Proč je důležité pojistit stavbu? A jaká připojištění zvolit?

O nezbytnosti pojistky pro nemovitost ví každý. O pojištění stavby nemovitosti se už ale příliš nemluví. Rozestavěná nemovitost je přitom k nejrůznějším pojistným událostem mnohem náchylnější než zkolaudovaný dům. Pojišťovny na to myslí a klientům nabízí balíčky, ve kterých získají pojištění proti živlům, zlodějům nebo škodám způsobeným technikou. Který z nich se vyplatí právě vám?

Proč je důležité pojistit i stavbu? Jaká rizika hrozí?

Trend bydlení v rodinných domech je na vzestupu. Poohlíží se po něm stále více těch, kterým se už život v centru rušných měst zajídá. Mnoho lidí se rozhodne vystavět dům od základů, jiní se rozhodnou renovovat starší nemovitost.

Co vše musím pojistit?

Shánění dodavatele a šikovných řemeslníků je jen jednou nezbytností stavebních úprav.  Naprostým základem je pojištění stavby. Pro klidný průběh prací je ale důležité kromě objektu pojistit vše, co s rekonstrukcí či stavbou souvisí, tedy stavební materiály a techniku.

Výše pojistky by se podle odborníků měla pohybovat okolo hodnoty budoucí ceny nemovitosti. Toto řešení vám ušetří především čas – uzavřít novou pojistnou smlouvu přeci jen chvíli trvá.

Zvolte správnou pojistku

Většina pojišťoven nabízí v základním balíčku také pojistku proti záplavám a živelním pohromám. V rozšířených balíčcích pak nalezneme pojištění proti sesuvu půdy, zřícení skal nebo nárazu vozidla. Záleží na tom, kde se vaše rozestavěná nemovitost nachází a jaká rizika jí reálně hrozí.

Vedle pevně definovaných balíčků existují i připojištění staveb na události, ve kterých hraje roli lidský faktor. Typicky sem patří pojistky proti krádeži (např. stavební techniky) nebo proti vandalismu. Doporučit je lze bez výjimky každému.

Chyby, které stojí peníze

Před začátkem stavebních prací si ověřte, zda firma, která stavbu provádí, má pojištění odpovědnosti podnikatele. To je důležité v případě, kdy zaměstnanec dané společnosti něco pokazí. Pojistné plnění pak musí zajistit jeho zaměstnavatel.

Víte, že? Po kolaudaci stavby je vhodné provést změnu pojistné smlouvy. Kromě pojištění již zkolaudované nemovitosti myslete ale i na pojištění domácnosti.

Jde vám z toho všeho hlava kolem? Nezoufejte a sjednejte si ZDARMA osobní schůzku s našimi makléři. Poradíme, jaké pojištění je pro vaši stavbu nejvýhodnější!

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...

Ceny nemovitostí rostou. Nezapomeňte si upravit pojištění

Vlastníte nemovitost? Pak vás jistě současná situace na trhu s nemovitostmi velice těší. Ceny bytů i domů rostou, čímž se zvedá také hodnota vašeho majetku. Velkým problémem se však mohou stát starší pojistné smlouvy, respektive dříve stanovené a...

Ideální doba pro změnu povinného ručení?

Pojistné období u povinného ručení je zpravidla jeden rok. Na konci tohoto období (výročí smlouvy) se smlouva automaticky obnoví. Pokud je pojistné období vaší pojistky shodné s kalendářním rokem, výročí smlouvy připadá na poslední prosincový den. A...