• Pojištění

    BLOG O POJIŠTĚNÍ. Pravidelná dávka novinek a rad ze světa pojištění.

Odcizení automobilu, vloupání do domu nebo jeho vyplavení, úraz v zimním období – věcí, ve kterých jsme do jisté míry odevzdáni náhodě a její vrtkavosti, je mnoho. Neplatí to ale pro pojištění. Pojistné krytí je zárukou kompenzace v okamžicích, kdy nám do smíchu není – a kdy se bez finanční kompenzace neobejdeme.
K 1. červenci 2017 jezdilo po českých silnicích 7 732 577 vozidel s povinným ručením. Jeho průměrná roční výše činila loni přibližně 2 800 Kč – navzdory tomu ani celkový součet pojistek nedokázal pokrýt náklady, které pojišťovny v rámci pojistného plnění musely účastníkům dopravních nehod vyplatit. Segment povinného ručení je pro pojišťovací domy dlouhodobě ztrátový. Ty proto nyní řeší, jak negativní bilanci zvrátit, nebo alespoň zmírnit – odpovědí by mělo…
Využívání souběžného pojištění není v Česku ani ve světě nic výjimečného. Portfolia pojišťoven nabízí celou paletu výhodných akcí, ze kterých si pojistníci „vyzobávají“ to nejlepší. Po jednom produktu sáhnou kvůli bezplatné asistenční službě v zahraničí (jejíž součástí je havarijní pojistka s limitem 500 tisíc Kč); druhý produkt zvolí kvůli skvělému poměru maximálního limitu plnění (2 miliony korun) k ceně pojistky. A potom na dovolené v Itálii havarují. Prvním krokem je…

Spoluúčast na povinném ručení: Jste si jisti, že ji nemáte?

pondělí, 27 listopad 2017 10:07 | Pojištění | GEPARD FINANCE
Víte, jak během sekundy utratit miliony korun? Stačí chvilková nepozornost v hustém provozu, trocha smůly a jízda do práce se promění v dlouhé jednání s policií, dalšími účastníky nehody a samozřejmě i pojišťovnou. A přestože si pojištění odpovědnosti z provozu vozidla svědomitě platíte, finanční nároky pojišťovny vás mohou nemile překvapit.
Pojištění odpovědnosti z provozu vozidla není pro řidiče žádnou neznámou. Povinné ručení se vztahuje na každý automobil, které se na pozemních komunikacích nejen pohybuje, ale také stojí, jak je rok dlouhý. Ne každý majitel vozu je ale ochoten pojištění hradit – pokud způsobí nehodu, náklady na uhrazení škod, léčebných výloh a bolestného jdou z tzv. garančního fondu. Přispívají do něj ale ti, kteří si pojištění odpovědnosti platí. To se má…
Pohromy a nešťastné události se nevyhýbají nikomu z nás. Vyplavený dům dokáže ztížit chod rodiny na týdny až měsíce; dohodnout řemeslníky, nakoupit materiál na opravu i nový nábytek a k tomu plnit své běžné povinnosti – to vše si žádá čas, kterého rozhodně není nazbyt. Nějakou dobu zabere i samotné vyřízení pojistné události. Pojišťovny svým klientům ale vycházejí vstříc, nahlašování žádostí o pojistné plnění umožňují online. U většiny z nich…
K začátku letošního roku se českými silnicemi prohánělo okolo 5,6 milionu aut. Automobilová doprava je páteří naší civilizace, neobejde se ovšem bez nehod. Každý rok se odehrají desítky tisíc havárií – ty lehké řidiče otráví, vážnější mohou ohrozit nejen zdraví, ale i obživu nebo podnikání. Bez pojištění zkrátka není radno sedat za volant.
Podle posledních průzkumů je v Česku pojistkou chráněna jen polovina domácností, mnozí Češi si navíc pojištění domácnosti pletou s pojistkou na nemovitost. Ta se ale týká jen vlastní stavby, vybavení a majetek pod ni už nespadá.

Pojištění do zahraničí: Kterou pojišťovnu zvolit?

