Odhady nemovitostí už banky nekrátí

Znalecký odhad nemovitosti je součástí každé žádosti o hypoteční úvěr. Pro banku je zárukou toho, že jí půjčené peníze jsou jištěny zástavou v adekvátní hodnotě. Pro klienty, kteří nakupují nemovitosti na hypoteční úvěr, je klíčové, aby znalecký odhad odpovídal kupní ceně. To však není vždy pravidlem: kupní cena a cena odhadní se liší přibližně ve 20% všech úvěrových případů.

V době největší finanční krize byly banky na výši ocenění nemovitostí velice citlivé, což mělo za následek snižování znaleckého odhadu bankovními supervizory. „Ceny nemovitostí během uplynulých let klesaly, banky proto logicky zvýšily opatrnost a znalecká ocenění více hlídaly," říká Ing. Stanislav Obešlo, ředitel franšízové sítě. Podle něj se ale nyní situace změnila: „Situace na realitním trhu se stabilizovala a počet korigovaných znaleckých odhadů bankovními supervizory se podstatně snížil," dodává Stanislav Obešlo.

Pokles cen nemovitostí se během finanční krize týkal zejména panelákových bytů a luxusních, tedy hodně drahých, nemovitostí. Zde byly bankovní supervizoři nejvíce opatrní a korekce znaleckých odhadů nebyly u těchto nemovitostí ničím výjimečným.

Zajištění znaleckých odhadů za výhodné ceny a v přijatelné časové lhůtě je součástí hypotečního servisu Gepard Finance. Kontaktujte nás!

 

 

 

 


 

 

Další články z vydání Gepard Bulletin ČERVENEC 2011

 

 

 

 

 

 

  • Odhady nemovitostí už banky nekrátí

 

 

Odhady nemovitostí už banky nekrátí

Odhady nemovitostí už banky nekrátí

Sdílejte článek