• Refinancování hypotéky

    BLOG O REFINANCOVÁNÍ HYPOTÉKY. Zajímavé články ze světa hypoték. Rady, jak ušetřit při refinancování hypotéky.

Na refinancování hypotéky se letos musí připravit desítky tisíc lidí, které bude čekat nelehký úkol. Správně zvolit délku fixačního období a rozhodnout se, jak dlouho budou mít pevně stanovenou úrokovou sazbu. Ty rostou již několik měsíců v řadě a aktuální ekonomická situace jejich stagnaci či dokonce poklesu nenahrává. Splácející se tak budou muset připravit na to, že na úhradu měsíční splátky budou muset sáhnout hlouběji do kapsy.
Ceny nemovitostí vzrostly v České republice za posledních pět let téměř nejvíce ze všech zemí Evropské unie. Vyšší cenový nárůst zaznamenali pouze v Maďarsku. Na jedné straně mohou rostoucí ceny nemovitostí představovat překážku v pořízení vlastního bydlení, na druhou stranu se některým splácejícím nabízí možnost vyvázat druhou nemovitost ze zástavy dříve, než původně očekávali. Jak je to možné? Kdy je výhodné ručit druhou nemovitostí a za jakých podmínek lze nemovitost…
Stejně jako v loňském roce bude i letos v roce 2021 řešit několik desítek tisíc lidí refinancování svého hypotečního úvěru. Refinancování hypotéky v roce 2021 se nevyhnou především splácející, kteří uzavírali hypoteční smlouvu v roce 2016 s pětiletou fixací, stejně jako ti, kteří zvolili v roce 2018 tříletou fixaci. Na co se připravit, pokud i vás čeká v roce 2021 refinancování hypotéky?
Díky exkluzivní spolupráci Gepard Finance a Českomoravské stavební spořitelny (GEPARD + LIŠKA) nabízíme všem zájemcům časově omezenou akci na refinancování hypoték za velmi zajímavých, na trhu ojedinělých, podmínek.

Jak na snadné refinancování hypotéky

pondělí, 08 červenec 2019 12:33 | Refinancování hypotéky | GEPARD FINANCE
Refinancování hypotéky řeší v letošním roce několik desítek tisíc lidí. Pokud jste uzavírali hypoteční smlouvu v roce 2014 s pětiletou fixací, případně v roce 2016 s tříletou fixací, spadáte do této skupiny také vy. Přinášíme vám užitečné tipy, jak postupovat, abyste si vyjednali ty nejlepší možné podmínky hypotečního úvěru.

Čeká vás letos refinancování hypotéky?

