Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE

Proč je dobré mít hypotečního poradce a jak ho vybrat? Praktické tipy uvnitř článku!

Oslovily vás rekordně nízké sazby hypoték, které v posledních měsících opětovně překročují svá historická minima? Konečně si chcete splnit velký realitní sen? Neunáhlete se ve svých představách ani nepodnikejte žádné nepromyšlené kroky. Chcete-li získat vskutku výhodnou nabídku, využijte služeb hypotečního poradce. Proč byste s ním měli spolupracovat právě vy a jak ho ve finále vybrat?

Proč je dobré mít hypotečního poradce?

5 důvodů, proč mít hypotečního poradce

Důvod č. 1: Individuální přístup

Profesionální hypoteční poradce s vámi probere vaši stávající situaci, doporučí nejvhodnější postup a také zhodnotí, jak vysoké jsou vaše šance na získání hypotečního úvěru. Žádné obecné postupy, žádné naučené fráze, pouze ryzí individuální přístup!

Důvod č. 2: Objektivita

Oslovíte-li nezávislého finančního poradce, pak získáte ono pomyslné eso v rukávu. Takový poradce má totiž většinou perfektní přehled o všech aktuálních nabídkách na hypotečním trhu a dokonce pro vás dokáže vyjednat i nadstandardní podmínky, na které byste sami dosáhli jen stěží.

Důvod č. 3: Nezávislost

Nezávislost jde ruku v ruce s objektivitou, proto se nemusíte bát, že by vás zkušený profík tlačil do podpisu nevýhodné smlouvy, z níž mu ovšem do vlastní kapsy „spadne“ zajímavá provize.

Důvod č. 4: profesionální rádce a pomocník

Nemusíte studovat veškeré podmínky všech institucí napříč bankovním sektorem, to vše zvládne hypoteční makléř za vás. Stačí mu pouze sdělit své představy a požadavky a o nic dalšího se již zpravidla nemusíte starat.

Důvod č. 5: časová úspora

Vyřízení hypotéky není záležitostí dnů, proto je zbytečné ztrácet další čas papírováním, administrativou nebo pročítáním podmínek jednotlivých bank.
 I zde se vám bude hodit pomocná ruka hypotečního poradce, jehož profesionální přístup a letité zkušenosti vám pomohou ušetřit spoustu drahocenného času.

Jak hypotečního poradce vybírat?

výběr hypotečního makléře

V první řadě je důležité zjistit si, jaká „nabídka“ hypotečních poradců v našich podmínkách vlastně existuje. Jakmile vás společnost či konkrétní poradce zaujme, je žádoucí načerpat maximum informací buď o samotném makléři, nebo společnosti, kterou zastupuje. Od věci není ani pročítání referencí, či internetových fór a diskuzí, kde se můžete dozvědět mnoho zajímavých informací. Od věci není ani dát na doporučení známých či přátel, kteří měli s daným makléřem pozitivní zkušenost.

„Desatero“ profesionálního hypotečního poradce

 • Profík v oblasti hypotečního financování se bude zajímat o vaši finanční minulost i současnost a sepíše si všechny vaše příjmy a výdaje. Z těchto informací vám následně navrhne řešení šité na míru vašim potřebám.
   
 • Zohlední výši vašich příjmů i aktuální životní úroveň, která by se podpisem smlouvy o hypotečním úvěru neměla v žádném případě snížit. Ba právě naopak!
 • Objektivně zhodnotí možnosti, které u jednotlivých bankovních domů máte, a doporučí vám to nejvýhodnější řešení.
   
 • Jeho orientace na hypotečním trhu bude bezchybná. Dokáže vám podrobně vysvětlit veškeré výhody i nevýhody jednotlivých nabídek, o něž máte zájem.
   
 • Na veškeré otázky vám ochotně odpoví a rád vysvětlí odborné pojmy, s nimiž jste se doposud třeba ani nesetkali.
   
 • Dokáže pro vás vyjednat nadstandardní podmínky hypotečního úvěrování, na které byste sami prakticky neměli šanci dosáhnout.
   
 • V žádném případě na vás nebude tlačit při podpisu smlouvy nebo rozhodování mezi jednotlivými hypotečními nabídkami. Vždy vám nechá dost času na rozmyšlenou.
   
 • Ještě před tím, než smlouvu o hypotečním financování skutečně podepíšete, vás upozorní na její důležité body i úseky.
   
 • Výše jeho provize není tajemstvím. Ochotně vám odpoví i na ty nejzvídavější dotazy.
   
 • Zjistí, jaké jsou vaše plány do budoucna a bude se věnovat vašim cílům i potřebám. Zároveň se také aktivně zajímá o vaši stávající situaci a průběžně aktualizuje produkty, které využíváte.

 

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Gottsteinovi: Češi nechtějí slyšet, že s hypotékou může být problém

Manželé Otomar a Hana Gottsteinovi se v oboru hypoték pohybují již řadu let. Svou první franšízu rozjeli v rodném Písku, dnes působí hlavně v Praze. Dle jejich zkušeností je práce na malém a velkém městě diametrálně odlišná. V jejich oboru je trápí...

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...

Makléř Milan Bílek: Hypotéky by neměl dělat nikdo na „vedlejšák“

Se svými 12 lety působení je Milan Bílek u Gepard Finance ostříleným veteránem. Získal mnohá ocenění, mimo jiné „Makléř roku“ či „Nejoblíbenější makléř roku“ a je členem „Síně slávy“. Povídali jsme si s ním nejen o jeho začátcích na trhu, ale i o budoucích...