Rozhovor s Janou Novákovou

foto Jana Ilić NovákováPROČ V DOBĚ AKČNÍCH NABÍDEK BANK A INTERNETU VOLIT SLUŽBU FINANČNÍHO PORADCE?

Podle mého názoru je to především kvůli přehledu o nabídce. Po předchozí několikaleté bankovní praxi pracuji v oblasti úvěrování nemovitostí již více než 10 let. Dnešní doba vyžaduje specializaci v každém oboru lidské činnosti a finanční poradenství rozhodně není výjimkou.

JAKÝ JE DNEŠNÍ KLIENT?

Velmi složitá otázka. Některý náročný, jiný méně. Každopádně je potřeba ke každému přistupovat individuálně a ušít mu nabídku na míru. Právě různorodost klientů a pestrost jejich požadavků je pro mě vždy novou výzvou.

SPECIALIZUJETE SE TEDY POUZE NA NÁKUP NEMOVITOSTÍ?

Ne, dokážu zpracovat nabídku financování rovněž na výstavby, rekonstrukce a modernizace, vyrovnání majetkových poměru a také např. tzv. americkou hypotéku. Nabízím také zpracování dnes tak často skloňovaného refinancování stávajících hypoték.

ZBÝVÁ VÁM PO NÁROČNÉM DNI I ČAS NA RELAXACI?

Určitě. Odpočívám ráda v přírodě nebo při sportu. V květnu jsem si užila zlaté tažení českých hokejistů na MS.

  


 

Nebojte se hypotečního makléře

V MOMENTĚ, KDY SE ZAČNEME ROZHLÍŽET PO NOVÉM BYDLENÍ, ŘEŠÍME VĚTŠINOU ZÁROVEŇ I OTÁZKU FINANCOVÁNÍ - TEDY HYPOTÉKU. KDYŽ CHCI ZÍSKAT NEJVHODNĚJŠÍ PRODUKT PRO SVŮJ PŘÍPAD, MUSÍM OBEJÍT VŠECHNY BANKY, NECHAT SI ZPRACOVAT ZÁVAZNÉ NABÍDKY A TY SI DOMA POROVNAT. NEMÁME-LI ČASU NAZBYT, NEBO SE NÁM NECHCE PROBÍRAT SE ÚDAJI JEDNOTLIVÝCH BANK A POROVNÁVAT NABÍZENÉ MOŽNOSTI A ADMINISTRATIVNÍ NÁLEŽITOSTI, MÁME MOŽNOST VYUŽÍT SLUŽEB HYPOTEČNÍHO MAKLÉŘE.

HYPOTÉKA V POHODLÍ, ANEB JAK TO PROBÍHÁ

Na začátek si domluvíme nezávaznou osobní schůzku a s makléřem si pouze vyjasníme naše požadavky a přání a on by si měl udělat představu ohledně naší situace na kolik si dosáhneme a jaké máme možnosti. V následujících dnech nám makléř zašle mailem nabídku financování, která obsahuje několik možností - výběr bank, různé splatnosti, různé fixace apod. Doma si můžeme nabídku v klidu prostudovat a následně si domluvit další schůzku. Makléř by nás měl také seznámit s veškerými poplatky, tedy co nás to bude v bance stát - odhad, poplatek za zpracování hypotéky, zda je nutné mít účet u dané banky, nebo např. pojištění .... Po výběru nejvhodnějšího produktu klient makléři dodá potřebné dokumenty k doložení příjmu, vyplní spolu žádost o hypoteční úvěr a makléř se už postará sám o vše ostatní. Podpisem smlouvy práce hypotečních makléřů zdaleka nekončí. Dobrý hypoteční makléř je klientovi k dispozici po celou dobu splatnosti úvěru a to v čase, který si sami určíme.

CO MNE TO BUDE STÁT?

Standardní služby hypotečních makléřů jsou bezplatné. To ale neznamená, že hypoteční makléři pracují zadarmo. Veškeré náklady spojené s vyřízením hypotéky platí příslušná banka. Pro makléře je důležité pracovat se všemi hypotečními produkty na trhu. Kdyby z nějakého důvodu upřednostňoval jednu nebo dvě banky, brzy by o licenci ostatních bank přišel.

CO ZA MNE HYPOTEČNÍ MAKLÉŘ VYŘÍDÍ?

  • veškeré osobní konzultace - výpočet bonity, výběr nejvhodnějšího produktu
  • komunikaci s bankou - např. vyjednání speciálních podmínek
  • kompletaci úvěrové složky - tedy i zajištění odhadu nemovitosti, podkladů k nemovitosti z katastrálního úřadu
  • monitoring schvalovacího procesu v bance
  • doprovod do banky k podpisu úvěrových a zástavních smluv - případně vysvětlení formulací v těchto smlouvách
  • doložení zástavní smlouvy na katastrální úřad
  • zajištění nezbytného pojištění, např. pojištění nemovitosti
  • pomoc při zajištění splnění podmínek pro čerpání úvěrových prostředků

 

Kontakt:

Jana Ilić Nováková
majitel franšízy | hypoteční makléř
Na Roudné 59a
301 00 Plzeň
GSM: +420 777 022 295           
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

 

 

 


 

zpět na GEPARD Plzeň Na Roudné

 

Doporučte tento článek svým přátelům