Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE

Na co se zaměřit při výběru hypotečního makléře

Rozhodli jste se při vyřizování hypotéky svěřit do rukou odborníka? Dobrý hypoteční makléř vám dokáže ušetřit nejen peníze, ale také čas a starosti. Jenže jak vybrat toho správného? Přinášíme vám doporučení a tipy, na co se při výběru hypotečního makléře zaměřit.

Na co se zaměřit při výběru hypotečního makléře

Hypotéka s makléřem, nebo bez makléře?

Pokud se rozhodnete pro vyřízení hypotéky bez makléře, počítejte s tím, že vám celý proces zabere poměrně dost času. Pro získání nejvýhodnějšího produktu, musíte obejít větší množství bank, nechat si vypracovat nabídky a ty pak složitě porovnávat. Nejen že není v silách běžného žadatele o hypotéku seznámit se s kompletní nabídkou trhu, pro laika je téměř nemožné vybrat si ten „správný“ úvěr. S vyřízením hypotéky je navíc spojena spousta administrativy. Budete muset sehnat a zkompletovat velké množství dokladů a oběhnout několik úřadů.

Výhody hypotečního makléře

Služby hypotečního makléře spočívají v tom, že na jednom místě naleznete nabídky více bank, díky čemuž výrazně ušetříte svůj čas i peníze. Díky množství obchodů, které zkušení makléři do bank přináší, často dovedou vyjednat pro své klienty výhodnější podmínky, než jaké banky standardně nabízí. Kromě toho vám makléř zajistí veškeré potřebné formuláře, pomůže vám se sběrem dokumentů a provede vás celým procesem vyřízení hypotéky.

Jak vybrat dobrého hypotečního makléře

Hypotečních makléřů je mnoho, těch kvalitních už bude o něco méně. Hypotéka je pro mnohé závazkem na celý život, buďte proto při výběru svého poradce obezřetní a nebojte se zeptat na vše, co vás zajímá.

1/ Zkušenosti a praxe

Hypoteční trh dokáže být mnohdy velmi záludný. Nezkušený makléř vás stěží provede všemi zákoutími hypotečních produktů. Zkušený makléř vám oproti tomu dokáže poměrně rychle sdělit, zda máte šanci hypotéku získat či nikoliv, případně za jakých podmínek. Zkušenosti hypotečního makléře pak ocení především klienti s nestandardními požadavky, kteří se mohou vychylovat z nastavených mantinelů běžného schvalovacího procesu. Nebojte se proto zeptat, jak dlouho působí makléř v daném oboru a jaké má zkušenosti.

2/ Znalosti a přehled

Činnost hypotečního makléře je díky novému zákonu o spotřebitelském úvěru mnohem bedlivěji monitorována a na příslušné znalosti v této profesi se kladou citelně vyšší nároky. Hypoteční makléř musí splňovat odbornou způsobilost a úspěšně složit odbornou zkoušku. Dobrý hypoteční specialista mimoto také disponuje znalostmi o bankovních produktech a má přehled o dění na finančním trhu. Určitě by vás mělo zajímat, zdali je vašemu makléři znám aktuální vývoj na trhu s hypotékami, nastavení úrokových sazeb a očekávání ohledně vývoje do budoucna.

3/ Reference

Reference patří k velmi efektivním způsobům, jak získat potřebné informace. Zeptejte se známých, jaké mají zkušenosti s hypotečními specialisty a zdali vám mohou někoho doporučit. Nebojte se svého makléře zeptat, zdali má někde zveřejněny své reference.

4/ Spolupráce s bankami

Určitě se vyplatí jednat s hypotečním makléřem, který spolupracuje s co největším počtem hypotečních bank. Pokud vám navíc dokáže zprostředkovat také produkty stavebních spořitelen, tím lépe.

5/ Dejte na svůj dojem

Ze spolupráce s hypotečním makléřem byste měli mít dobrý dojem. Makléř by vám měl být sympatický a měli byste k němu mít důvěru, protože vás bude provázet celým procesem od sepsání žádosti až po samotné čerpání hypotéky. Vodítkem může být Asociace hypotečních makléřů, kde se všichni její členové smluvně zavázali dodržovat příslušný etický kodex.

Čemu se vyvarovat?

Všímejte si, zdali makléř naslouchá vašim představám a potřebám a jak je dokáže propojit s nabídkou na trhu. Pokud vás hypoteční poradce nevyslechne a hned přichází s předpřipraveným řešením, další spolupráci bedlivě zvažte. Než se rozhodnete k čemukoli smluvně zavázat, vše pečlivě promyslete, nerozhodujte se ve spěchu a na základě emocí.

Obraťte se na nás

GEPARD FINANCE je zakládajícím členem Asociace hypotečních makléřů. Naší konkurenční výhodou a profesionální prestiží je kompletní produktová nabídka všech bank, získané postavení na trhu, možnosti poskytování benefitů a slev pro klienty. Obraťte se na naše hypoteční makléře a sjednejte si schůzku ještě dnes.

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Gottsteinovi: Češi nechtějí slyšet, že s hypotékou může být problém

Manželé Otomar a Hana Gottsteinovi se v oboru hypoték pohybují již řadu let. Svou první franšízu rozjeli v rodném Písku, dnes působí hlavně v Praze. Dle jejich zkušeností je práce na malém a velkém městě diametrálně odlišná. V jejich oboru je trápí...

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...

Makléř Milan Bílek: Hypotéky by neměl dělat nikdo na „vedlejšák“

Se svými 12 lety působení je Milan Bílek u Gepard Finance ostříleným veteránem. Získal mnohá ocenění, mimo jiné „Makléř roku“ či „Nejoblíbenější makléř roku“ a je členem „Síně slávy“. Povídali jsme si s ním nejen o jeho začátcích na trhu, ale i o budoucích...