pátek, 28 červenec 2017 11:35 | Pojištění | GEPARD FINANCE
Léto je tu a s ním i ideální čas pro poznávání exotických míst. Nehody a onemocnění se ale nevyhýbají ani turistům. Nezbytnou součástí zájezdu je cestovní pojištění. Bez něj se totiž lékařská péče může prodražit natolik, že se k moři už nikdy nemusíte podívat.
Na Česko naplno udeřilo léto. Slunce svítí, pracovní morálka klesá, každý se už vidí na dovolené. Ti pasivnější s nafukovací matrací u vody, aktivnější jedinci třeba v sedle kola. Horké letní dny jsou ovšem také dobou, kdy vzrůstá aktivita nenechavých zlodějů. O povinném ručení a pojištění automobilu slyšel každý – ale věděli jste, že pojistit můžete i své kolo?
Máte obě ruce levé a pojištění hmotné odpovědnosti zatvrzele odmítáte? Pak budete platit – a rozhodně ne malé částky. Sázet na to, že se nám ze škody vzniklé naší vinou podaří vymluvit, je bláhové. Stejně to vidí i zákon nařizující újmu či poškození uhradit.
O nahlašování pojistných událostí kolují historky o neprostupnosti a neochotě pojišťoven pojistné plnění vyplácet. V pozadí zkušeností mnohých pojištěnců ovšem nestojí zlovůle pojistných institucí, ale omezená znalost nahlašování škod. Jak postupovat, abychom měli pojistné plnění co nejdříve na účtu?
V roce 2016 se v České republice událo 96 846 automobilových nehod. V průměru dojde na našich silnicích ke 230 nehodám denně, odhad hmotné škody za loňský rok vyčíslily pojišťovny na 5,804 miliardy korun. Sjednání havarijního pojištění není žádným rozmarem. A nevztahuje se jen na nehody.

Proč je dobré k hypotéce uzavřít životní pojištění?

čtvrtek, 06 duben 2017 10:01 | Pojištění | GEPARD FINANCE
Sjednat hypoteční úvěr znamená vzít na svá bedra závazek trvající desítky let. V ideálním případě se splátka pohybuje ve výši, kterou bez problémů zvládáme pokrýt. Jenže – člověk míní, život mění. Stačí menší nehoda, delší onemocnění a z pravidelného splácení hypotéky se stane noční můra. Řešení pro případ nenadálých událostí představuje životní pojištění.
O nezbytnosti pojistky pro nemovitost ví každý. O pojištění stavby nemovitosti se už ale příliš nemluví. Rozestavěná nemovitost je přitom k nejrůznějším pojistným událostem mnohem náchylnější než zkolaudovaný dům. Pojišťovny na to myslí a klientům nabízí balíčky, ve kterých získají pojištění proti živlům, zlodějům nebo škodám způsobeným technikou. Který z nich se vyplatí právě vám?
Je vaše domácnost pojištěná? Pokud ne, nejste sami. Podle průzkumu České asociace pojišťoven nemá třetina domácností toto pojištění vůbec. Aby toho nebylo málo, ostatní mají pojištění často sjednané špatně nebo nedostatečně. Zajímá vás, jaké jsou nejčastější chyby? V dnešním článku si na ně posvítíme.
Pojištění hypotéky – produkt, jenž řada z nás moc dobře zná, jen malé procento však využívá výhod a předností, které nabízí. Ačkoli ve společnosti převládají názory, že tento druh pojištění představuje zbytečně předražený špás, při bližším prozkoumání a správném nastavení podmínek pojistné smlouvy se jedná o spolehlivý způsob, jenž vás ochrání před platební neschopností, do níž se můžete dostat prakticky ze dne na den. Pojďme se společně podívat, v čem…
Dnes se stává pouze výjimečně, že člověk, který si chce koupit, rekonstruovat nebo nechat postavit nemovitost, může okamžitě zaplatit celou požadovanou částku. V drtivé většině případů je nutné požádat o hypoteční úvěr, díky němuž banka zaplatí vaše výdaje spojené s naložením s nemovitostí. Žadatel po koupi, postavení nebo rekonstrukci získá nový domov a půjčenou částku bance pravidelně splácí. Stát se ale může ledacos. Pokud si myslíte, že pojištění hypotéky je…
„Nehoda není náhoda a neštěstí nechodí po horách, ale po lidech“ – tak přesně těmito známými pořekadly je vhodné začít dnešní článek týkající se známého pojišťovacího produktu – životního pojištění. Obecně můžeme říct, že vztah Čechů k tuzemským pojišťovnám a jejich pojišťovacím produktům je spíše chladnějšího rázu. Mnoho z nás daný produkt zavrhne dříve, než se s ním stihne vůbec doopravdy seznámit. A to je škoda! Sjednání životního pojištění totiž…
Máte uzavřeno životní pojištění? Víte, před čím vás a vaše nejbližší může vlastně ochránit? A slyšeli jste již někdy o životním pojištění, s jehož pomocí snadněji dosáhnete na hypotéku nebo můžete snáze uzavřít leasingovou smlouvu? Pokud ve světě tohoto pojistného produktu tápete, pak je tento článek určen právě vám. Na následujících řádcích prozradíme, z jakých typů životního pojištění si můžete vybírat, a které pojištění pro vás bude to nejvhodnější.

