Sazby hypoték porostou. Refinancujte v předstihu a ušetřete

Mnoho žadatelů o refinancování hypotéky se začne zajímat o nové podmínky příliš pozdě. S vyjednáváním výhodnějšího úroku přitom není nutné čekat na konec fixace. Lepší úrok lze vyjednat klidně i rok dopředu. Řešením je tzv. dopředné refinancování.

Sazby hypoték porostou. Refinancujte v předstihu a ušetřete

Proč rostou úrokové sazby?

Podle posledních zveřejněných údajů České národní banky (ČNB) nadále zrychluje meziroční růst cenové hladiny. V červnu se hladina spotřebitelských cen zvedla o 2,6 %. I přesto, že se inflace nadále nachází v horní polovině tolerančního pásma dvouprocentního cíle, byla v červnu výrazně (o 0,7 procentního bodu) nad prognózou ČNB, zveřejněnou počátkem května. Na začátku srpna byla proto opět navýšena základní úroková sazba.

Sazby porostou

Aktuálně se průměrné sazby u nejobvyklejších variant hypotečních úvěrů pohybují kolem 2,5 % p.a. Podle Davida Eima, místopředsedy představenstva společnosti Gepard finance, se mohou po letních prázdninách sazby pohybovat kolem 2,7 % p.a.

Zajímejte se o sazby i rok dopředu

Datum sjednání hypotéky se nemusí shodovat s datem jejího čerpání. Na novém úroku se můžete s bankou dohodnout nyní, čerpání úvěru však můžete odložit až na příští rok. Zároveň platí, že nové fixační období běží od momentu podpisu smlouvy. Na trhu jsou banky, které jsou schopné a ochotné slíbit sazbu na další fixační období až rok dopředu. Jak dlouho dopředu vám výhodnější sazbu slíbí, záleží na konkrétní bance. Nejčastěji jde čerpání úvěru odložit o 12 měsíců.

Obraťte se na nás

Nikomu se nechce trávit hodiny volného času obcházením bankovních ústavů a porovnáváním mnoha různých nabídek. Šetřete své peníze i čas. Sjednejte si schůzku s našim hypotečním makléřem a dozvíte se vše potřebné.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Jak na snadné refinancování hypotéky

Refinancování hypotéky řeší v letošním roce několik desítek tisíc lidí. Pokud jste uzavírali hypoteční smlouvu v roce 2014 s pětiletou fixací, případně v roce 2016 s tříletou fixací, spadáte do této skupiny také vy. Přinášíme vám užitečné tipy, jak...

ČNB zvyšuje poprvé v letošním roce sazby. Bude to i naposled?

Na svém včerejším jednání bankovní rada ČNB zvýšila dvoutýdenní repo sazbu (2T repo sazbu) o 25 bazických bodů na 2 %. Naposledy se sazby zvyšovaly v listopadu 2018. Jaký dopad bude mít tento krok na cenu hypoték? A očekává se letos další zvyšování...

ČNB vyčkává. Sazby hypoték klesají

Bankovní rada České národní banky ponechala na svém posledním zasedání úrokové sazby beze změny. Základní úroková sazba zůstává na úrovni 1,75 %. ČNB tak učinila již na třetím měnově-politickém zasedání v řadě. Co ovlivňuje růst úrokových sazeb?...