středa, 30 leden 2019 20:17 | Refinancování hypotéky | GEPARD FINANCE
S novým rokem přibude také starost s refinancováním hypotečních úvěrů těm, kterým v letošním roce končí fixační období. Pro mnohé to také bude znamenat fakt, že budou podepisovat nové smlouvy s vyššími úrokovými sazbami, než měli doposud. Jak postupovat, abyste i za situace vyšších úrokových sazeb platili co nejméně?
Od října letošního roku vstoupila v platnost nová pravidla pro posuzování příjmu žadatele. V reakci na toto zpřísnění podmínek se v médiích objevují relativně silná prohlášení o tom, jak velký dopad bude mít toto zavedení na objemy nově uzavřených hypoték. Jak je to s refinancovanými hypotékami? Týkají se jich také nová pravidla? A je skutečně důvod k obavám?
Mnoho žadatelů o refinancování hypotéky se začne zajímat o nové podmínky příliš pozdě. S vyjednáváním výhodnějšího úroku přitom není nutné čekat na konec fixace. Lepší úrok lze vyjednat klidně i rok dopředu. Řešením je tzv. dopředné refinancování.
Refinancování, podobně jako zbytek hypotečních produktů, podléhá aktuální situaci trhu s hypotékami. Zpřísňující opatření České národní banky odstřihla žadatele od 100% hypoték, na posuzované žádosti hledí bankovní instituce mnohem přísnějším okem. U každého potenciálního klienta posuzují současné příjmy a důrazně hledí i na úvěrovou historii. U refinancování to ale tak docela neplatí – šanci mají i ti žadatelé, kteří prokáží dostatečnou svědomitost.
Chýlí se fixační období vašeho stávajícího hypotečního úvěru ke konci? Včasnou přípravou a vyjednáváním můžete skrze výhodnější podmínky nové fixace ušetřit desítky tisíc korun. Ty tam jsou doby, kdy banky nechaly své klienty přejít s lehkým srdcem k jiné instituci. V bankovním sektoru hoří lítý boj – a vydělat na něm můžete právě vy.
Refinancování hypotečního úvěru je skvělým nástrojem proti zbytečně vysokým výdajům. Stačí během fixačního období sáhnout po té správné nabídce – a ušetříte desítky až stovky tisíc korun. Potřeba je jen občanský průkaz, výpis z katastru nemovitostí a troška zdravé drzosti. Jedinou překážkou může být láska. A to doslova.
Doba rekordně nízkých úrokových sazeb hypoték pomalu spěje ke konci. K prvnímu růstu hypotečních úroků by mělo dojít už v polovině tohoto roku a lidé proto zjišťují, jak se k výhodnému úroku dopracovat. O refinancování hypotéky koluje řada mýtů a polopravd, které klienty bankovních institucí od refinancování hypotečního úvěru odrazují. Většina z nich přitom nemá s realitou nic společného. Které jsou nejrozšířenější?
Refinancování hypotéky v posledních měsících zvažuje čím dál více lidí. Důvody jsou jasné – stoupající úrokové sazby hrozí vidinou finanční ztráty, hypoteční úvěry uzavřené před několika lety zase omračují vysokým úročením. Bankovní instituce na refinancování nepohlížejí rády – a klienty od odchodu mohou odrazovat formou nejrůznějších poplatků. Které jsou ty nejčastější?

