Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE

S franšízingem mám jen samé dobré zkušenosti

Otomar Gottstein, který měl více jak 10 let praxe v bankovním sektoru v roli zaměstnance, se jako franšízant připojil k největší hypotečně-makléřské společnosti v ČR a SR GEPARD FINANCE symbolicky v den narozenin své ženy. S manželkou oba pracovali v bankovním sektoru, ale připadalo jim, že je banky nedostatečně ohodnocovaly za prokázané výsledky a čas, který byznysu věnovali. Před sedmi lety se proto rozhodli pro změnu a odešli pracovat pro jednu stavební spořitelnu. V souvislosti s touto změnou upustili od „jistoty" zaměstnání na hlavní pracovní poměr a zařídili si živnostenský list.

S franšízingem mám jen samé dobré zkušenosti

„Po pár letech, když prodáváte produkty jen jedné finanční skupiny, zjistíte, že nejste schopni uspokojit potřeby všech vašich klientů. Protože jsem neviděl žádné jiné východisko, založil jsem svoji vlastní společnost specializující se na finanční produkty typu hypoték, stavebního spoření a pojištění," vypráví Otomar Gottstein. Tato zkušenost ho vedla k tomu, aby zaměřil svoji společnost na poskytování produktů většiny bank, stavebních spořitelen a pojišťoven.

Rozvoj vlastní společnosti

S manželkou vyhledávali další možnosti rozvoje své společnosti, což také souviselo s tím, že ve 4. kvartálu roku 2008 přišla na Čechy krize, která se odrazila na nižší poptávce na realitním trhu, a tudíž také po hypotékách. Na narozeniny své ženy, konkrétně 21.12.2009, podepsali s maželkou franšízovou smlouvu s GEPARD FINANCE.

Výhody síťového podnikání

Jak dále uvádí, do té doby neměl žádné zkušenosti s franšízingem, ale věděl, na jakých principech franšízing funguje. „Partnerem jsem se stal také z toho důvodu, že jsem získal přehledný informační systém, celorepublikovou značku, výhodnější podmínky pro klienty a kompletní marketingovou podporu. A to rozhodlo. Musím uznat, že s franšízingem mám zatím samé dobré zkušenosti," vysvětluje pan Gottstein.

Další z výhod, kterou franšízantovi podnikání pod jednou značkou přináší, jsou například firemní slevy u mobilního operátora a výrobců reklamních předmětů. Oceňuje také aktuálnost informací, které partneři v síti získávají mnohdy i dříve oproti zaměstnancům bank.

Také díky franšízingu, kdy si zkušenosti mezi sebou vyměňují franšízanti navzájem, navázal Otomar Gottstein spolupráci s většinou realitních a developerských kanceláří v Písku a s několika velkými realitními kancelářemi v Českých Budějovicích a Strakonicích. Kromě jižních Čech si získal na základě dlouholetých referencí také klientelu v Praze, kam jezdí každý týden, někdy i několikrát.

Marketing nade vše

Tím, že vede společně s manželkou rodinný podnik, rozdělili si víceméně i kompetence. „Manželka se stará o administrativu a já udržuji stávající a navazuji nové obchodní kontakty. Velmi si zakládám na marketingu a externí komunikaci," míní Otomar Gottstein. To ovšem neznamená, že by sám hypotéky také nevyřizoval. Dle jeho vyjádření má například založený osobní profil také na sociální síti Facebook, kde již získal přes 3.000 fanoušků. „V dnešní době jsou sociální sítě médiem, kde prostě musíte být. Prezentujeme se pomocí informací z akcí naší pobočky a centrály GEPARD FINANCE, novinových článků, ale i svých vlastních, pořádáním různých soutěží, uvádím zde reference atd.," dodává.

Dalším marketingovým a motivačním nástrojem v rámci franšízového systému jsou soutěže o nejlepší franšízovou pobočku a nejlepšího makléře pod názvem Supermakléř roku, která je vyhlašována každým rokem. Této soutěže se zúčastňují ti makléři, kteří uzavřou nejvyšší počet hypoték. Této soutěže se kromě jednotlivých makléřů v Česku zúčastňují také makléři ze Slovenska. V tuto chvíli, jen o pár hypoték, se ujali vedení makléři ze Slovenska. V tomto roce má pan Gottstein velkou šanci zlepšit mezi stávajícími franšízami své umístění (vloni se umístil jako 8.) a získat 5. pozici z aktivních 72 poboček GEPARD FINANCE v ČR.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Realitní byznys a výhody spolupráce s GEPARD FINANCE

Poptávka po vlastním bydlení každým rokem roste.Dosáhnout na hypotéku je však pro mnohé stále složitější. Přitom je v nejlepším zájmu každého realitního makléře, aby klient hypoteční úvěr získal a mohlo dojít k realizacirealitního obchodu,...

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...

Jak úspěšně podnikat v hypotékách? S franšízou GEPARD FINANCE

Orientujete se ve světě financí, hypoték či realit? Chcete se živit tím, co vás baví? Je pro vás důležité, aby to, co děláte, dávalo smysl? Chcete si vydělat tolik, kolik si zasloužíte? Proč hledat díry na trhu a lámat si hlavu s tím, v čem...