REFINANCOVÁNÍ - 9 rad, jak na to

Je docela možné, že se to týká právě vás nebo vašich přátel. Konec fixačního období hypotéky se pomalu blíží a vyvstává otázka, co dál? Připravili jsme pro vás 9 rad pro refinancování hypotéky. Refinancování vám totiž otevírá zcela nové možnosti.

Jak na refinancování?

Refinancování hypotečního úvěru je stále dostupnější a díky konkurenci na hypotečním trhu lze takto na hypotéce výrazně ušetřit. Například rozdíl 1,5 % na úrokové sazbě ročně může pro klienta znamenat u jeho hypotéky se splatností 30 let úsporu v řádu statisíců.

1. KDO ZAVÁHÁ...
nečekejte na nabídku banky

Nejdůležitější rada, kterou vám v úvodu dám, je: hlavně neotálejte! Refinancování je závod s časem a kdo zaváhá, obvykle zapláče. Nečekejte, až vám banka pošle nabídku pro další fixační období. To se totiž obvykle děje 4 týdny před koncem fixace a na refinancování hypotéky vám již nezbude dostatek času. A vy budete muset akceptovat první nabídku banky, která nemusí a dosti často není vůbec výhodná.

2. VŽDY PŘIPRAVEN...
zkompletujte si podklady

Kromě smlouvy o hypotečním úvěru najděte i původní znalecký odhad k vaší nemovitosti (pokud ho máte), některé banky ho budou akceptovat. Nebudete-li úspěšní a odhad nenajdete, nevěšte hlavu, zajistím odhad bezplatně, tzn. zdarma.

3. NĚKDO VÍ A NĚKDO...
zajímejte se o konkurenční nabídky

Půl roku před koncem fixačního období se informujte o nabídkách ostatních bank. Nejlepší srovnání získáte obecně u hypotečních makléřů (specialisté na hypotéky), kteří mají licence všech bank a představí vám aktuální možnosti na hypotečním trhu.

4. BEZ PRÁCE...
aktivně kontaktujte svoji banku

Zavolejte svému bankéři a požádejte ho o sdělení nabídky úrokové sazby pro další rok. Není žádný důvod, proč by vám nabídku ve větším předstihu sdělit neměl. Sice nechtějí, ale musejí.

5. KDO SE BOJÍ...
vyjednávejte

Nebude-li nabídka vaší banky konkurenceschopná, informujte vaši banku o konkurenčních nabídkách a demonstrujte jí váš úmysl refinancovat u jiné banky.

6. HALÍŘE DĚLAJÍ...
nesnažte se ale ušetřit za každou cenu

Refinancování hypotéky je sice o něco snazší než vyřízení nové hypotéky, ale stejně nějaký čas zabere. My to ovšem zařídíme pro Vás ZDARMA během jedné schůzky.

7. NENÍ VŠECHNO ZLATO...
posuzujte novou nabídku jako celek

S úrokovou sazbou 1,49 % přesto můžete za vaši hypotéku zaplatit více než se sazbou 2,09 %. Pozor na skryté poplatky, pojištění a jiné podmínky bank.

8. NÁŠ ZÁKAZNÍK, NÁŠ...
buďte neústupní a nebojte se

Nedomluvíte-li se s bankou na adekvátních podmínkách pro další fixační období, tedy je-li nabízená úroková sazba oproti konkurenci vyšší např. o 0,2 % či více, zvažte, zda se nevyplatí odejít. Banka, která si spolehlivých klientů neváží, si vás nezaslouží. Změny se nebojte, dost často jsou klienti příjemně překvapeni.

9. KDYŽ DVA DĚLAJÍ TOTÉŽ...
spolehněte se na profesionály

V refinancování nemusíte být sami. Vhodný produkt vám rád doporučím a celý proces za vás ZDARMA vyřídíme. Stačí nás kontaktovat a domluvit si schůzku. 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Refinancování hypoték v závěru roku 2022

V minulém roce se z refinancování stal bezmála národní sport a dokonce jsme zaznamenali označení jako je "hypoteční turistika" či "refinancovací turistika". Rok 2022 se v oblasti refinancování hypotečních úvěrů nese v úplně jiném gardu.

Jaké jsou aktuální...

Refinancování hypotéky a vyvázání druhé nemovitosti ze zástavy

Ceny nemovitostí vzrostly v České republice za posledních pět let téměř nejvíce ze všech zemí Evropské unie. Vyšší cenový nárůst zaznamenali pouze v Maďarsku. Na jedné straně mohou rostoucí ceny nemovitostí představovat překážku v pořízení...

Jak na snadné refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky řeší v letošním roce několik desítek tisíc lidí. Pokud jste uzavírali hypoteční smlouvu v roce 2014 s pětiletou fixací, případně v roce 2016 s tříletou fixací, spadáte do této skupiny také vy. Přinášíme vám užitečné tipy, jak...