Nové smlouvy stavebního spoření výhodněji

Před rokem jsme byli svědky prudkého zvyšování úrokových sazeb úvěrových produktů a očekávali jsme pomalejší růst úrokových sazeb pro spoření. Neuměli jsme si představit, že se vrátíme k sazbě obvyklé v počátcích stavební spoření a to 3 %. Dnes je tato sazba reálná bez podmínek za dodržení obratů na smlouvě stavebního spoření.

Nové smlouvy stavebního spoření výhodněji

Závěr roku ve znamení nových smluv stavebního spoření výhodněji jak loni?

Před rokem jsme byli svědky prudkého zvyšování úrokových sazeb úvěrových produktů a očekávali jsme pomalejší růst úrokových sazeb pro spoření. Neuměli jsme si představit, že se vrátíme k sazbě obvyklé v počátcích stavební spoření a to 3 %. Dnes je tato sazba reálná bez podmínek za dodržení obratů na smlouvě stavebního spoření. Všechny stavební spořitelny mají již založení smluv zdarma a mnohé mají pro klienty bonus za sjednání smlouvy, nebo za vyšší vklady vložené na smlouvu do konce roku, a to ve výši 2 000 Kč až 5 000 Kč. Máme i stavební spořitelny, které základní úrokové sazby spoření drží nízko, ale nabízejí při splnění podmínek bonusové úroky a tím je možno získat úrok celkem až 5 % p.a. S využitím všech výhod, při splnění podmínek akcí a se získáním státní podpory může klient získat na nově uzavřené smlouvě stavebního spoření zhodnocení až 6,55 % p.a.

 

To již stojí za zamyšlení.

 

Než ukončíte starší smlouvu stavebního spoření, zkontrolujte:

  • zda je skutečně splněna vázací doba – trvání smlouvy stavebního spoření alespoň 6 let. Abyste nemuseli vracet zálohy státní podpory dosud na smlouvě stavebního spoření připsané.
  • zda nemáte nabídku přiděleného úvěru ze stavebního spoření s úrokem 3 až 4%, který by se mohl hodit na modernizaci či zajištění snížení energetické náročnosti vašeho bydlení. Takové úroky úvěru jsou při dnešních úrokových sazbách hypoték více než zajímavé. Pokud máte nabídku úvěru ze stavebního spoření a víte, že ji chcete využít. Neváhejte dlouho, nabídka bývá časově omezena. Její opětovné získání může trvat měsíce.

 

Naši makléři Vás rádi provedou současnými nabídkami stavebních spořitelen, ale i s řešením starších smluv.

 

Autor článku: Lenka Svobodová

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Chcete i nadále využívat maximální státní podporu, nejvyšší čas uzavřít stavební spoření

Chcete si pravidelně spořit s garantovanou úrokovou sazbou a i pro další roky si zajistit státní podporu ve výši  2 000,-Kč?

Závěr roku 2023 ve znamení akcí stavebního spoření

Závěr roku je již tradičně ve znamení sjednávání nových smluv stavebního spoření. To podporují stavební spořitelny mnoha zajímavými akcemi. Letos poprvé i možností dorovnání státní podpory pro nové smlouvy stavebního spoření pro období...

Stavební spoření a úvěry v září 2023

Stavební spořitelny se snaží klienty nalákat na zajímavé spořicí akce s vyšším úročením, ale i bonusy za vyšší vklady. Dvě stavební spořitelny slibují dorovnání státní podpory na 2 000 Kč při sjednání smlouvy do konce roku.