Nové smlouvy stavebního spoření

OBDOBÍ PODZIMU JE TRADIČNÍ ČAS PRO SJEDNÁNÍ NOVÝCH SMLUV STAVEBNÍHO SPOŘENÍ...

Nové smlouvy stavebního spoření

Kdy je nejlepší doba na uzavření Smlouvy stavebního spoření?

Nejlépe je začít spořit již dětem od narození, aby měli tzv. počinek jednou pro řešení svého bydlení nebo naspoření pomůže pro studium vysokoškoláka. Pokud máte na mysli období roku, nejčastěji se uzavírají nové smlouvy stavebního spoření v posledním čtvrtletí roku. To zajistí novým klientům státní podporu za daný rok. Ze zkušenosti musím říct, že je podstatně snazší řešit financování nového bydlení klientům, kteří již mají naspořeno část prostředků pro svůj záměr. Pokud mají naspořeno u stavební spořitelny, díky historii snáze a levněji vyřídíme úvěr obdobný hypotéce.

Jsou nějaké výhody pro uzavření smluv pro děti?

Ano, jsou spořitelny, které mají pro děti produkty s uzavřením smlouvy zdarma pro danou cílovou částku. Jiné mají akce krátkodobého nebo dlouhodobého charakteru bez poplatku právě v období závěru roku. Úrokové zvýhodnění v tuto chvíli pro děti nemá žádná ze stavebních spořitelen. V současnosti je možné uzavřít Smlouvu o stavebním spoření s garancí úrokové sazby ve výši 1,3 % p.a. na vázací dobu 6 let pro vklady.

Máte Smlouvu stavebního spoření?

Pokud ano, tak Vám doporučuji hlídat si splnění 6 – leté vázací doby od sjednání smlouvy st. spoření. Protože po jejím uplynutí se Vám mohou výrazně změnit úroky vkladů až na setiny procent. Klientům, kterým v dohledné době uplyne vázací doba doporučuji využít současné nabídky sjednání smluv stavebního spoření bez poplatku. To je v současnosti možné u všech stavebních spořitelen.

 

Doporučuji kontaktovat makléře Gepard Finance a projít s nimi Vaše produkty stavebních spořitelen, jak spořící, tak úvěrové. Naši makléři Vám rádi pomohou se zorientovat v současné turbulentní době s nabídkou nejvhodnějšího řešení vašich potřeb.

 

foto Lenka SvobodováAutor článku:

Lenka Svobodová
produktový manager stavebního spoření
GEPARD FINANCE a.s.

Hypotéky Tábor

Sdílejte článek