Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE

Pojištění domácnosti: 4 způsoby, jak na pojistce ušetřit bez jejího podhodnocení

Podle posledních průzkumů je v Česku pojistkou chráněna jen polovina domácností, mnozí Češi si navíc pojištění domácnosti pletou s pojistkou na nemovitost. Ta se ale týká jen vlastní stavby, vybavení a majetek pod ni už nespadá.

Zjistěte, jak můžete ušetřit na pojištění domácnosti, aniž byste ji podpojistili!

Zvažte, zda jsou rizika reálná

Základní pojištění domácnosti zpravidla kryje škody způsobené počasím, vloupáním a krádeží. V rozšířené variantě pak mají majitele bytů a domů možnost pojistit majetek proti záplavě a požáru, pojistku lze vztáhnout i na vybavení uschované ve sklepní kóji, v kůlně, na balkoně či v autě.

Právě doplňková připojištění nabízejí prostor k levnější pojistce. Je nesmysl chránit majetek pojištěním proti pádu laviny, pokud je předmětem pojištění byt v 10. patře.

Všechna možná rizika důkladně promyslete a zvažte, zdá vám opravdu hrozí.

Využijte pojistných balíčků

Jednou z cest, jak na pojištění domácnosti ušetřit, je sjednat ji spolu s pojistkou nemovitosti. Mnohé pojišťovny tuto kombinaci nabízí ve výhodném balíčku.

Zpracování obou pojistek naráz představuje menší byrokratickou zátěž, díky tomu šetří pojišťovací domy své náklady – a mohou si tak dovolit výraznější slevu, než která by prošla v případě oddělené nabídky.

Nemovitost důkladně zabezpečte

Cestou k levnějšímu pojištění je kvalitní zabezpečení nemovitosti, které rozhoduje mj. i o tom, zda vám bude po nahlášení pojistné události plnění v rámci likvidace vůbec přiznáno. Nedostatečné zabezpečení může být důvodem k zamítnutí vyplacení pojistného plnění, naopak bezeškodní průběh je důvodem pro další zlevnění.

Zvolte vhodnou míru spoluúčasti

Cena pojištění domácnosti se odvíjí mj. i dle toho, zda je jeho součástí spoluúčast klienta – a v jaké míře. Platí, že čím vyšší spoluúčast na pojistném plnění, tím větší sleva.

Nevíte, jak vysokou míru spoluúčasti zvolit? Dělá vám problém zorientovat se v nabídce jednotlivých pojišťoven?

Domluvte si ZDARMA schůzku s našimi finančními odborníky a vyberte nejvhodnější pojištění právě pro svou domácnost!

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...

Ceny nemovitostí rostou. Nezapomeňte si upravit pojištění

Vlastníte nemovitost? Pak vás jistě současná situace na trhu s nemovitostmi velice těší. Ceny bytů i domů rostou, čímž se zvedá také hodnota vašeho majetku. Velkým problémem se však mohou stát starší pojistné smlouvy, respektive dříve stanovené a...

Ideální doba pro změnu povinného ručení?

Pojistné období u povinného ručení je zpravidla jeden rok. Na konci tohoto období (výročí smlouvy) se smlouva automaticky obnoví. Pokud je pojistné období vaší pojistky shodné s kalendářním rokem, výročí smlouvy připadá na poslední prosincový den. A...