Proč je dobré mít hypotečního poradce a jak ho vybrat? Praktické tipy uvnitř článku!

Oslovily vás rekordně nízké sazby hypoték, které v posledních měsících opětovně překročují svá historická minima? Konečně si chcete splnit velký realitní sen? Neunáhlete se ve svých představách ani nepodnikejte žádné nepromyšlené kroky. Chcete-li získat vskutku výhodnou nabídku, využijte služeb hypotečního poradce. Proč byste s ním měli spolupracovat právě vy a jak ho ve finále vybrat?

Proč je dobré mít hypotečního poradce?

5 důvodů, proč mít hypotečního poradce

Důvod č. 1: Individuální přístup

Profesionální hypoteční poradce s vámi probere vaši stávající situaci, doporučí nejvhodnější postup a také zhodnotí, jak vysoké jsou vaše šance na získání hypotečního úvěru. Žádné obecné postupy, žádné naučené fráze, pouze ryzí individuální přístup!

Důvod č. 2: Objektivita

Oslovíte-li nezávislého finančního poradce, pak získáte ono pomyslné eso v rukávu. Takový poradce má totiž většinou perfektní přehled o všech aktuálních nabídkách na hypotečním trhu a dokonce pro vás dokáže vyjednat i nadstandardní podmínky, na které byste sami dosáhli jen stěží.

Důvod č. 3: Nezávislost

Nezávislost jde ruku v ruce s objektivitou, proto se nemusíte bát, že by vás zkušený profík tlačil do podpisu nevýhodné smlouvy, z níž mu ovšem do vlastní kapsy „spadne“ zajímavá provize.

Důvod č. 4: profesionální rádce a pomocník

Nemusíte studovat veškeré podmínky všech institucí napříč bankovním sektorem, to vše zvládne hypoteční makléř za vás. Stačí mu pouze sdělit své představy a požadavky a o nic dalšího se již zpravidla nemusíte starat.

Důvod č. 5: časová úspora

Vyřízení hypotéky není záležitostí dnů, proto je zbytečné ztrácet další čas papírováním, administrativou nebo pročítáním podmínek jednotlivých bank.
 I zde se vám bude hodit pomocná ruka hypotečního poradce, jehož profesionální přístup a letité zkušenosti vám pomohou ušetřit spoustu drahocenného času.

Jak hypotečního poradce vybírat?

výběr hypotečního makléře

V první řadě je důležité zjistit si, jaká „nabídka“ hypotečních poradců v našich podmínkách vlastně existuje. Jakmile vás společnost či konkrétní poradce zaujme, je žádoucí načerpat maximum informací buď o samotném makléři, nebo společnosti, kterou zastupuje. Od věci není ani pročítání referencí, či internetových fór a diskuzí, kde se můžete dozvědět mnoho zajímavých informací. Od věci není ani dát na doporučení známých či přátel, kteří měli s daným makléřem pozitivní zkušenost.

„Desatero“ profesionálního hypotečního poradce

 • Profík v oblasti hypotečního financování se bude zajímat o vaši finanční minulost i současnost a sepíše si všechny vaše příjmy a výdaje. Z těchto informací vám následně navrhne řešení šité na míru vašim potřebám.
   
 • Zohlední výši vašich příjmů i aktuální životní úroveň, která by se podpisem smlouvy o hypotečním úvěru neměla v žádném případě snížit. Ba právě naopak!
 • Objektivně zhodnotí možnosti, které u jednotlivých bankovních domů máte, a doporučí vám to nejvýhodnější řešení.
   
 • Jeho orientace na hypotečním trhu bude bezchybná. Dokáže vám podrobně vysvětlit veškeré výhody i nevýhody jednotlivých nabídek, o něž máte zájem.
   
 • Na veškeré otázky vám ochotně odpoví a rád vysvětlí odborné pojmy, s nimiž jste se doposud třeba ani nesetkali.
   
 • Dokáže pro vás vyjednat nadstandardní podmínky hypotečního úvěrování, na které byste sami prakticky neměli šanci dosáhnout.
   
 • V žádném případě na vás nebude tlačit při podpisu smlouvy nebo rozhodování mezi jednotlivými hypotečními nabídkami. Vždy vám nechá dost času na rozmyšlenou.
   
 • Ještě před tím, než smlouvu o hypotečním financování skutečně podepíšete, vás upozorní na její důležité body i úseky.
   
 • Výše jeho provize není tajemstvím. Ochotně vám odpoví i na ty nejzvídavější dotazy.
   
 • Zjistí, jaké jsou vaše plány do budoucna a bude se věnovat vašim cílům i potřebám. Zároveň se také aktivně zajímá o vaši stávající situaci a průběžně aktualizuje produkty, které využíváte.

 

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Koupě nemovitosti od developera aneb Na co si dát pozor, doporučí Jiří Němec

Při koupi nemovitosti máte standardně na výběr ze dvou možností. Buď koupíte již stojící nemovitost, nebo se rozhodnete pro novostavbu. Každá z těchto možností má své výhody i nevýhody. V následujícím vyprávění, které popisuje zkušenost našeho...

Rozhovor s hypoteční makléřkou Štěpánkou Malinovou: Vyplatí se budovat dlouhodobé vztahy

Každé povolání lze vykonávat různými způsoby. Ne jinak je to i v případě hypotečních specialistů. Pro někoho je tato práce pouhým prostředkem, jak si zajistit finance na živobytí, pro jiného je práce hypotečního makléře doslova posláním. Naše...

Comparator GEPARD FINANCE: Nejdůležitější nástroj pro hypoteční specialisty

Profese hypotečního makléře sebou obnáší velkou zodpovědnost, ale také značnou společenskou prestiž. Pokud svou práci děláte naplno, s chutí, odhodláním a kvalitně, lidé to ocení. Vy se stáváte uznávaným a vyhledávaným odborníkem a vaše značka nabývá...