Pohodlné refinancování hypotečního úvěru: 3 kroky, jak ušetřit čas i peníze

Splnili jste si svůj velký sen o vlastním rodinném domku? Hypotéku jste si ovšem brali v době, kdy úrokové sazby atakovaly hranici 5 nebo dokonce 6 procent? Pak musíte být značně rozmrzelí.

Pohodlné refinancování hypotečního úvěru: 3 kroky, jak ušetřit čas i peníze

Současné úrokové sazby, které pro vás může u tuzemských bank vyjednat společnost Gepard Finance, totiž začínají na neuvěřitelných 1,69 %! A to je důvod, proč přemýšlet o refinancování nevýhodné hypotéky z minula. Máme pro vás 3 kroky, kterými při refinancování ušetříte spoustu finančních prostředků, ale i drahocenného času.

Krok č. 1 – o refinancování se začněte zajímat včas

Základem úspěchu je zjistit, kdy vám končí doba fixace stávající hypotéky. Ideálně se o její refinancování začněte zajímat zhruba 3 měsíce před vypršením fixace. Jedině tak můžete nashromáždit všechny potřebné informace o subjektech, jenž refinancování nabízejí, ale i podklady a dokumenty, které budete muset vybrané společnosti doložit. Tři měsíce představují ideální dobu, během níž zajistíte vše bez zbytečného stresu a nervů. V první řadě tedy vyhledejte stávající smlouvu o hypotečním úvěru a zjistěte, kdy vám má vypršet její fixace. Zároveň zkontrolujte, zda vám banka, u níž máte hypotéku vedenou, refinancování umožňuje a za jakých podmínek. Následně se začněte důkladně zajímat o společnosti, které refinancování hypotéky nabízejí, a shromážděte si o nich všechny důležité informace.

Krok č. 2 – zvažte všechna pro a proti

Nějakou dobu před vypršením fixace ve své schránce s největší pravděpodobností naleznete nové podmínky, s nimiž vás bude stávající banka kontaktovat. Porovnejte je s podmínkami jiných subjektů a rozhodněte se, zda pro vás bude výhodnější zůstat u stávající banky nebo úvěr refinancovat. Rozhodnete-li se pro druhou možnost, informujte o svém rozhodnutí subjekt, který má mít refinancování vašeho úvěru na starosti. Ideálně se domluvte na osobní schůzce, kde proberete nezbytné detaily refinancování. Poté by vám již nic nemělo bránit ve vypovězení smlouvy o hypotečním úvěru u stávající společnosti a sepsání nové smlouvy u společnosti jiné. Veškerou komunikaci se stávající bankou klienta většinou zajišťuje refinancující subjekt, takže se nemusíte bát zbytečných komplikací nebo nepříjemností.

Krok č. 3 – shromažďování dokumentů je během na dlouhou trať. Nebo ne?

Dalším krokem, který může proces refinancování nepříjemně natáhnout nebo naopak výrazně zkrátit, je rychlost, s jakou doručíte novému subjektu všechny potřebné dokumenty. Někde si tyto dokumenty společnost zajistí sama, jinde bude jejich shromáždění výlučně ve vaší režii. Jednat se může například o nové znalecké posudky, potvrzení o výši vašich příjmů od zaměstnavatele nebo další dokumenty pro refinancování nezbytné. I zde se opět vyplatí oslovit hypoteční makléře, kteří si většinu dokumentů shromáždí sami a vás ušetří zbytečného papírování a byrokracie, jíž nemá v lásce snad nikdo z nás.

Čas i peníze vám pomůže ušetřit Gepard Finance

Pokud chcete na refinancování hypotéky skutečně ušetřit nejen peníze, ale také drahocenný čas, vsaďte na známého a ověřeného hypotečního giganta, jímž je společnost Gepard Finance. Ta pro vás dokáže vyjednat ty nejvýhodnější úrokové sazby a podmínky u všech tuzemských bank a celým procesem refinancování vás provede bez sebemenšího zaškobrtnutí. Více informací o refinancování hypotéky se dočtete zde. Věříme, že i vám se podaří snížit úroky nevýhodné hypotéky o značné procento, jenž vašemu rodinnému rozpočtu citelně ulehčí.

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Refinancování hypoték v závěru roku 2022

V minulém roce se z refinancování stal bezmála národní sport a dokonce jsme zaznamenali označení jako je "hypoteční turistika" či "refinancovací turistika". Rok 2022 se v oblasti refinancování hypotečních úvěrů nese v úplně jiném gardu.

Jaké jsou aktuální...

Refinancování hypotéky a vyvázání druhé nemovitosti ze zástavy

Ceny nemovitostí vzrostly v České republice za posledních pět let téměř nejvíce ze všech zemí Evropské unie. Vyšší cenový nárůst zaznamenali pouze v Maďarsku. Na jedné straně mohou rostoucí ceny nemovitostí představovat překážku v pořízení...

Jak na snadné refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky řeší v letošním roce několik desítek tisíc lidí. Pokud jste uzavírali hypoteční smlouvu v roce 2014 s pětiletou fixací, případně v roce 2016 s tříletou fixací, spadáte do této skupiny také vy. Přinášíme vám užitečné tipy, jak...