Sazby hypoték porostou. Refinancujte v předstihu a ušetřete

Mnoho žadatelů o refinancování hypotéky se začne zajímat o nové podmínky příliš pozdě. S vyjednáváním výhodnějšího úroku přitom není nutné čekat na konec fixace. Lepší úrok lze vyjednat klidně i rok dopředu. Řešením je tzv. dopředné refinancování.

Sazby hypoték porostou. Refinancujte v předstihu a ušetřete

Proč rostou úrokové sazby?

Podle posledních zveřejněných údajů České národní banky (ČNB) nadále zrychluje meziroční růst cenové hladiny. V červnu se hladina spotřebitelských cen zvedla o 2,6 %. I přesto, že se inflace nadále nachází v horní polovině tolerančního pásma dvouprocentního cíle, byla v červnu výrazně (o 0,7 procentního bodu) nad prognózou ČNB, zveřejněnou počátkem května. Na začátku srpna byla proto opět navýšena základní úroková sazba.

Sazby porostou

Aktuálně se průměrné sazby u nejobvyklejších variant hypotečních úvěrů pohybují kolem 2,5 % p.a. Podle Davida Eima, místopředsedy představenstva společnosti Gepard finance, se mohou po letních prázdninách sazby pohybovat kolem 2,7 % p.a.

Zajímejte se o sazby i rok dopředu

Datum sjednání hypotéky se nemusí shodovat s datem jejího čerpání. Na novém úroku se můžete s bankou dohodnout nyní, čerpání úvěru však můžete odložit až na příští rok. Zároveň platí, že nové fixační období běží od momentu podpisu smlouvy. Na trhu jsou banky, které jsou schopné a ochotné slíbit sazbu na další fixační období až rok dopředu. Jak dlouho dopředu vám výhodnější sazbu slíbí, záleží na konkrétní bance. Nejčastěji jde čerpání úvěru odložit o 12 měsíců.

Obraťte se na nás

Nikomu se nechce trávit hodiny volného času obcházením bankovních ústavů a porovnáváním mnoha různých nabídek. Šetřete své peníze i čas. Sjednejte si schůzku s našim hypotečním makléřem a dozvíte se vše potřebné.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Na konci loňského roku se hypotéky sjednávaly s průměrnou sazbou 2,87 %, letos to bude až 3,4 %

Ačkoliv se nabídkové úrokové sazby na konci loňského roku vyšplhaly až na 3,59 %, reálně se průměrná úroková sazba přes 3 % nedostala. Zvyšování úrokových sazeb České národní banky (ČNB) za poslední rok a půl zdražilo hypotéky o 1,1 procentního...

Čeká vás letos refinancování hypotéky?

S novým rokem přibude také starost s refinancováním hypotečních úvěrů těm, kterým v letošním roce končí fixační období. Pro mnohé to také bude znamenat fakt, že budou podepisovat nové smlouvy s vyššími úrokovými sazbami, než měli doposud. Jak...

ČNB počtvrté za sebou zvedá sazby

Bankovní rada ČNB na svém dnešním jednání zvýšila dvoutýdenní repo sazbu (2T repo sazba) o 25 bazických bodů na 1,75 %. ČNB zvedá sazby již počtvrté za sebou, popáté v letošním roce.