• Poplatky spojené s úvěrem

  S vyřízením hypotečního úvěru na jeho začátku a i v průběhu jeho splácení jsou spojené různé poplatky.

Standardně lze říci, že Vás budou očekávat tyto vydání:

 • Ocenění nemovitosti

  Jedná se o poplatek, který hradíte smluvnímu znalci banky, který dle metodiky banky zpracuje požadované ocenění nemovitosti. To je zcela nezbytné pro získání hypotečního úvěru.

 • Poplatek za schválení (vyřízení) hypotéky

  Tento poplatek je u banky splatný po schválení hypotečního úvěru a činí dle volby banky od 0 Kč do 4000 Kč.

 • Poplatek za čerpání úvěru

  Zde se jedná u některých bank o poplatky za každé čerpání úvěru (řádově ve výši od 0 do 500 Kč). U některých bank není tento poplatek vůbec účtován, u některých až u několikátého čerpání úvěru.

 • Poplatek za nadstandardní služby

  Takovou službou je většinou myšlena možnost čerpání hypotéky před zaspáním zástavní smlouvy, tedy nejdříve v okamžiku podání návrhu na vklad zástavního práva (většinou je tento jednorázový poplatek ve výši 1.000 Kč).

 • Poplatek za správu úvěru

  Jedná se o měsíční poplatek, který většina bank již nepožaduje, u ostatních se pohybuje kolem 150 Kč za každý měsíc trvání hypotéky.

 • Poplatek Katastrálnímu úřadu 

  Za každý návrh na vklad se platí 1000 Kč.

 

Jsou situace nebo okamžiky, kdy je možné mít hypotéku zproštěnou některých poplatků.

Některé banky nabízejí službu hypotéka bez poplatku, kde všechny nebo většina poplatků není klientovi přímo účtována. Jsou promítnuty do vyšší úrokové sazby. Tato služba má své výhody a o těch se více dozvíte v menu Hypotéka bez poplatku.

Další možností je využití různých akcí, které občas banky nabízejí, jejichž prostřednictvím lze mít zdarma některé z výše uvedených poplatků, aniž by byla sazba hypotéky navyšována.

O marketingových akcích jednotlivých bank Vás rádi informují naši makléři.

 


 

Související odkazy:

HYPOTÉKA

 


Každá 12. hypotéka na trhu v ČR je zprostředkována GEPARD FINANCE.
 

Gepard - Poplatky spojené s úvěremVybereme vám hypotéku na míru vašim potřebám a možnostem. Hypotéku za vás vyřídíme v rychlém a efektivním procesu. Poradíme v oblasti pojištěníS námi máte jistotu nejvýhodnějšího úvěru a pojištění na trhu.

Již přes 55.000 spokojených klientů, realizovalo svůj hypoteční úvěr přes makléře GEPARD FINANCE. Udělejte první krok k nejlepší hypotéce a vyberte si naše nejbližší hypoteční centrum ve vašem okolí...

 

Nejlepší hypotéka s Gepard Finance