Proč si udělat životní pojištění Flexi?

Velmi oblíbeným produktem od Pojišťovny České spořitelny je životní pojištění Flexi. V soutěži Zlatá koruna vítězí v kategorii životního pojištění každý rok od roku 2009 (dohromady už zlatou korunku získalo šestkrát). Pojištění poskytuje řadu výhod. Nabízí možnost uzavření pro celou rodinu (1–2 dospělí a až 5 dětí) a provádět změny pojištění rizika podle aktuální potřeby, pojišťuje už 3. den od podepsání smlouvy a je vstřícné k rizikovým sportům.

Proč si udělat životní pojištění Flexi?

Životní pojištění Flexi poskytuje bezpečná zadní vrátka pro celou rodinu

Pokud hledáte spolehlivé pojištění pro sebe a své blízké, je životní pojištění Flexi variantou, o které byste měli vážně uvažovat. Je možné jej nastavit jen jako klasické úrazové pojištění, které nabízí pojištění smrti následkem úrazu, pojištění trvalých následků úrazu a pojištění denního odškodného za dobu léčení úrazu. Pojištění však lze v čase upravovat podle toho, jaká rizika chcete zohledňovat – jiná jsou, když máte malé děti a celá rodina je závislá na vašem příjmu, a jiná, když děti odrostou a zajištění rodiny už není na prvním místě.

Komplexní pojištění zahrnuje zhodnocení peněz a platnost už 3. den

Životní pojištění Flexi je pojistkou pro případy úrazů, smrti následkem úrazů, pracovní neschopnosti z důvodu nemoci, velmi vážných onemocnění, invalidity a dalších. Pojišťovna garantuje u běžně placeného pojištění zhodnocení 1,9 % p. a. nebo možnost investiční strategie s minimálním úrokem 2,4 % (pokud se jedná o garantovaný fond). Stejně jako u jiných druhů životního pojištění lze s Flexi získat daňovou úlevu až 12 000 Kč ročně. Výjimečné je však předběžné krytí, tedy pojistná ochrana, jež na rozdíl od běžných zvyklostí platí už 3. den po podpisu smlouvy až do dne uvedeného jako počátek pojištění.

Bonusový systém: získáte peníze i bez pojistné události

Flexibilnost tohoto typu životního pojištění se projevuje také v jeho systému bonusů. Klient získá každých pět let bonus za bezeškodní průběh ve výši 10 % z celkového rizikového pojistného. Toto platí, jestliže u klienta nedojde v těchto pěti letech k pojistné události. Bonus za věrnost vedle toho nezohledňuje množství pojistných událostí, a pokud má klient sjednanou smlouvu alespoň na 20 let, po prvních 15 letech získá bonus ve výši 5 % ze sjednaného a zaplaceného pojistného. Oba bonusy připisuje pojišťovna na účet automaticky, není nutné o ně nijak žádat.

Vstřícné pojištění pro vyznavače rizikových sportů

Oproti některým jiným pojišťovnám nevylučuje životní pojištění Flexi úmrtí v důsledku vykonávání rizikových sportů a aktivit. Výjimkou je jen profesionální fotbal a hokej, které jsou z pojištění vyňaty. Do pojistného plnění spadá dokonce sebevražda pojištěnce, stane-li se až po více než 2 letech trvání smlouvy.

Poskytuje zálohu každý měsíc pracovní neschopnosti

Méně obvyklým, ale zato velmi pozitivním faktorem smlouvy je to, že pojišťovna může poskytovat zálohu za každý ukončený měsíc pracovní neschopnosti. Klient tak není ve svém příjmu odkázán na vyplacení pojistné události až po skončení neschopnosti. O zálohu lze žádat nejdříve jeden měsíc po pojistné události. Nevztahuje se na osoby, které nejsou aktivní OSVČ nebo v trvalém pracovním poměru, tedy na nezaměstnané nebo osoby na mateřské dovolené.

Pro koho není životní pojištění Flexi vhodné

Ačkoli je životní pojištění Flexi v mnoha ohledech výborných pojišťovacím produktem, není univerzální a nelze jej doporučit pro všechny. Není vhodné například pro osoby, které mají aktuální zdravotní problém. Jednou z výluk v plnění pojistných podmínek je totiž úmrtí, k němuž dojde do 2 let od počátku pojištění následkem nemoci, která byla diagnostikována ještě před počátkem pojištění a je tudíž uvedená v dokumentech o uzavření smlouvy. Podobně je vyloučena invalidita vzniklá následkem onemocnění, které bylo zaznamenáno do zdravotní dokumentace 7 let před vznikem pojistné události. Pojištění Flexi tedy není optimální volba jako pojištění rizika invalidity z důvodu stávající nemoci. Naproti tomu je možné pojistit všechny stupně invalidity a výhodou je, že pojišťovna pojistnou částku vyplatí jednorázově.

Máte k životnímu pojištění Flexi dotazy? Kontaktujte naše zkušené makléře, kteří disponují informacemi o drtivé většině finančních produktů pojišťoven na českém trhu.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Hypotéka a životní pojištění: Vyplatí se pojištění k hypotéce kvůli nižší sazbě?

Rostoucí ceny nemovitostí současně zdražují i pojistné nemovitostí, zvyšují se ale i náklady na životní pojištění.

Týká se to především lidí s hypotékou, kteří v životním pojištění potřebují pokrýt plně zdravotní rizika na celkovou hodnotu hypotéky.

Tornádo a pojištění nemovitosti aneb Jak pojistit své bydlení

Pořídit si vlastní bydlení stojí obrovské množství času, úsilí a financí. A bohužel ani když se to podaří, nemáte jistotu, že se ze dne na den, z minuty na minutu nepřihodí něco, co vámváš vysněný domov před očima zdevastuje. Katastrofický zásah...

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...