Pojištění hypotéky – jak postupovat a proč je tak důležité

Zodpovědný přístup k vlastním financím, zajištěnému bydlení a připravenost na nenadálé okolnosti. To zaštiťuje pojištění hypotéky, neboli také rizikové pojištění k hypotečnímu úvěru. Zahrnuje tři typy pojistných událostí a v případě závažných okolností, které pojistníkovi znemožní platit splátky, mu tato pojistka dokáže zachránit střechu nad hlavou.

Pojištění hypotéky – jak postupovat a proč je tak důležité

Pojištění hypotéky chrání rodinu

Bankovní domy pojištěním hypotéky chrání nejen samy sebe, ale hlavně pojistníky. Přerušení splácení jistiny je problém pro obě strany, nicméně pokud tím někdo ohrozí svou rodinu, je to spíše jednotlivec než banka. Pokud jste na nemovitosti, na niž splácíte hypotéku, existenčně závislí (tedy nemáte, kde jinde bydlet), je nesmírně důležité zajistit, abyste byli schopni posílat splátky i v případě, že přijdete o zaměstnání, o zdraví, nebo o život. Pojištění hypotéky je tedy především pojištěním rodiny. To platí zejména v případě, že nemáte v rodinném rozpočtu jiný příjem, který by eventuální výpadek nebo výpadky vašeho příjmu nahradil. Pokud se i při výpadku jednoho z příjmů nedostane rodina existenčních potíží, není pojištění hypotéky tolik nutné.

Kdy sjednáte pojištění hypotéky

Banky nabízejí pojištění hypotéky zpravidla hned při podepsání smlouvy o hypotéce nebo do šesti měsíců od podpisu smlouvy o hypotečním úvěru. U některých bank získají klienti při uzavření smlouvy o pojištění hypotéky zároveň s hypotékou nižší úrokovou sazbu na úvěr. Pravidelné měsíční platby hypotéky a jejího pojištění tak mohou být dokonce nižší, než kdyby si klient nesjednal obojí a splácel pouze hypotéku.

Kde sjednáte pojištění hypotečního úvěru

Pojištění lze sjednat u bankovního poradce na přepážce nebo s hypotečním makléřem Gepard Finance. Při spolupráci s naším hypotečním makléřem máte jistotu, že získáte celistvý přehled o hypotéce a jejím pojištění (neunikne vám žádná podstatná poznámka „pod čarou“). Naši makléři navíc využívají velmi dobré spolupráce se všemi bankami na trhu, která mimo jiné zahrnuje i výhodnější bankovní produkty (včetně pojištění hypoték), než získá v bance jednotlivec.

Uvažujete o hypotéce? Stáhněte si ebook ve formuláři níže. Najdete v něm 12 rad, jak ušetřit na hypotéce.

Zdroj obrázku

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Hypotéka a životní pojištění: Vyplatí se pojištění k hypotéce kvůli nižší sazbě?

Rostoucí ceny nemovitostí současně zdražují i pojistné nemovitostí, zvyšují se ale i náklady na životní pojištění.

Týká se to především lidí s hypotékou, kteří v životním pojištění potřebují pokrýt plně zdravotní rizika na celkovou hodnotu hypotéky.

Tornádo a pojištění nemovitosti aneb Jak pojistit své bydlení

Pořídit si vlastní bydlení stojí obrovské množství času, úsilí a financí. A bohužel ani když se to podaří, nemáte jistotu, že se ze dne na den, z minuty na minutu nepřihodí něco, co vámváš vysněný domov před očima zdevastuje. Katastrofický zásah...

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...