nemovitosti od developera aneb Na co si dát pozor, doporučí Jiří Němec

Při koupi nemovitosti máte standardně na výběr ze dvou možností. Buď koupíte již stojící nemovitost, nebo se rozhodnete pro novostavbu. Každá z těchto možností má své výhody i nevýhody. V následujícím vyprávění, které popisuje zkušenost našeho...

Rozhovor s hypoteční makléřkou Štěpánkou Malinovou: Vyplatí se budovat dlouhodobé vztahy

Každé povolání lze vykonávat různými způsoby. Ne jinak je to i v případě hypotečních specialistů. Pro někoho je tato práce pouhým prostředkem, jak si zajistit finance na živobytí, pro jiného je práce hypotečního makléře doslova posláním. Naše...

Comparator GEPARD FINANCE: Nejdůležitější nástroj pro hypoteční specialisty

Profese hypotečního makléře sebou obnáší velkou zodpovědnost, ale také značnou společenskou prestiž. Pokud svou práci děláte naplno, s chutí, odhodláním a kvalitně, lidé to ocení. Vy se stáváte uznávaným a vyhledávaným odborníkem a vaše značka nabývá...