Nový zákon a hypoteční poradenství: co všechno nyní musíte jako makléř zvládnout a jak se s tím úspěšně vypořádat?

Před pár týdny vstoupila v účinnost novela zákona o spotřebitelském úvěru, která se kromě koncových uživatelů významně dotýká i hypotečních makléřů. Ti se nyní musí vypořádat se spoustou změn – od kontrol ze strany České národní banky až po povinnost zveřejňovat provize nebo nutnost archivovat dokumentaci. Patříte mezi ty, kteří se ještě pořádně nerozkoukali? Nebo už víte, co vás čeká, ale obáváte se, že si se vším neporadíte? Máme řešení pro oba případy.

Na co se připravit s novým zákonem?

Jedinečná příležitost pro zkvalitňování služeb

Ať už se na nový zákon č. 257/2016 Sb. díváte jakkoliv, měli byste si uvědomit, že vám dává skvělou možnost zdokonalit se a zkvalitnit své služby. Tím, že apeluje na vaši větší odbornost, vás „nutí“ být lepšími.

Povinná školení vám předají množství znalostí, na jejichž získávání byste si za normálních okolností třeba vůbec nenašli čas. A k čemu vaše vyšší profesionalita povede? Otevře vám dveře k zajímavým příležitostem a zajistí spokojené klienty.

Přehled 3 zásadních novinek

Co konkrétně zákon vnáší do vykonávání vaší činnosti?

  • V případě samostatného zprostředkovatele musíte zajistit pojištění odpovědnosti na 20 000 000 Kč.
  • Veškerou práci s klientem musíte povinně dokumentovat.
  • Čeká vás kombinovaná písemná zkouška.

Toto je jen stručný náhled na vybrané body. Více jich najdete v jednom z minulých článků, kde jsme mimo jiného probírali, jak se novela zákona dotkne makléřů

Chcete být bez starostí?

Mnoho poradců asi aktuálně stojí před rozhodnutím, co dál. Změn je celá řada a nebude lehké je zahrnout do stávajících aktivit. Pokud to chcete zvládnout bez stresu a dál se soustředit na to hlavní, což je pomáhat klientům s financemi, nabízíme vám možnost připojit se ke Gepard Finance.

Na novelu jsme maximálně připraveni a děláme vše pro to, aby se naši makléři zabývali novými legislativními pravidly v co nejmenší možné míře. Postaráme se, abyste všechny nutné podmínky splnili a aby vás nikterak nezatěžovaly.

Výhody spolupráce s Gepardem aneb jak budete růst

Snadné zvládnutí povinností plynoucích ze změněného zákona představuje jen zlomek všech možných benefitů, které Gepard jako silný partner nabízí. Dále vám zajistíme odbornou a metodickou pomoc a přirozenou volnost v rozhodování o vlastních výdělcích. Mimo to vám vytvoříme profil na centrálním webu a postaráme se o vaši vynikající prezentaci. A ani tímto  výčtem to nekončí. Zjistěte zde, jaké další výhody získáte.

Konečně užitečná aplikace cool smile cool

Chcete se rychlé naučit otázky ČNB?

Nedávno jsme pro naše makléře vytvořili něco velmi, ale velmi užitečného. Je to rychlá a efektivní příprava na povinné zkoušky odborné způsobilosti, kterými budou muset projít všichni poradci dle nařízení ČNB. Aplikaci si zdarma můžete stáhnout i Vy. Budete postupovat rychleji. Na stránce SPOLUPRÁCE se dočtete také o dalších benefitech, které Vás určitě překvapí!

Aplikaci si ZDARMA stáhněte zde.


Neváhejte, vyzrajte na nový zákon a staňte se součástí stabilní sítě Gepard, která roste každým dnem. A vy budete růst s ní. Stejně jako více než 500 již zapojených makléřů. Přečtěte si hned teď, jak začít s Gepardem, a udělejte ještě dnes smysluplný krok směrem k význačnému rozvoji své poradenské kariéry. Rok 2017 tak pro vás bude rokem plným úspěchů!
Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Zákon o spotřebitelském úvěru v praxi aneb Jaký dopad bude mít novela na zprostředkovatele

Začátkem prosince loňského roku vstoupila v platnost novela Zákona o spotřebitelském úvěru. Jak možná víte, novela zavádí některé změny, týkající se odborné způsobilosti zprostředkovatelů. Jaké novinky tedy čekají na hypoteční a finanční poradce?

Spotřebitelské úvěry: ČNB přebírá kompletní dohled. Jaký to bude mít dopad na distribuci?

Dle novely Zákona o spotřebitelském úvěru přebírá dohled nad poskytovateli úvěrů Česká národní banka. Doposud úvěrové firmy kontrolovala Česká obchodní inspekce. Centrální banka bude také vydávat licence poskytovatelům a oprávnění zprostředkovatelům.

Nový zákon o spotřebitelském úvěru: Jak konkrétně ovlivní půjčování peněz?

Od prosince začal platit nový zákon, který změnil podmínky všech úvěrů a to včetně těch na bydlení. Cílem změny má být především omezit nekalé praktiky u nebankovních subjektů, zmírnit postihy při nesplácení úvěrů a umožnit klientům výhodnější předčasné...