RSTS - na Hyposplátce lze dosáhnout sazby 1,99 %

Překlenovací úvěry je možno získat při zajištění do 80% hodnoty nemovitosti s úrokovou sazbou 2,29 % p.a. bez nutnosti pojištění úvěru nebo 1,99 % při sjednání pojištění úvěru. Hyposplátka je bez poplatku za vyřízení překlenovacího úvěru.

RSTS - na Hyposplátce lze dosáhnout sazby 1,99 %

logo RSTSRaiffeisen stavební spořitelna

Raiffeisen stavební spořitelna se rozhodla více podpořit své Hyposplátky, překlenovací úvěry zajištěné nemovitou zástavou. Tyto překlenovací úvěry je možno získat při zajištění do 80 % hodnoty nemovitosti s úrokovou sazbou 2,29 % p.a. bez nutnosti pojištění úvěru.

Při sjednání pojištění úvěru je možno dosáhnout úrokové sazby na Hyposplátce 1,99 %, ale klient si musí myslet na výroční datum sjednání překlenovacího úvěru, k tomu datu je mu účtována roční úhrada pojistného na souvisejícím úvěrovém účtu. Pokud nezašle navýšenou splátku o pojištění, roste mu na úvěrovém účtu díky nezaplacenému pojistnému dluh.

Pokud klient má minimum vlastních zdrojů, alespoň 10 % ze své finanční potřeby pro řešení svého záměru, může využít Hyposplátku 90, která je nyní také za sníženou úrokovou sazbu překlenovacího úvěru a to bez pojištění 3,09 % p.a.

Klienti Raiffeisen stavební spořitelny, kteří již dříve uzavřeli smlouvu o stavebním spoření ve spořících tarifních variantách s vyšším úročení vkladů, než je dnes a nyní chtějí využít Hyposplátku, získávají od spořitelny, dalo by se říci dárek za věrnost. A to ve formě zachování vyššího úročení vkladů do data změny tarifu na úvěrový tarif v souvislosti se žádostí o úvěr. Navíc i na smlouvách s nárokem na bonusy, klienti o bonusy nepřijdou, ale bonus bude připsán na jejich smlouvu stavebního spoření následující měsíc po čerpání překlenovacího úvěru.

Hyposplátka je již delší dobu sjednávána bez poplatku za vyřízení překlenovacího úvěru, díky snížené úrokové sazbě Hyposplátky ušetří klient na měsíční splátce překlenovacího úvěru sjednané ve výši 1 mil. Kč částku 90,-Kč. Při Hyposplátce sjednané na novou smlouvu stavebního spoření ve výši 1 milion korun bude klient měsíčně splácet  ve fázi překlenovacího úvěru částku 3 610,- po dobu 16 let a ve fázi úvěru ze stavebního spoření s úrokovou sazbou 2,99% měsíční splátku 5 500,- po dobu 11 let. Kdyby chtěl mít klient stále stejnou měsíční splátku ve výši 5 500,- zkrátila by se doba ve fázi překlenovacího úvěru na 8 let. Celková splatnost Hyposplátky ve výši 1milion korun při měsíční splátce 5 500,- po celou dobu trvání úvěru by pak byla 19,5 roku.

 

Chcete – li o nabídce stavebních spořitelen vědět více, využijete služeb našich specialistů, kteří vám pomohou vybrat nejvhodnější produkt ušitý na míru vašim potřebám a požadavkům.

  

Autor článku: Lenka Svobodová
metodik stavebního spoření GEPARD FINANCE a.s.

  

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...

Hypotéky podraží. ČNB zvyšuje sazby

Bankovní rada České národní banky (ČNB) na svém dnešním zasedání jednomyslně odhlasovala růst základní úrokové sazby (2T repo sazba), od které se do jisté míry odvíjí úročení úvěrů, o 0,25 procentního bodu na 1 %.

Stavební spořitelny a stavební spoření v roce 2018

V posledních letech se stavební spořitelny díky nízkým úrokovým sazbám zaměřovaly více na poskytování úvěrů ze stavebního spoření. Vzniklo tak několik nových úvěrových produktů s anuitním splácením, tarifní varianty stavebního spoření se z rychlých a...