REFINANCOVÁNÍ - 9 rad, jak na to

úterý, 08 březen 2016 16:32 | Refinancování hypotéky | Martin Bernklau
Je docela možné, že se to týká právě vás nebo vašich přátel. Konec fixačního období hypotéky se pomalu blíží a vyvstává otázka, co dál? Připravili jsme pro vás 9 rad pro refinancování hypotéky. Refinancování vám totiž otevírá zcela nové možnosti.
Refinancovat hypotéku a využít výhodných nabídek konkurence nebo zůstat věrný své stávající bance? Toť otázka, jež se honí hlavou drtivé většině klientů, kterým letos končí doba fixace stávající hypotéky. Rozhodně se nenechte nalákat první nabídkou ani uchlácholit dopisem stávající banky, která naoko slibuje výhodnější podmínky.
Rok 2015 byl pro hypoteční trh rekordní. Počet i objem uzavřených hypoték pokořil všechny dosavadní úspěchy. To, o čem se vedly pouze diskuze, se stalo skutečným. A ani ty nejoptimističtější odhady předních expertů a hypotečních makléřů nepredikovaly takový meziroční narůst produkce hypotečních úvěrů. Hypotéky navíc zůstaly extrémně levné i na začátku roku letošního.
Každý, kdo splácí hypoteční úvěr, by měl dobře vědět, co je to refinancování hypotéky a o co při něm jde. Díky možnosti refinancovat nemusíme setrvávat v závazku vůči bance, který je nesmyslně nevýhodný, ačkoli mohl v době založení výhodný být. Co tedy s tím?
Právě letos končí fixace hypotéky desítkám tisíc lidí. Řada z nich díky procesu refinancování ušetří několik stovek měsíčně, což dělá za rok už pořádnou sumičku. Existují ovšem i tací, kteří na refinancování příliš nevydělají. Ve finále to dokonce může být i naopak. Přinášíme vám výčet nejčastějších chyb, kterým se při refinancování vyhnout.
Pojďme se společně podívat na tolik diskutované téma, kterým je refinancování hypotéky. V dnešním článku zjistíte, jaké jsou podmínky pro refinancování hypotéky, co vše je potřeba pro jeho úspěšné dokončení, ale také kdy vůbec začít celý proces řešit.
Refinancování hypotéky – pojem, který se poslední roky skloňuje stále častěji. Pryč jsou časy, kdy úroková sazba hypotečních úvěrů atakovala hranici 5 %! Dnes již můžete sjednat hypotéku s úrokem od 1,59 %! A to je lákadlo, kterému se jednoduše nedá odolat. Jak snížit měsíční splátky? Odpovědí může být refinancování hypotéky.
Pokud jste uzavřeli hypotéku s extra dlouhou dobou fixace v době, kdy se její úroky pohybovaly na hranici 4 nebo 5 procent, s největší pravděpodobností svého rozhodnutí litujete. Dnes totiž můžete získat hypoteční úvěr již od 1,59 %! A to je nabídka, kterou by bylo bláhové odmítnout! Je nějaká šance refinancovat hypotéku v průběhu fixačního období? Příklady uvnitř článku!
Máte hypotéku a nevyhovují vám její aktuálně nastavené parametry? Chcete si snížit měsíční úrok, prodloužit nebo naopak zkrátit splatnost hypotéky? Končí-li vám fixace, můžete svou dosavadní hypotéku refinancovat a zajistit si tak mnohem výhodnější podmínky. V rámci refinancování však můžete pracovat nejen s úrokovou sazbou a dobou splatnosti, ale třeba též s pravidly pro úhradu mimořádných splátek. V čem vlastně samotný proces refinancování spočívá a jak vypadá v praktických příkladech?
Refinancování hypotéky je zajímavým způsobem, jak snížit měsíční splátky a zároveň prodloužit či zkrátit dobu splatnosti hypotečního úvěru. Protože je ovšem problematika refinancování poměrně komplikovaná, připravili jsme pro vás tento praktický slovník, který vás seznámí s pojmy, s nimiž se můžete během procesu refinancování setkat.
Víte, jaký je rozdíl mezi klasickou a Americkou hypotékou? A tušíte, jaká pravidla platí pro její refinancování? Pokud již Americkou hypotéku sjednanou máte a v nejbližší době uvažujete o jejím refinancování nebo jednoduše nemáte potuchy o tom, co to vlastně ta „hypotéka z Ameriky“ je, nezoufejte! Na následujících řádcích vám tento produkt tuzemských bank popíšeme.
Jen málokdo se dnes může pustit do rozsáhlé rekonstrukce nemovitosti, do její koupi nebo stavby, aniž by si sjednal hypoteční úvěr. Podmínky, za kterých hypotéku klient v jednom roce získá, mohou být ale za několik let s ohledem na nabídky konkurence nevýhodné. Potom je na čase pomýšlet na refinancování hypotéky.
Sjednali jste si před lety hypoteční úvěr, abyste si mohli koupit, postavit nebo zrekonstruovat nemovitost, a stále ho splácíte? Jste si jisti, že vám současný trh nenabízí hypotéky s výhodnějšími podmínkami? Je velice pravděpodobné, že ano. A toho byste měli využít.
Splnili jste si svůj velký sen o vlastním rodinném domku? Hypotéku jste si ovšem brali v době, kdy úrokové sazby atakovaly hranici 5 nebo dokonce 6 procent? Pak musíte být značně rozmrzelí.
Čekáte na konec fixačního období jako na smilování a v naději vyhlížíte novou úrokovou sazbu, která se nedá s tou vaší aktuální vůbec srovnávat? Pokud jste uzavírali smlouvu o hypotečním úvěru, jehož úrok se dotýkal hranice 5 nebo 6 procent, pak si jistě v současnosti zoufáte a do běla vás rozpalují sazby hypoték, které někde začínají třeba i na 1,69 procentech! Pokud začnete refinancování hypotéky řešit s dostatečnou časovou rezervou,…
Podpis smlouvy o hypotečním úvěru je jedním ze zásadních kroků v životě každého člověka. Díky tomuto dokumentu si můžeme splnit svůj dávný sen o vlastním bydlení. Na druhou stranu si však „na nohu“ uvážeme poměrně těžkou kouli, jíž se jen tak nezbavíme. Hypotéky, které byly uzavřené před 3, 5 nebo 10 lety jsou do nynějška zatíženy úrokem, jež se nedá s aktuálními úrokovými sazbami srovnávat.
Vzali jste si před časem hypotéku a teď máte pocit, že měsíčně splácíte víc, než byste museli? Potom není nad čím dlouho váhat. Nejlepším řešením může být v takovém případě refinancování hypotečního úvěru. A jakkoli složité to samotné zní, princip je velice jednoduchý.
Strana 1 z 2