Proč si půjčit na bydlení právě nyní

V současnosti je nejlepší doba pro financování vlastního bydlení. Pokud si vzít někdy hypotéku, tak rozhodně teď. Úrokové sazby jsou rekordně nízko, ceny nemovitostí spadly rovněž dolů. Této příznivé situace můžete využít i při refinancování stávajícího úvěru.

Proč si půjčit na bydlení

Na hypotéku je nyní nejvhodnější doba. V loňském roce si ji sjednalo téměř 100 tisíc lidí. Banky se předhánějí s různými akčními nabídkami. Úrokové sazby se drží na historických minimech, díky čemuž se vyplatí půjčit si více, i když se to vzhledem ke stavu vašeho účtu může zdát zbytečné.

Nejlepší čas pro hypotéku

Disponujete-li větším objemem peněz, určitě stojí za úvahu neinvestovat tuto sumu celou a část peněz si ponechat. Například pokud byte měli až půlku kupní ceny nemovitosti ve vlastních úsporách, může být s ohledem na velmi nízké sazby rozumnější si půjčit více, například 80 % zástavní hodnoty nemovitosti, a svoje prostředky si ponechat. Jednak můžou posloužit jako vítaná rezerva v případě nenadálého výpadku příjmů a také není od věci mít tyto peníze připraveny na další nepředpokládané náklady, které se s pořízením nového bydlení často pojí.

V posledních letech je skutečně skvělá doba k investici do vlastního bydlení. Letos se ještě očekává stagnace úrokových sazeb, nicméně v horizontu jednoho či dvou roků se dá předpokládat jejich růst. Lze proto jen doporučit s investicí neotálet.

Vhodná volba fixace hypotéky

Nejlepší čas pro hypotéku

Každý by měl rovněž zvážit, jakou zvolit fixaci. Fixace jsou většinou jednoleté, tříleté nebo pětileté, někdy i desetileté. Fixační období jednoduše představuje dobu, na kterou byla domluvena pevná úroková sazba. Vzhledem k nízkým úrokovým sazbám je tedy nasnadě doporučit fixovat hypotéku na co nejdelší dobu. Ve skutečnosti to ale není tak jednoduché, neboť k různým fixacím banky nabízejí různé úrokové sazby. Jak lze očekávat, u delších fixací jsou sazby vyšší. Je tak na zvážení u každého konkrétního případu, co je výhodnější. S tím vám samozřejmě pomůže kvalitní hypoteční makléř.

V Gepard Finance jsme schopni porovnat veškeré nabídky na trhu a nabídnout klientovi optimální řešení.

Refinancujte svoji hypotéku

Příznivou situaci na hypotečním trhu můžou a snad by se dalo říci, že musí, využít i stávající majitelé hypoték. Klienti, kteří si sjednali hypotéku o několik let nazpět a jejich sazby jsou i o několik procent vyšší, než je aktuální nabídka, totiž nejsou výjimkou. Správně načasovaným refinancováním lze ušetřit na každé splátce i tisíce. Doporučujeme začít se pomalu poohlížet po konkurenční nabídce i rok před koncem fixace. Jde o to získat několik zajímavých nabídek u konkurence, které pak poslouží jako esa v rukávu při vyjednávání se stávající bankou. Ta buď podlehne a dá akceptovatelnou nabídku srovnatelnou s konkurencí, nebo vám nezbude nic jiného, než hypotéku refinancovat konkurenční bankou. „Přechod“ k jiné bance vám velmi usnadní hypoteční makléř.

Ušetřete až 250 tisíc na hypotéce

Lidé před vámi díky porovnání a pečlivému výběru nejvýhodnější hypotéky ušetřili na úrokové sazbě v průměru 0,5 %. U 3milionového úvěru to během 25 let dělá až 250 000 korun. Pořiďte si za ně auto, chatu, cestu kolem světa nebo chytře investujte jinam. Slušný balík, co říkáte? Ušetřete také. Porovnejte si všechny hypotéky s Gepardem

 

UŠETŘETE

 

Sdílejte článek