Návod, jak refinancovat hypotéku na vyšší částku

Jednorázové doplacení hypotéky, kterou aktuálně splácíme, hypotékou novou. Přesně to se ukrývá pod souslovím refinancování hypotéky. V dnešní době často skloňovaný pojem zůstává pro mnohé velkou neznámou, ačkoli by mohl některým lidem výrazně usnadnit život a zajistit jim alespoň mírně vyšší životní standard. Pojďme se podívat na to, v čem je refinancování hypotéky výhodné, a jak si ho zařídit.

Návod, jak refinancovat hypotéku na vyšší částku

Nad důvodem není třeba dlouze přemýšlet

Před lety jste si zařídili hypoteční úvěr a poctivě ho splácíte, jenže finance, které vám po zaplacení nezbytných výdajů včetně splátky úvěru zbydou, vám nestačí. Například proto, že se vám nenávratně rozbilo auto, ale vy něčím potřebujete jezdit do práce, a tak sáhnete na poslední rezervu. Ze všeho nejvíc byste si v tuto chvíli přáli ušetřit na výdajích. A právě to můžete díky refinancování hypotéky.

Jestliže máte hypotéku s určitým úrokem, pro představu třeba s úrokem 3,5 %, a dozvíte se o možnosti mít hypotéku s úrokem 2,1 % u jiné banky, vyplatí se vám vzít si po skončení fixačního období novou hypotéku u společnosti, která nabízí nižší úrokovou sazbu, a doplatit penězi hypotéku u společnosti, jejíž služeb jste využívali doposud. Stará hypotéka bude splacena a vy nyní budete splácet hypotéku s nižším úrokem, můžete si také zvolit delší dobu splácení, tím budete povinni splácet úvěr po menších sumách, což pro vás bude, zejména v nelehké finanční situaci, jednoznačně výhodnější. Učinit tak můžete ale i tehdy, nejste-li k tomu okolnostmi nuceni. Kdo by dnes chtěl zbytečně platit více, než musí?

Jak refinancování hypotéky zařídit

Refinancování hypotéky je pro laiky, kteří se v problematice hypotečních úvěrů a jejich refinancování příliš neorientují, poněkud složité. Pro odborníky je však jednoduché. Profesionálové z Gepard Finance za vás mohou vyřídit vše potřebné a vaše hypotéka získá výhodnější ráz, aniž byste se o to výrazněji zasadili. Stačí jen včas povolat na pomoc ty správné lidi. Ideální doba, kdy začít řešit refinancování je 2-3 měsíce před koncem fixačního období hypotéky.

To, zda je pro vás výhodné zůstat u vaší stávající banky, nebo je čas obrátit se na jinou, která vám nabídne lepší služby, můžete snadno zjistit a porovnat díky hypoteční kalkulačce, kterou pro vás odborníci z Gepard Finance sestavili.

Refinancovat hypotéku můžeme i na vyšší částku, pokud k tomu máme patřičné dispozice. Před tím bychom se ale raději měli vždy poradit s makléřem, abychom zjistili, zda nám nebude refinancování na vyšší částku později dělat potíže.

Zajistěte si při refinancování hypotéky pomoc profesionálů z Gepard Finance, kteří právě tuto problematiku považují za svůj denní chléb. Nechte si poradit, přizpůsobte si výši svých splátek a začněte si více užívat života!

Sdílejte článek