Refinancování hypotéky bude letošním hitem

Refinancování se stalo během posledních let významnou součástí hypotečních statistik. Kdyby se letos refinancovaly všechny hypotéky, kterým končí fixace úrokové sazby, vzrostl by objem hypoték až o 100 mld. Kč. Soupeření o tyto klienty je v plném proudu: stávající banky si je chtějí udržet, konkurenční získat. Největší hypoteční makléř českého trhu GEPARD FINANCE klientům s končící fixací značně ulehčil situaci, a to zejména díky nové gepardí kalkulačce.

Refinancování hypotéky bude letošním hitem

Kolika hypotékám letos končí fixace, lze zjistit jen odhadem. Odhady hovoří o hypotékách v celkovém objemu 80 - 100 mld. Kč. Refinancování hypotéky je pro klienty atraktivní v tom, že po uplynutí fixačního období mohou získat lepší podmínky, než aktuálně mají. Letos končí tříleté fixace z roku 2010 a pětileté z roku 2008. Podíváme-li se na průměrné úrokové sazby v těchto letech, zjistíme, že úrokové sazby jsou dnes i o 2,5% níž.

Refinancování v praxi

"Typickým klientem je nyní například člověk s úrokovou sazbou 5,49% z roku 2008. Novou nabídku má od banky 3,89%," popisuje klasický příklad Jan Kruntorád, generální ředitel společnosti GEPARD FINANCE. "Díky on-line gepardí kalkulačce na webových stránkách si může zjistit všechny konkurenční nabídky včetně šance na schválení takové hypotéky," popisuje výhody nového kalkulátoru Jan Kruntorád a dodává, že makléři GEPARD FINANCE zahajují s klientem proces refinancování do 24 hodin od odeslání poptávky.

Klienti jsou aktuálně konfrontováni s nabídkami od 2,69%, což je velice lákavé a mnoho klientů ke změně banky nakonec přistoupí. Výsledná splátka může být u klientů až o několik tisíc korun nižší.

Změnit banku je čím dál tím snazší

V rámci boje o klienta už není často ani třeba prokazovat při refinancování příjmy a výdaje domácnosti, banky se často spokojí i se starším odhadem nemovitosti, což opět změnu hypotečního domu usnadňuje.

 


 

O společnosti GEPARD FINANCE

GEPARD FINANCE jsou specializovanou makléřskou firmou, jejímž hlavním oborem činnosti je poradenství v oblasti hypotečních úvěrů a kompletní zpracovávání úvěrových a pojišťovacích produktů. Profesionální makléři svým klientům zdarma zajišťují hypotéky, úvěry ze stavebního spoření a pojištění. V současné době disponuje franšízová síť GEPARD FINANCE 110 funkčními obchodními místy, čímž je zajištěna snadná dostupnost a obsluha klientů po celé České republice i Slovensku. GEPARD FINANCE se v roce 2011 staly největší hypotečně-makléřskou firmou v ČR a jsou zakládajícím členem Asociace hypotečních makléřů. On-line kalkulačka GEPARD FINANCE je nejpřesnějším srovnáním hypoték na trhu. Klient si výběrem konkrétního produktu z výsledků srovnání objednává službu hypotečního makléře GEPARD FINANCE pro zprostředkování úvěru.

 

Tisková zpráva společnosti GEPARD FINANCE a.s.

Vydáno dne: 27. března 2013

Kontakty pro média

Ing. Jan Kruntorád, předseda představenstva
tel.: +420 724 215 626, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
 
Ing. Jiří Hlinka, manager marketingu
tel.: +420 606 656 004, Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Pernerova 659/31a
186 00 Praha 8 – Karlín
www.gepardfinance.cz

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Úrokové sazby hypoték budou v příštím roce atakovat 5 %. U nejběžnější pětileté fixace může splátka vzrůst o třetinu

Letošní říjen se nesl ve znamení výrazného zvyšování úrokových sazeb hypoték. Na začátku listopadu překvapila ČNB nečekaným navýšením základní úrokové sazby o 1,25 procentního bodu na 2,75 procenta. Hypotéky tak budou nevyhnutelně dále zdražovat a...

Gepard Finance zahajují spolupráci s RENOMIA, předním pojišťovacím makléřem ve střední a východní Evropě

Společnost Gepard Finance, největší hypoteční specialista na českém trhu, vstupuje do nového roku s podporou nového silného partnera. V oblasti pojištění, investic a penzí Gepard Finance nově spolupracují se společností RENOMIA, a. s., předním...

Hypotéky jsou opět velmi levné. Jak se zorientovat v nabídkách bank?

Úrokové sazby hypoték sice zatím nedorovnaly historická minima z let 2016 a 2017, i tak jsou však velmi příznivé a není vyloučen ani jejich další mírný pokles. Pro každého klienta ale nemusí být nabídka bank dobře čitelná. Různé banky totiž...