Proč je dobré k hypotéce uzavřít životní pojištění?

Sjednat hypoteční úvěr znamená vzít na svá bedra závazek trvající desítky let. V ideálním případě se splátka pohybuje ve výši, kterou bez problémů zvládáme pokrýt. Jenže – člověk míní, život mění. Stačí menší nehoda, delší onemocnění a z pravidelného splácení hypotéky se stane noční můra. Řešení pro případ nenadálých událostí představuje životní pojištění.

K hypotéce se vyplatí uzavřít životní pojištění. Víte, proč?

V očích velké části veřejnosti je životní pojištění nadbytečnou položkou, která zatěžuje rodinný rozpočet a nepřináší žádný užitek. Životní pojistka přitom neoperuje jen se smrtí pojištěnce. Vztahuje se i na úrazy, dlouhodobější onemocnění a trvalou invaliditu. Představuje oporu pro případ nenadálé životní situace a především zajišťuje, abychom v důsledku zdravotních problémů o zastavenou nemovitost nepřišli.

Životní pojistka – záruka nižších úroků

Mnohé banky poskytnutí hypotečního úvěru podmiňují – kromě pojištění samotné nemovitosti – i uzavřeným životního pojištěním. Životní pojistku požadují zejména u starších žadatelů a lidí se slabým bonitním hodnocením. Nevyhnete se jí ani v případě, že žádáte o hypotéku s vysokou hodnotou LTV.

Životní pojistka je ale i pádným argumentem při vyjednávání o výši úrokové sazby. Klient se životním pojištěním má vyšší šanci dosáhnout nižšího úroku než ten, kdo o pojistce nechce ani slyšet. Nejste si ve vyjednávání s bankou jistí? Požádejte naše zkušené hypoteční makléře – zdarma!

Kdy uzavřít životní pojištění?

Životní pojištění je v mnoha případech rozumnější uzavřít dříve, než o hypoteční úvěr požádáte. Kalkulace výše pojistky se odvíjí především od zdravotního stavu a věku klienta – a v případě, že o hypotéku požádáte po čtyřicítce, mohou vás pojišťovny označit za nepojistitelné. Životní pojistku lze rozšířit i o pojištění neschopnosti splácet.

Jakou životní pojistku zvolit?

Portfolia pojišťoven nabízí hned několik druhů životních pojistek. Nejobvyklejším je rizikové životní pojištění – tedy takové, které kryje případné úmrtí. Další dvě běžné životní pojistky jsou kapitálová a investiční.

Kapitálová životní pojistka kombinuje pojištění se spořením, a kromě krytí běžných rizik nabízí i vyplácení určitého obnosu v důchodovém věku. Zhodnocení investované částky zaručuje tzv. technická úroková míra.

Zejména v podnikatelské sféře je oblíbená investiční životní pojistka. Na rozdíl od kapitálového pojištění může klient výši investovaných prostředků měnit – tzv. rezervotvornou část pojistky tak může přizpůsobit svým aktuálním podmínkám a možnostem.

S životní pojistkou krok vedle neuděláte. Zajímají vás i další tipy, se kterými konečně získáte svou vysněnou nemovitost? Stáhněte si e-book 15 kroků k lepšímu bydlení!

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Hypotéka a životní pojištění: Vyplatí se pojištění k hypotéce kvůli nižší sazbě?

Rostoucí ceny nemovitostí současně zdražují i pojistné nemovitostí, zvyšují se ale i náklady na životní pojištění.

Týká se to především lidí s hypotékou, kteří v životním pojištění potřebují pokrýt plně zdravotní rizika na celkovou hodnotu hypotéky.

Tornádo a pojištění nemovitosti aneb Jak pojistit své bydlení

Pořídit si vlastní bydlení stojí obrovské množství času, úsilí a financí. A bohužel ani když se to podaří, nemáte jistotu, že se ze dne na den, z minuty na minutu nepřihodí něco, co vámváš vysněný domov před očima zdevastuje. Katastrofický zásah...

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...