Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE

Sazby hypoték porostou. Refinancujte v předstihu a ušetřete

Mnoho žadatelů o refinancování hypotéky se začne zajímat o nové podmínky příliš pozdě. S vyjednáváním výhodnějšího úroku přitom není nutné čekat na konec fixace. Lepší úrok lze vyjednat klidně i rok dopředu. Řešením je tzv. dopředné refinancování.

Sazby hypoték porostou. Refinancujte v předstihu a ušetřete

Proč rostou úrokové sazby?

Podle posledních zveřejněných údajů České národní banky (ČNB) nadále zrychluje meziroční růst cenové hladiny. V červnu se hladina spotřebitelských cen zvedla o 2,6 %. I přesto, že se inflace nadále nachází v horní polovině tolerančního pásma dvouprocentního cíle, byla v červnu výrazně (o 0,7 procentního bodu) nad prognózou ČNB, zveřejněnou počátkem května. Na začátku srpna byla proto opět navýšena základní úroková sazba.

Sazby porostou

Aktuálně se průměrné sazby u nejobvyklejších variant hypotečních úvěrů pohybují kolem 2,5 % p.a. Podle Davida Eima, místopředsedy představenstva společnosti Gepard finance, se mohou po letních prázdninách sazby pohybovat kolem 2,7 % p.a.

Zajímejte se o sazby i rok dopředu

Datum sjednání hypotéky se nemusí shodovat s datem jejího čerpání. Na novém úroku se můžete s bankou dohodnout nyní, čerpání úvěru však můžete odložit až na příští rok. Zároveň platí, že nové fixační období běží od momentu podpisu smlouvy. Na trhu jsou banky, které jsou schopné a ochotné slíbit sazbu na další fixační období až rok dopředu. Jak dlouho dopředu vám výhodnější sazbu slíbí, záleží na konkrétní bance. Nejčastěji jde čerpání úvěru odložit o 12 měsíců.

Obraťte se na nás

Nikomu se nechce trávit hodiny volného času obcházením bankovních ústavů a porovnáváním mnoha různých nabídek. Šetřete své peníze i čas. Sjednejte si schůzku s našim hypotečním makléřem a dozvíte se vše potřebné.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Proč se nyní vyplatí dlouhodobá fixace?

Na jak dlouhozafixovat hypotéku? Volit spíše kratší fixaci a ponechat si zdánlivou výhodu flexibility v možnostech nastavení nových podmínek splácení hypotéky, nebo jít do jistoty a volit co nejdelší fixační období? Úrokové sazby hovoří zcela jasně...

Refinancování hypotéky v roce 2021. Jak postupovat a na co si dát pozor

Stejně jako v loňském roce bude i letos v roce 2021 řešit několik desítek tisíc lidí refinancování svého hypotečního úvěru. Refinancování hypotéky v roce 2021 se nevyhnou především splácející, kteří uzavírali hypoteční smlouvu v roce 2016 s...

Banky snižují úrokové sazby z hypoték

V dubnu poklesla průměrná úroková sazba z hypotečních úvěrů a vypadá to, že už i velké banky začínají reagovat na nízkou cenu dlouhodobých peněz snižováním svých sazeb. Objem celkového zadlužení Čechů se v prvním čtvrtletí letošního roku zvýšil a rostla...