Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE

Sloučení hypotéky a půjčky: které banky toto umí?

Sloučení hypotéky a spotřebitelského úvěru žádá stále více rodin i jednotlivců. Jejich finanční situace se totiž v průběhu dlouhých měsíců či dokonce let přehoupla do pouhopouhého přežívání, které se ovšem rozhodli řešit dříve, než bude pozdě. Jen si představte situaci, kdy si na starší nemovitost vezmete 100 % hypotéku, nemovitost postupně rekonstruujete a pak zjistíte, že pro další postup nemáte dostatek finančních prostředků. Řešení stávající situace naleznete ve spotřebitelské půjčce.

Sloučení hypotéky a půjčky: které banky toto umí?

Splácet hypotéku a půjčku nezvládám!

Časem ovšem dospějete k závěru, že splácet hypotéku a spotřebitelský úvěr je nad vaše stávající možnosti. Hledáte proto způsob, jak tuto ošemetnou situaci řešit. A právě v tuto chvíli se vám bude hodit produkt některých bank, díky němuž můžete sloučit hypotéku a nejrůznější druhy spotřebitelských půjček do jednoho většího balíku, který vám umožní snížit pravidelnou měsíční splátku, čímž ulehčí vašemu rodinnému rozpočtu. Jak taková konsolidace vlastně probíhá, a které banky tuto službu nabízejí?

Jak vlastně sloučení hypotéky a půjčky funguje?

Máte-li o tuto službu zájem, připravte se na kolotoč papírování, odhadů a čekání. Velmi zjednodušeně lze postup popsat následovně: jako první musíte oslovit banku či společnost, která tuto službu nabízí. Banka, respektive její odhadce, provede nový odhad nemovitosti, vydá aktuální potvrzení a v případě dostatečné bonity, a při splnění dalších podmínek, konsolidaci schválí. A jak taková konsolidace vlastně vypadá v praxi? Banka uhradí vaše dluhy u jiných bankovních domů či institucí a vám nabídne nové podmínky, které bývají často o dost výhodnější.

Proč se vyplatí konsolidovat?

Největším lákadlem této služby je jistě skutečnost, že již nemusíte myslet na několik závazků současně, ale každý měsíc splácíte pouze jeden jediný. Často dokonce na měsíčních splátkách zaplatíte méně, než doposud. Další předností je též možnost upravení délky splácení a úspora dalších finančních prostředků vynaložených na transakčních nákladech. Důvodů, proč úvěry konsolidovat, je poměrně dost.

Na druhou stranu však nečekejte, že na konsolidaci dosáhne každý u kterékoli banky. Aby vám byla konsolidace povolena, musíte stávající závazky dostatečně dlouho a řádně splácet.

Ještě předtím, než konsolidace využijete…

Mějte na paměti, že nic není jen černé nebo bílé a každá mince má dvě strany. To pochopitelně platí i pro sloučení hypotéky a půjčky. Ještě před tím, než začnete konsolidaci řešit, prohledejte všechny smlouvy a důkladně je pročtěte. Pokud je jejich součástí poplatek za předčasné splacení úvěru, může se vám zdánlivě výhodný krok značně prodražit.

Potřebujete-li o této problematice více informací, nebo si nevíte rady, kontaktujte naše hypoteční makléře.

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Splácení hypotéky v krizových situacích

Zřejmě by všechno bylo mnohem jednodušší, kdyby život běžel podle plánu. Ale člověk míní a život mění. A tak mnohdy zažíváme situace, které s kartami zamíchají způsobem, že nic není tak, jak jsme byli zvyklí. Některé okamžiky mohou mít dopad také na...

Na kolik vás vyjde předčasné splacení hypotéky?

Není to tak dávno, co si banky za předčasné splacení hypotéky mimo fixační dobu účtovaly vysoké poplatky. Od 1. prosince 2016 mohou lidé díky zákonu o spotřebitelském úvěru hypotéku doplatit snáze a levněji. Existují dokonce případy, kdy můžete...

O krok blíže zrušení daně z nabytí nemovitosti

Vláda schválila návrh ministerstva financí na zrušení daně z nabytí nemovitých věcí. Lidé kupující starší nemovitost tak mohou ušetřit desítky až stovky tisíc. Toto opatření má za cíl zvýšit dostupnost vlastního bydlení. Daňové odpočty zůstanou...