Jednoduchý návod, jak si pojistit dům či jinou nemovitost

pondělí, 22 prosinec 2014 00:00 | Pojištění | GEPARD FINANCE
Pojištění domu či jiných nemovitostí je stále poněkud podceňovanou záležitostí. Nepojištění přitom znamená takřka hru vabank. Nečekaná a nepříjemná událost, která nemovitost poškodí či zničí, nemusí nikdy přijít. Ale když přijde a zastihne nás nepřipravené, nebo v tomto případě lépe řečeno nepojištěné, situace je opravdu vážná a jen sotva nám někdo pomůže.

Jak vybrat životní pojištění tak, aby bylo výhodné

čtvrtek, 18 prosinec 2014 17:34 | Pojištění | GEPARD FINANCE
Uvažujete o založení životního pojištění, ale nevíte, jak a podle jakých kritérií ho vybrat? Poradíme vám v následujících řádcích. Čtěte pozorně.

4 důvody pro pojištění vašeho úvěru

čtvrtek, 20 listopad 2014 00:00 | Pojištění | GEPARD FINANCE
Představte si, že splácíte úvěr, díky němuž jste si pořídili perfektní domov nebo jeho vybavení. Vše je, jak má být, ale najednou se stane něco neočekávaného a vy nejste schopni určitou dobu úvěr splácet po domluvených splátkách. Pokud jste neuzavřeli pojištění úvěru, jste právem vyděšení. Pokud u vás zvítězila prozřetelnost a pojištění máte, můžete být i v nepříjemných situacích v klidu. A co tolik zásadního se může stát?
Rozhodli jste se, že si založíte životní pojištění, ale stále pátráte po někom, kdo by vám poradil to, co pro vás bude nejvhodnější? Nejste si jisti, jakou výši životního pojištění zvolit? Od toho jsou tu odborníci z Gepard Finance!

Kde udělat srovnání úrazového pojištění

pátek, 24 říjen 2014 00:00 | Pojištění | GEPARD FINANCE
Napadlo vás někdy, že když utrpíte úraz, který vám znemožní po určitou dobu vykonávat práci, jež vás živí, můžete získat od pojišťovny kompenzaci, která by vám toto období alespoň trochu usnadnila? Pokud navíc máte rodinu a jste jedním z článků, bez nichž se rodina finančně dlouhodobě neobejde, měli byste o úrazovém pojištění uvažovat velmi vážně. Kde ale v přemíře služeb najdete to nejvýhodnější úrazové pojištění, případně jeho srovnání?

Jak najít nejlevnější pojištění nemovitosti

úterý, 21 říjen 2014 00:00 | Pojištění | GEPARD FINANCE
Požáry vzniklé od nedopalku cigarety nebo zkratu elektřiny, velká voda, která se nečekaně objeví a další katastrofické scénáře pro majitele domů, bytů i chat spolehlivě řeší pojištění nemovitosti. Nehodám se mnohdy nedá zabránit, na jejich řešení se však právě díky pojištění připravit umíme. Jak si vybrat to pravé, které nám průběžně nezruinuje peněženku, ale zároveň nám skutečně bude chránit střechu nad hlavou?
Pojištění vozidel na míru a podle aktuálních nabídek, přesně to nabízí Gepard Finance. Naší hlavní doménou jsou hypotéky, ale výborné ohlasy dostáváme od zákazníků také na povinné ručení a havarijní pojištění aut a jiných vozidel. Proč byste porovnání pojištění vozidel měli svěřit lidem z Gepard Finance?
Pračka nebo vana, která vytopí byt souseda pod vámi, sousedovo rozbité okno fotbalovým míčem vašeho dítěte, dopravní nehoda, kterou způsobí váš pes. To jsou příklady nepříjemných situací, které jsme povinni řešit a nelze jim zcela předejít. Proto se vyplatí zřídit si pojištění odpovědnosti za škodu, kterému se lidově říká „pojistka na blbost“. Co obnáší?
Že by mohl být svět pojištění úplně jinou dimenzí, nakolik je někdy složitý? S tím souhlasíme. Proto vám představíme Flexi životní pojištění od Pojišťovny České spořitelny a dodáme několik tipů, abyste jednoduše získali přehled.

4 tipy na bezpečné pojištění majetku

středa, 20 srpen 2014 15:33 | Pojištění | GEPARD FINANCE
Zloději, vandalové, požár, výbuch, úder blesku nebo pád vesmírných těles. Něco se stává častěji, něco vás nepostihne nikdy. Ve finále ale nezáleží na tom, co vás zasáhlo, protože škody se mohou vyšplhat na částky, které si neumíme ani představit, natož je ihned zaplatit za obnovu majetku. A právě proto, abyste nezůstali se svým případným neštěstím sami, je vhodné sjednat si pojištění majetku.
Strana 1 z 2