Recenze hypotéky od ČSOB. Víte, co vás čeká?

Když se rozhodnete učinit ve svém životě velký krok a k jeho uskutečnění potřebujete hypotéku, čeká vás na první pohled nelehký úkol, a to vybrat si banku, která s vámi spolehlivě půjde po dlouhou dobu a nebude vám život se splácením příliš znepříjemňovat. Jak tento úkol zvládnout?

Recenze hypotéky od ČSOB. Víte, co vás čeká?

Výběr banky, jež vám bude svým přístupem maximálně vyhovovat, je spíš o štěstí a více záleží na konkrétním finančním produktu, který vám daná banka nabídne, a o jeho parametrech. Nejjednodušším a nejrychlejším způsobem, jak zjistit, která banka vám při žádosti o hypoteční úvěr vyhoví a s jakými podmínkami, je využít online hypoteční kalkulačku. Pokud se ale chcete pustit do zevrubného studia nabídek jednotlivých bank, máme pro vás tentokrát přichystané informace speciálně o hypotéce od ČSOB.

Náš tip: Zjistěte také, jaké produkty a za jakých podmínek nabízí Komerční banka!

Hypoteční úvěr od ČSOB je standardní účelová hypotéka, kterou může získat kdokoli, kdo je starší 18 let a je vyhodnocen jako bonitní klient. Ten si může o hypotéku zažádat z důvodu koupě, rekonstrukce nebo stavby nemovitosti i dalších důvodů.

Jak postupovat, když chcete hypoteční úvěr od ČSOB

Na úplném začátku stojí samozřejmě sjednání první schůzky, buď se zástupcem banky nebo s hypotečním makléřem, který vše zařídí a provede vás celým procesem čerpání hypotéky.

Na první schůzce vám poradce představí hypotéku, kterou můžete v závislosti na svých příjmech získat. Zpracuje vám kalkulaci a vytvoří nezávaznou nabídku včetně vypočtení úrokové sazby, kterou ve fázi vyřizování zaručí po dobu 30 dní. Dále dostanete seznam dokumentů, které jsou potřeba k podání žádosti pro doložení dostatečných příjmů, zajištění nemovitosti a podklady plynoucí z konkrétního účelu hypotéky.

Před podáním žádosti se ještě s makléřem podíváte na zvolené podmínky hypotéky a ujistíte se, jaké měsíční částky budete schopni splácet a po jak dlouhou dobu, zkontrolujete si také výši úroků a další náležitosti. Promyslíte, zda si chcete zařídit i pojištění.

ČSOB nabízí nižší úrok pro hypoteční úvěr, k němuž si objednáte pojištění schopnosti splácet a ještě jednu ze svou služeb – pojištění nemovitosti nebo pojištění domácnosti. Také se dohodnete, jakou nemovitostí budete ručit, zda kupovanou, či jinou.

Během několika dnů banka žádost zpracuje; zamítne ji, nebo jí vyhoví – v takovém případě ihned připraví smluvní dokumenty a vyrozumí vás o tom. Vy dokumenty na další schůzce podepíšete a během 2 dnů budete moci čerpat peníze, naráz (při koupi) nebo průběžně (např. při rekonstrukci – není to však podmínka).

Co ČSOB ještě nabízí

Hypotéka od ČSOB má ještě několik plusů, které stojí za zmínku:

 • sleva 0,2 % z úrokové sazby při sjednání pojištění úvěru a majetku
   
 • určení výše splátek žadatelem – splácet můžete od 5 do 40 let
   
 • poskytnutí 100% hypotéky od 200 000 Kč
   
 • odměna za věrnost – budete-li splácet alespoň 20 let úvěr u ČSOB, zaplatí za vás banka 4 % z půjčené částky
   
 • mimořádná splátka úvěru ke konci fixačního období
    
 • refinancování úvěru zdarma
    

Podmínky poskytnutí hypotéky jsou u ČSOB vesměs stejné nebo hodně podobné jako u jiných bank. Příjemná je odměna za věrnost, jde však o to, aby ve finále opravdu došlo k úspoře při splácení úvěru, zůstanete-li u banky déle než 20 let.

Nezůstávejte na hypotéku sami a nechte si poradit od odborníků z Gepard Finance. Ti dokážou porovnat nabídky jednotlivých bank a poradit vám, který produkt u které banky pro vás bude nejvýhodnější!

 

Chcete opravdu nejvýhodnější hypotéku na trhu?

Gepard s kalkulačkou

Stačí vyplnit hypoteční kalkulačku

  

 

 

Sdílejte článek