Přijde vám pojištění hypotéky zbytečné? Možná vás překvapíme

Dnes se stává pouze výjimečně, že člověk, který si chce koupit, rekonstruovat nebo nechat postavit nemovitost, může okamžitě zaplatit celou požadovanou částku. V drtivé většině případů je nutné požádat o hypoteční úvěr, díky němuž banka zaplatí vaše výdaje spojené s naložením s nemovitostí. Žadatel po koupi, postavení nebo rekonstrukci získá nový domov a půjčenou částku bance pravidelně splácí. Stát se ale může ledacos. Pokud si myslíte, že pojištění hypotéky je zbytečná investice, která se vám nikdy nevrátí, přečtěte si následující řádky. Dost možná změníte názor.

Je pojištění hypotéky zbytečné?

Pojištění hypotéky jako zbytečná věc

Samozřejmě lze pojištění hypotečního úvěru, respektive pojištění schopnosti jeho splácení, chápat jako zcela zbytečnou věc. Jde o jeden ze dvou možných úhlů pohledu. Avšak myslet si, že se vám nemůže nic stát a že budete každý měsíc schopni poslat částku, na které jste se s bankou domluvili, je stejně tak bláhové, jako tvrdit, že si nikdy nezlomíte nohu, nikdy neonemocníte nebo se vám nestane něco mnohem horšího, co vám udělá tlustou čáru přes rozpočet. Říct o pojištění hypotéky, že je zbytečné, je jako říct, že je zbytečné zdravotní pojištění – pokud se nic nestane, něco málo ušetříte. Jakmile vám ale osud nebude nakloněn, zaplatíte za to tak, že se nebudete stačit divit.

V jakých situacích pojištění hypotéky oceníte

Představte si, že splácíte hypoteční úvěr, ale najednou nejste schopni v tom pokračovat. Je nanejvýš pravděpodobné, že ručíte svou nemovitostí. To nejhorší, co se vám může stát, je ztráta této nemovitosti. Stačí opravdu velmi málo, abyste zjistili, že s rodinou nemáte střechu nad hlavou. Pokud jste si však zřídili pojištění hypotéky, můžete být klidní. Kdy tedy můžete využít své prozřetelnosti a nechat pojišťovnu, aby vám pomohla? Mějte na paměti, že každý z bodů si může pojišťovna individuálně definovat a to, že například přijdete o práci, ale za měsíc si najdete novou, neznamená, že za vás automaticky pojišťovna zaplatí měsíční splátku za období, kdy jste byli bez zaměstnání apod.

 • V případě dlouhodobé pracovní neschopnosti. Vážná nemoc nebo úraz může být příčinou toho, že jste dlouhodobě neschopni vykonávat svou práci. Zaměstnavatel společně s OSSZ se sice o osoby v pracovní neschopnosti starají, 100 % příjmů mu ale nezajistí. Proto může být obtížné splácet hypotéku, a jde tedy o jednu ze situací, kdy můžete využít pojištění hypotéky. Pojišťovna však uhradí maximálně 12 splátek.
   
 • V případě trvalé invalidity. Život je nevyzpytatelný a stát se může zkrátka cokoli. V důsledku úrazu dnes a denně přibývá u nás i ve světě invalidních osob. V takové situaci je mnohdy těžké, ba dokonce nemožné vykonávat dosavadní činnosti. Může se stát, že pojišťovna zaplatí prvních 12 měsíčních splátek od uznání trvalé invalidity a teprve po opětovném uznání trvalé invalidity doplatí zbytek úvěru.
   
 • V případě, že přijdete o práci. Nezaměstnanost dnes děsí snad většinu zaměstnanců, kteří ještě nějaký ten rok potřebují pracovat. K propouštění může bohužel dojít kdykoli a nikdy nevíte, zda tím nešťastníkem nebudete příště právě vy. Krytí pojišťovnou trvá maximálně 6 měsíců.
   
 • V případě úmrtí. Dojde-li k úmrtí v rodině, jde o naprostou tragédii. A nepříjemné bývá i zjištění, jak moc se odchodem blízkého člověka zkomplikovala finanční situace celé rodiny. I v tomto případě lze požádat pojišťovnu o pomoc, pokud jste vsadili na jistotu a nepodcenili pojištění hypotéky. Pojišťovna uhradí tu část úvěru, která dosud nebyla splacena.
   

 

Nehazardujte s domovem, který jste si vysnili. Pojistěte si hypoteční úvěr a buďte si jisti, že za vámi v těžkých chvílích bude stát pojišťovna, která vám pomůže.
 

V případě, že nechcete pojištění sjednávat sami, můžete se jednoduše obrátit na odborníky z Gepard Finance, kteří vám se vším rádi poradí, případně pojištění zařídí.

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Hypotéka a životní pojištění: Vyplatí se pojištění k hypotéce kvůli nižší sazbě?

Rostoucí ceny nemovitostí současně zdražují i pojistné nemovitostí, zvyšují se ale i náklady na životní pojištění.

Týká se to především lidí s hypotékou, kteří v životním pojištění potřebují pokrýt plně zdravotní rizika na celkovou hodnotu hypotéky.

Tornádo a pojištění nemovitosti aneb Jak pojistit své bydlení

Pořídit si vlastní bydlení stojí obrovské množství času, úsilí a financí. A bohužel ani když se to podaří, nemáte jistotu, že se ze dne na den, z minuty na minutu nepřihodí něco, co vámváš vysněný domov před očima zdevastuje. Katastrofický zásah...

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...