Rychlý výpočet hypotéky online. Víme, jak na to!

Chcete získat rychlý orientační přehled o tom, jak by mohla vypadat vaše hypotéka? Díky spolupráci Gepard Finance se všemi hypotečními bankami na českém trhu získáte během několika minut obrysy čísel, které vás budou provázet v následujících letech. Vyzkoušejte zdarma a nezávazně naši hypoteční kalkulačku.

Rychlý výpočet hypotéky online. Víme, jak na to!

Připravte se: cena nemovitosti, výše hypotéky, doba splácení

Ještě předtím, než uvidíte aktuální nabídky bank podle vašich kritérií, budete potřebovat mít pečlivý odhad nákladů a příjmů domácnosti včetně rezerv, výši částky, kterou chcete získat hypotékou, odhad doby, po jakou jste schopni nebo ochotni splácet a celkovou kupní cenu nemovitosti. Všechno máte? Pojďte se tedy podívat, jak s Gepard Finance získáte výhodnou hypotéku s úrokovou sazbou začínající na 1,99 %.

V záložce Kalkulačka vyplníte prázdná políčka:

1. Účel – k jakému účelu chcete využít peníze získané hypotékou? Možnostmi jsou koupě, výstavba nebo rekonstrukce bydlení, refinancování úvěru nebo varianta „neúčelová na cokoli“, která se pojí s americkou hypotékou.

2. Kolik chci půjčit – spočítejte si všechny náklady (včetně např. přestavby u kupovaného bytu, energií, pojištění) a příjmy vaší domácnosti a počítejte s rezervou (nejlépe ve výši 3 až 4 měsíčních výdajů domácnosti) a zadejte výslednou částku. Zpravidla platí, že čím nižší částku oproti kupní ceně chcete, tím nižší jsou výsledné úroky.

3. Na jak dlouho – krátká doba splácení značí vyšší splátky, dlouhá doba nižší splátky. Jakou verzi si dovolíte s vaším domácím rozpočtem?

4. Délka fixace – během období fixace platí neměnné úrokové a platební podmínky, zároveň ale není možnost předčasného splacení hypotéky, zvýšení nebo snížení pravidelných splátek a podobně. Respektive tato možnost je, ale banky ji obvykle penalizují vyššími poplatky. Uvažujete o předčasném splacení hypotéky, nebo jiném zásahu do smlouvy už za pár let? Zvolte raději kratší dobu fixace. Ovšem pozor, od délky fixačního období se odvíjí výše úroků.

5. Kupní cena nemovitosti – jaká je celková výše ceny nemovitosti (podle kupní smlouvy nebo odhadce), o niž máte zájem?

Pojištěním získáte výhodnější smlouvu

Máte-li zájem o vyšší zajištění splácení hypotéky a/nebo navazující bankovní služby, banka vám vyjde vstříc výhodnějšími podmínkami úvěru. Jedná se o úvěrové pojištění, pojištění nemovitosti a aktivní běžné využívání účtu dané hypoteční banky.

V druhém kroku uvidíte žebříček jednotlivých hypotečních úvěrů. Mějte na paměti, že čísla v hypoteční kalkulačce jsou orientační a nemluví například o dalších poplatcích, které se k úvěrům vztahují. S přesnými podmínkami hypoték v jednotlivých bankách vám ochotně poradí hypoteční makléř GEPARD FINANCE, zanecháte-li v závěrečném kroku hypoteční kalkulačky svůj kontakt.

 

Svůj hypoteční úvěr si vyzkoušejte nanečisto.

  
Použijte HYPOTEČNÍ KALKULAČKU

 

tlačítko porovnat hypotéky

  

Gepard s kalkulačkou

 

Sdílejte článek