Přinášíme vám přehledné porovnání hypoték a úvěrů 2015

Uvažujete vážně o tom, že požádáte některou z tuzemských bank o hypotéku, ale stále nemáte jasno v tom, kterou oslovit? Nejste si jisti tím, která vám nabídne ty nejlepší podmínky pro běh na dlouhou trať, jakou splácení hypotečního úvěru bezesporu je? Podívejte se na naše přehledné porovnání letošních nabídek a využijte hypoteční kalkulačku, která vám rozhodování usnadní.

 

Přinášíme vám přehledné porovnání hypoték a úvěrů 2015

 

Každá banka vám nabídne něco jiného

Je to velmi pravděpodobné. K prvotní orientaci, při níž můžete snadno odlišit výhodné a nevýhodné nabídky, může perfektně posloužit hypoteční kalkulačka. Svěříte jí pouze potřebné údaje – účel hypotéky, jakou částku chcete od banky půjčit, na jak dlouho, jak dlouhou fixaci si budete přát a nakonec kupní cenu nemovitosti. Kalkulačka vám během několika vteřin nabídne přehled českých bank, které poskytly dostatečné údaje k takovému zpracování, a seřadí je od nejvýhodnější nabídky po tu, kterou byste volit neměli. Ihned se dozvíte, jak vysokou úrokovou sazbu a měsíční splátku vám ta která banka nabídne.

Pokud budete mít zájem o přesnější výpočet, můžete vyplnit další formulář a svěřit mu věk žadatele, čistý měsíční příjem, měsíční výdaje, dále pak třeba počet členů domácnosti včetně rozdělení na děti do 6 let, od 6 do 15 let a od 15 do 26 let.

Modelovou situací může čtyřicetiletý manažer Pavel. Rád by si zrekonstruoval byt, který bude dál pronajímat a který mu přinese vložené finance zpět. Jeho měsíční příjem činí 75 000 Kč, výdaje 15 000 Kč. Na rekonstrukci potřebuje 1 000 000 Kč, Pavel má k dispozici 500 000 Kč. Splácet by chtěl maximálně 15 let, délku fixace si zvolí na 3 roky.

BANKA

ÚROKOVÁ SAZBA

MĚSÍČNÍ SPLÁTKA

Komerční banka

1,79%

6 339 Kč

UniCredit Bank

1,79%

6 339 Kč

mBank

1,84%

6 362 Kč

Equa Bank

1,99%

6 430 Kč

Hypoteční banka

1,99%

6 430 Kč

ČSOB

1,99%

6 430 Kč

Raiffeisen bank

1,99%

6 430 Kč

Wüstenrot

2,14%

6 500 Kč

Sberbank

2,29%

6 569 Kč

Česká spořitelna

2,49%

6 663 Kč

Pavel by u všech prvních 10 bank ve výčtu 100% uspěl. Pokud by se jednalo o byt ve větším městě, o splátky hypotéky by se pravděpodobně postaral příjmem z pronájmu bytu.

Jak by to bylo s úvěrem ze stavebního spoření

dům

Pokud by chtěl Pavel stejnou situaci vyřešit úvěrem, příliš by si nepomohl. U úvěrů bývá totiž vyšší úroková sazba a klient může zjistit, že zaplatí mnohem vyšší sumu, než jakou si od banky půjčil.

Nejprve by se pravděpodobně potýkal s tím, že úvěr se zpravidla splácí mnohem kratší dobu než hypotéka, některé banky si stanoví např. maximálně 6 let splácení. Také je třeba počítat s tím, že částka, která mu bude v rámci úvěru ze stavebního spoření nabídnuta, závisí na tom, kolik naspořil – spíš se bude jednat o částku nižší. Pokud tedy naspořil ve stavebním spoření 500 000 Kč, nemůže požádat o úvěr na vyšší částku.

Výhodou úvěru ze stavebního spoření je jeho snazší získání. Například přes Gepard Finance lze zprostředkovat úvěr do částky 400 000 Kč s maximálně 1 ručitelem a nikdo nebude prověřovat bonitu žadatele.

Věříme, že naše porovnání hypotéky a úvěru na rok 2015 se vám bude hodit a společně s online hypoteční kalkulačkou vám usnadní práci při zařizování hypotečního či spotřebitelského úvěru. Při podávání žádosti a při jejím vyřizování vám přejeme hodně štěstí!

 

Sdílejte článek