Poplatky za vedení úvěrového účtu

Velkým hitem českého hypotečního trhu z konce minulého roku a počátku roku letošního jsou bankovní poplatky za vedení úvěrového účtu. Tato záležitost v sobě obsahuje minimálně dva aspekty, které jsou k zamyšlení.

 

Prvním aspektem je revidování smluvního vztahu a jeho podmínek, který klient podpisem – projevem svobodné vůle přijal. Mnohdy se od některých klientů dovídáme, že nevěděli, předpokládali, nečetli – nejen pro tyto, ale všechny hypoteční klienty je důležité vědět a požadovat veškeré informace o finanční transakci, která ovlivňuje příštích 20 let života. Proto je pro klienty nanejvýš důležité spolupracovat při vyřizování, zpracování a čerpání hypotečního úvěru s hypotečními specialisty, odborníky, takovými jací jsou organizováni v rámci franšízové sítě GEPARD FINANCE.

Druhým aspektem je pohodlnost klientů a jejich aktivita směřující k případnému vrácení poplatků. Domnívají se, že podpisem plné moci a jejím zasláním do právní kanceláře, či registrací na příslušném internetovém portále vše končí a mohou očekávat zpět zaplacené poplatky. Opak je i v tomto případě pravdou. V evropském ani v českém právním prostředí nemají právní hromadné žaloby oporu, tak jak je tomu v USA, a tudíž každý z klientů, který bude chtít poplatek vrátit, bude muset žalobu podat osobně. V této fázi teprve uvidíme aktivitu a skutečnou senzibilitu klientů na poplatky za vedení úvěrového účtu.

Více o problematice se dozvíte v článku Boj o bankovní poplatky začíná.

Ing. Jan Kruntorád
předseda představenstva
GEPARD FINANCE, a.s.

Sdílejte článek