5 důvodů pro refinancování stávajícího hypotečního úvěru

V roce 2014 končí fixace 100 000 hypotečních úvěrů. Pokud se tato skutečnost týká také vás, nepřestávejte číst následující řádky, na kterých se dozvíte, proč byste konec fixačního období vašeho hypotečního úvěru neměli přejít jen tak bez povšimnutí. Sepsali jsme pro vás 5 důvodů, proč využít refinancování, které může přinést do vašeho rodinného rozpočtu zajímavou finanční částku.

5 důvodů pro refinancování stávajícího hypotečního úvěru

Důvod č. 1 – výhodnější nabídka stávající banky

Jelikož se banky snaží udržet si klienta za každou cenu, můžou vás před plánovaným koncem fixace začít bombardovat s celou řadou nabídek. Je jen na vás, zda jste u dané banky spokojení nebo se již nějakou tu dobu rozhlížíte po konkurenci. Vždy je potřeba zvážit výhody, případně nižší úrokové sazby, které vám banka nabízí a porovnat je s ostatními bankami, jež operují na tuzemském trhu. Mějte na paměti, že v případě rozhodnutí setrvat u dané banky se jedná o rozhodnutí, jehož důsledky si ponesete několik dalších let.

Důvod č. 2 – zajímavá nabídka konkurence

Banky se předhánějí ve výhodnějších nabídkách. Proto vám zpravidla nabídnou zajímavější výhody než vaše současná banka. I zde je na místě pořádně počítat a porovnávat. Ne vždy jsou totiž nabídky opravdu tak výhodné, jak se na první pohled tváří. Rozhodnete-li se pro refinancování, pak hypotékou od nové banky uhradíte hypotéku u stávající banky. Nová banka vám může nabídnout nejen nižší úrokovou sazbu, ale také množství dalších výhod, mezi které patří například prodloužení období splatnosti, uhrazení větší části hypotéky bez dalších poplatků nebo výhodnější ceny bankovních služeb.

Důvod č. 3 – vyberete-li si správně, ušetříte!

Díky refinancování hypotečního úvěru můžete měsíčně ušetřit velmi zajímavé částky. Jak již bylo zmíněno v úvodu článku, letos končí fixace více než 100 000 hypotékám, které byly uzavřeny v roce 2010 nebo 2008. Během těchto let se úrokové sazby hypotečních úvěrů pohybovaly na hranici 4 %. Díky refinancování se můžete dostat třeba i na hranici 2 % a roční úspora, kterou refinancováním získáte, se tak může pohybovat i v desetitisícových částkách.

Důvod č. 4 – můžete navýšit objem hypotečního úvěru

Některé banky v rámci refinancování hypotéky umožňují navýšení objemu finančních prostředků, a vy tak můžete čerpat více, než na kolik byla sjednána původní hypotéka. Tuto výhodu však nenabízejí všechny banky, jen některé z nich. Není ale od věci se na tuto skutečnost informovat.

Důvod č. 5 – refinancujete bez poplatků a dalších sankcí

Pokud nejste spokojeni se svou stávající bankou, u které máte veden hypoteční úvěr, nikdo vám nemůže bránit od ní odejít. Pokud tak učiníte před koncem fixace, pak se připravte na to, že váš odchod nebude tak úplně zadarmo. Sankce se pohybují v desetitisícových částkách. Pokud si však počkáte na konec fixačního období, můžete refinancovat bez dalších postih, sankcí a poplatků.

Chcete se o refinancování dozvědět více informací? Získejte ZDARMA náš návod nebo nás kontaktujte a refinancujte ještě výhodněji!

Sdílejte článek