Rekonstrukce nemovitosti - jaké financování použít?

Každý z nás chce čas od času svůj prostor vylepšit, domov zkrášlit, modernizovat. Ve chvíli, kdy plány uzrají, vyvstane zpravidla otázka finanční. Jaké má tedy klient možnosti?

rozhodnutí

Účelový úvěr na bydlení od stavební spořitelny

V mnohých bankách osobní bankéři nabídnou svým klientům spotřebitelský úvěr. Je to opravdu výhodná varianta? Je to o úhlu pohledu. Co se týká rychlosti získání prostředků u domovské banky, je to nejrychlejší varianta. Není to nejlepší varianta, co se týká nákladů.  U bank mívají úrokové sazby spotřebitelských úvěrů vyšší úrokové sazby většinou nad 5 %, někdy i více jak 10 %. 

Na rekonstrukci či modernizaci bydlení je vhodné využít účelových úvěrů na bydlení od stavebních spořitelen. Většinou se to zvládne úvěry bez zajištění, stejně jako u spotřebitelských úvěrů. Dnes již většina stavebních spořitelen umožňuje doložit účelové použití úvěrových prostředků fotkami pořízenými před rekonstrukcí, v jejím průběhu a po rekonstrukci. Tím odpadá zdlouhavé dokladování faktur a platebních dokladů se soupiskami, jak tomu bylo v minulosti. 

Přidělený úvěr po 24 měsících 

Dnes se již klienti nemusí bát fáze překlenovacího úvěru – kdy neklesal na úvěrovém účtu dluh do doby naspoření zpravidla 40 % z cílové částky. I tuto svou nevýhodu stavební spořitelny odložili a využili možnosti tzv. přiděleného úvěru po 24 měsících od založení stavebního spoření. Tím u 4 stavebních spořitelen klient anuitně splácí – umořuje dluh splátkou již od 25. měsíce, kdy zároveň dochází k jednorázové splátce části dluhu z naspořených prostředků na spořícím účtu.

Úrokové sazby takových úvěrů se pohybují od 3,89% - 4,9% p.a. O zaplacené úroky u účelových úvěrů pro bydlení si klient může snížit daňový základ. To není možné u spotřebitelských úvěrů bez účelu. Navíc splatnost úvěrů stavebních spořitelen je možná na 20 let, tím jsou výše splátek v rodinném rozpočtu únosnější. 

Chcete vědět více? Obraťte se na nás

Uvažujete i Vy o modernizaci? Zajistěte si schůzku s makléřem, který Vám vše vysvětlí a pomůže s výběrem vhodného produktu.Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Návrhy na zrušení státní podpory stavebního spoření

Stavební spoření a úvěry od stavebních spořitelen můžeme bez nadsázky považovat za jeden z tradičních produktů financování bydlení, ať už jde o rekonstrukce nabo třeba koupě družstevních bytů. Obsahuje v sobě důležitý prvek pravidelného spoření a...

Stavební spoření v době rostoucích úrokových sazeb

Stavební spoření patří mezi oblíbené produkty. Lze je využít nejen jako zdroj financí pro koupi nemovitosti nebo třeba její rekonstrukci, ale tradičně jej klienti rádi využívají také jako spořicí produkt.

Rostou úrokové sazby úvěrů? Pro úvěry ze stavebního spoření to neplatí!

Úrokové sazby rostou. To už nepřekvapuje nikoho. Tento růst zažíváme již pěkných pár měsíců. Ne každý ovšem ví, že se to netýká všech produktů. Kdo má stavební spoření, může si zajistit financování třeba i za poloviční úrokovou sazbu, než je...