Sazby? Snížit! A potom? Ještě snížit!

Nové dno sazeb na hypotečním trhu nám (opět) definovala UniCredit bank, která snížila sazby pro hypotéky s tříletou fixací až na 1,49 % p.a. Jak už to tak bývá, nic není zadarmo. Tato pěkná úroková sazba je vykoupena nutností vést u banky účet, využívat její kreditní kartu a uzavřít rizikové pojištění.

Sazby? Snížit! A potom? Ještě snížit!

Tak jak se máte, teta? Copak je u vás nového?

Ále, ani se neptejte, teta. Nohy mě bolí. A ta drahota… Za máslo jsem teď zaplatila celých 30 Kč. Ale slyšela jsem, že prej jsou nějak levný hypotéky…

A to máte pravdu, teta. Prej jsou už od 1,69 % p.a.

Ale kdeže, teta. To bejvávalo. To jste asi ještě neslyšela, že UniCredit znovu snížila sazby a začínají teď už na 1,49 % p.a.

rozhovor

... Ve skutečnosti je ten rozhovor vymyšlený od A až do Z. Ale to jen proto, že tety se ve skutečnosti ještě tento týden nepotkaly.

Až se potkají na náměstí před koloniálem, určitě si „zdrbnou“ i o sazbách hypoték :-)

Ale my na ně nebudeme čekat a probereme to hned teď.

Nové dno hypotečního trhu

Nové dno sazeb na hypotečním trhu nám (opět) definovala UniCredit bank, která snížila sazby pro hypotéky s tříletou fixací až na 1,49 % p.a. Jak už to tak bývá, nic není zadarmo. Tato pěkná úroková sazba je vykoupena nutností vést u banky účet, využívat její kreditní kartu a uzavřít rizikové pojištění. Kvůli těmto podmínkám nemusí být sazba 1,49 % p.a. vhodná nebo dosažitelná pro každého klienta.

Co pamatuji, už nějaké dva roky se říká, že sazby asi příliš nižší už nebudou. A po celou tu dobu úrokové sazby zvesela klesají a klesají. A dnes jsou již tak nízké, že se o tom baví i tetky před koloniálem. Sazbu začínající jedničkou už má v nabídce celkem osm bank. Je tedy z čeho vybírat.

Sazba 1,39 % ?

Pokud byste náhodou slyšeli, že sazby začínají dokonce na 1,39 % p.a., je to v podstatě pravda. Když se u UniCredit kromě rizikového pojištění ještě zřídí životní pojištění u spolupracující pojišťovny, bude sazba hypotéky dokonce 1,39 % p.a.

Ale to se zřejmě skutečně bude týkat jen výjimečných situací.

 

Autor článku: David Eim, produktový manager GEPARD FINANCE a.s.

Gepard s kalkulačkou  

Chcete vědět víc?

Pro další informace k hypotékám a úrokovým sazbám stačí vyplnit hypoteční kalkulačku.

  

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Jak vypočítat RPSN (roční procentní sazba nákladů)

Podle zákona o spotřebitelském úvěru pod pojmem "roční procentní sazba nákladů" (nebo častěji jen "RPSN") rozumíme "celkové náklady spotřebitelského úvěru vyjádřené jako roční procento z celkové výše spotřebitelského úvěru".

Na jednu stranu se...

Mimořádné splátky hypoték ztraceny ve slepé uličce

17. 9. 2020, Profi Poradenství & Finance: Komentář k hypotečnímu trhu

Slepá ulička se vyznačuje tím, že na jejím konci je zeď a dál to prostě nejde. Pokud zeď není vysoká, můžeme ji přelézt a uvidíme, co je za ní. Anebo se vrátíme na křižovatku a...

Úrokové sazby, očekávaný vývoj v roce 2020

Během nedávné doby Česká národní banka přistoupila bezprostředně dvakrát po sobě ke snížení klíčových úrokových sazeb. V té souvislosti se objevují úvahy, že úrokové sazby hypotečních úvěrů by mohly či dokonce měly klesnout.

Objevila se dokonce...