Refinancování hypotečního úvěru nemusí být problém

Vzali jste si před časem hypotéku a teď máte pocit, že měsíčně splácíte víc, než byste museli? Potom není nad čím dlouho váhat. Nejlepším řešením může být v takovém případě refinancování hypotečního úvěru. A jakkoli složité to samotné zní, princip je velice jednoduchý.

Refinancování hypotečního úvěru nemusí být problém

Stejné situace, jiná čísla

Situace, kdy se klient rozhodne pro refinancování hypotéky, jsou si většinou velmi podobné, jen čísla se liší. Jestliže jste si před několika lety vzali hypotéku v určité částce s úrokem 3,2 % a v těchto dnech jste se dozvěděli, že je možné hypotéku umořit jinou, výhodnější hypotékou, u níž úrok činní například 2,4 %, pak není čas ztrácet čas.

Refinancování samotné spočívá v jednorázovém doplacení hypotečního úvěru, přičemž finance na toto umoření získáte z jiné, výhodnější hypotéky. Potom se s úlevou zbavíte první hypotéky a začnete splácet jinou – tu s nižší úrokovou sazbou. Nikdo z nás by přece nechtěl platit víc, než musí, že?

Jak se k refinancování dostat

Jestli se chystáte refinancování hypotéky vzdát jen kvůli představě náročné byrokracie, přestaňte z ní mít strach. Vyplatí se vám to, koneckonců vyřizování ani není tak složité, jak by se mohlo zdát. Tedy za předpokladu, že se do studia všech dostupných nabídek nepustíte sami, ale požádáte o radu odborníka, jenž se refinancování hypotečních úvěru věnuje v mnohých případech i denně. Bohatě postačí, když si svého odborníka najdete 2-3 měsíce před koncem fixačního období vaší stávající hypotéky, aby se vše řádně stihlo.

Nejjednodušším způsobem, jak se ujistit v tom, jaká nabídka je pro vás nejlepší, je vyzkoušet hypoteční kalkulačku, kterou k těmto účelům vytvořili odborníci z Gepard Finance. Právě oni by vám mohli být při případném refinancování velmi užiteční.

Nechte si poradit od profesionálů z Gepard Finance a zjednodušte si splácení půjčené sumy. Ušetřené peníze si potom užívejte podle svého gusta a ke svému potěšení. Stačí k tomu tak málo!

 

Chcete nejnižší úrokovou sazbu pro vaše refinancování hypotéky?

  
Použijte HYPOTEČNÍ KALKULAČKU

 

tlačítko porovnat hypotéky

  

Gepard s kalkulačkou

 

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Refinancování hypoték v závěru roku 2022

V minulém roce se z refinancování stal bezmála národní sport a dokonce jsme zaznamenali označení jako je "hypoteční turistika" či "refinancovací turistika". Rok 2022 se v oblasti refinancování hypotečních úvěrů nese v úplně jiném gardu.

Jaké jsou aktuální...

Refinancování hypotéky a vyvázání druhé nemovitosti ze zástavy

Ceny nemovitostí vzrostly v České republice za posledních pět let téměř nejvíce ze všech zemí Evropské unie. Vyšší cenový nárůst zaznamenali pouze v Maďarsku. Na jedné straně mohou rostoucí ceny nemovitostí představovat překážku v pořízení...

Jak na snadné refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky řeší v letošním roce několik desítek tisíc lidí. Pokud jste uzavírali hypoteční smlouvu v roce 2014 s pětiletou fixací, případně v roce 2016 s tříletou fixací, spadáte do této skupiny také vy. Přinášíme vám užitečné tipy, jak...