Sazby hypoték porostou. Refinancujte v předstihu a ušetřete

Mnoho žadatelů o refinancování hypotéky se začne zajímat o nové podmínky příliš pozdě. S vyjednáváním výhodnějšího úroku přitom není nutné čekat na konec fixace. Lepší úrok lze vyjednat klidně i rok dopředu. Řešením je tzv. dopředné refinancování.

Sazby hypoték porostou. Refinancujte v předstihu a ušetřete

Proč rostou úrokové sazby?

Podle posledních zveřejněných údajů České národní banky (ČNB) nadále zrychluje meziroční růst cenové hladiny. V červnu se hladina spotřebitelských cen zvedla o 2,6 %. I přesto, že se inflace nadále nachází v horní polovině tolerančního pásma dvouprocentního cíle, byla v červnu výrazně (o 0,7 procentního bodu) nad prognózou ČNB, zveřejněnou počátkem května. Na začátku srpna byla proto opět navýšena základní úroková sazba.

Sazby porostou

Aktuálně se průměrné sazby u nejobvyklejších variant hypotečních úvěrů pohybují kolem 2,5 % p.a. Podle Davida Eima, místopředsedy představenstva společnosti Gepard finance, se mohou po letních prázdninách sazby pohybovat kolem 2,7 % p.a.

Zajímejte se o sazby i rok dopředu

Datum sjednání hypotéky se nemusí shodovat s datem jejího čerpání. Na novém úroku se můžete s bankou dohodnout nyní, čerpání úvěru však můžete odložit až na příští rok. Zároveň platí, že nové fixační období běží od momentu podpisu smlouvy. Na trhu jsou banky, které jsou schopné a ochotné slíbit sazbu na další fixační období až rok dopředu. Jak dlouho dopředu vám výhodnější sazbu slíbí, záleží na konkrétní bance. Nejčastěji jde čerpání úvěru odložit o 12 měsíců.

Obraťte se na nás

Nikomu se nechce trávit hodiny volného času obcházením bankovních ústavů a porovnáváním mnoha různých nabídek. Šetřete své peníze i čas. Sjednejte si schůzku s našim hypotečním makléřem a dozvíte se vše potřebné.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Na kolik vás vyjde předčasné splacení hypotéky?

Není to tak dávno, co si banky za předčasné splacení hypotéky mimo fixační dobu účtovaly vysoké poplatky. Od 1. prosince 2016 mohou lidé díky zákonu o spotřebitelském úvěru hypotéku doplatit snáze a levněji. Existují dokonce případy, kdy můžete...

ČNB šokovala trh. Základní úroková sazba se přiblížila k 6 %

Česká národní banka na svém posledním zasedání mírně šokovala trh, když rozhodla o zvýšení základní úrokové sazby o 0,75 procentního bodu na 5,75 %. Ta se tak dostala na nejvyšší úroveň za více než 20 let. Zvýšení sazeb se brzy projeví v dalším...

Základní úroková sazba vzrostla na 5 %. ČNB je připravena pokračovat ve zvyšování

Česká národní banka zvýšila na svém posledním zasedání základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 5 %. Navýšení úrokových sazeb bylo očekávané. Stála za ním rostoucí inflace a snaha centrální banky o tlumení inflačních očekávání. Ve...