Rostou úrokové sazby úvěrů? Pro úvěry ze stavebního spoření to neplatí!

Úrokové sazby rostou. To už nepřekvapuje nikoho. Tento růst zažíváme již pěkných pár měsíců. Ne každý ovšem ví, že se to netýká všech produktů. Kdo má stavební spoření, může si zajistit financování třeba i za poloviční úrokovou sazbu, než je aktuálně obvyklé.

Rostou úrokové sazby úvěrů? Pro úvěry ze stavebního spoření to neplatí!

 

Opravdu zdražily všechny produkty?

Nevěříte, že by na některý bankovní produkt aktuální prudký růst úrokových sazeb neměl vliv? Ale ano, je to tak. Klient, který si uzavře Smlouvu stavebního spoření, ji uzavírá s pevně danými podmínkami úroku pro vklady a také pro úrok úvěru ze stavebního spoření. Nabídku úvěru ze stavebního spoření klient dostane po splnění podmínek Smlouvy stavebního spoření. Podmínky tohoto tzv. přidělení jsou dány obchodními podmínkami stavební spořitelny platné v době sjednání smlouvy stavebního spoření.

 

Sazba u úvěru ze stavebního spoření? Třeba i 3,5 % p. a.

Když se ohlédneme s jakými podmínkami se uzavíraly smlouvy stavebního spoření před 6 lety, bylo obvyklé úročení vkladů 0,5 – 1 %, přičemž úroková sazba úvěru ze stavebního spoření se dle zákona o stavebním spoření nesmí od úroku spoření lišit o více než 3 %. Maximální úroková sazba pro úvěr stavebního spoření k takové smlouvě tedy nemůže být více jak 3,5 – 4 %, ale mnohdy dokonce i nižší.

 

Nemáte stavební spoření? Možná nastal čas to změnit!

Máte takovou smlouvu stavebního spoření doma v šuplíku? Potřebujete něco doma modernizovat, dostavět, ale nechcete si půjčovat za aktuální vysoké úrokové sazby? Nebo Vás straší blížící se otočka fixace úrokové sazby na hypotéce?

Na to vše byste mohli využít úvěr ze stavebního spoření, jehož podmínky jste si sjednali při uzavření Stavebního spoření a možná jste to ani netušili. Je tedy nejvyšší čas smlouvu najít. Jaké možnosti máte s vaší smlouvou stavebního spoření Vám rádi spočítají a vysvětlí naši makléři.

Nebo snad stavební spoření nemáte? A chtěli byste mít za 24 měsíců nabídku úvěru ze stavebního spoření s úrokem 4,5 % p. a.? Neváhejte nás kontaktovat.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Chcete i nadále využívat maximální státní podporu, nejvyšší čas uzavřít stavební spoření

Chcete si pravidelně spořit s garantovanou úrokovou sazbou a i pro další roky si zajistit státní podporu ve výši  2 000,-Kč?

Závěr roku 2023 ve znamení akcí stavebního spoření

Závěr roku je již tradičně ve znamení sjednávání nových smluv stavebního spoření. To podporují stavební spořitelny mnoha zajímavými akcemi. Letos poprvé i možností dorovnání státní podpory pro nové smlouvy stavebního spoření pro období...

Stavební spoření a úvěry v září 2023

Stavební spořitelny se snaží klienty nalákat na zajímavé spořicí akce s vyšším úročením, ale i bonusy za vyšší vklady. Dvě stavební spořitelny slibují dorovnání státní podpory na 2 000 Kč při sjednání smlouvy do konce roku.