Sloučení hypotéky a půjčky: které banky toto umí?

Sloučení hypotéky a spotřebitelského úvěru žádá stále více rodin i jednotlivců. Jejich finanční situace se totiž v průběhu dlouhých měsíců či dokonce let přehoupla do pouhopouhého přežívání, které se ovšem rozhodli řešit dříve, než bude pozdě. Jen si představte situaci, kdy si na starší nemovitost vezmete 100 % hypotéku, nemovitost postupně rekonstruujete a pak zjistíte, že pro další postup nemáte dostatek finančních prostředků. Řešení stávající situace naleznete ve spotřebitelské půjčce.

Sloučení hypotéky a půjčky: které banky toto umí?

Splácet hypotéku a půjčku nezvládám!

Časem ovšem dospějete k závěru, že splácet hypotéku a spotřebitelský úvěr je nad vaše stávající možnosti. Hledáte proto způsob, jak tuto ošemetnou situaci řešit. A právě v tuto chvíli se vám bude hodit produkt některých bank, díky němuž můžete sloučit hypotéku a nejrůznější druhy spotřebitelských půjček do jednoho většího balíku, který vám umožní snížit pravidelnou měsíční splátku, čímž ulehčí vašemu rodinnému rozpočtu. Jak taková konsolidace vlastně probíhá, a které banky tuto službu nabízejí?

Jak vlastně sloučení hypotéky a půjčky funguje?

Máte-li o tuto službu zájem, připravte se na kolotoč papírování, odhadů a čekání. Velmi zjednodušeně lze postup popsat následovně: jako první musíte oslovit banku či společnost, která tuto službu nabízí. Banka, respektive její odhadce, provede nový odhad nemovitosti, vydá aktuální potvrzení a v případě dostatečné bonity, a při splnění dalších podmínek, konsolidaci schválí. A jak taková konsolidace vlastně vypadá v praxi? Banka uhradí vaše dluhy u jiných bankovních domů či institucí a vám nabídne nové podmínky, které bývají často o dost výhodnější.

Proč se vyplatí konsolidovat?

Největším lákadlem této služby je jistě skutečnost, že již nemusíte myslet na několik závazků současně, ale každý měsíc splácíte pouze jeden jediný. Často dokonce na měsíčních splátkách zaplatíte méně, než doposud. Další předností je též možnost upravení délky splácení a úspora dalších finančních prostředků vynaložených na transakčních nákladech. Důvodů, proč úvěry konsolidovat, je poměrně dost.

Na druhou stranu však nečekejte, že na konsolidaci dosáhne každý u kterékoli banky. Aby vám byla konsolidace povolena, musíte stávající závazky dostatečně dlouho a řádně splácet.

Ještě předtím, než konsolidace využijete…

Mějte na paměti, že nic není jen černé nebo bílé a každá mince má dvě strany. To pochopitelně platí i pro sloučení hypotéky a půjčky. Ještě před tím, než začnete konsolidaci řešit, prohledejte všechny smlouvy a důkladně je pročtěte. Pokud je jejich součástí poplatek za předčasné splacení úvěru, může se vám zdánlivě výhodný krok značně prodražit.

Potřebujete-li o této problematice více informací, nebo si nevíte rady, kontaktujte naše hypoteční makléře.

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Rok 2023: Co nás čeká na trhu hypoték?

Zájem o nové hypotéky v roce 2022 prudce klesl. Důvodem byly hlavně vysoké úroky a rostoucí ceny nemovitostí. Se sny o vlastním bydlení se tak v loňském roce musela na čas rozloučit velká část lidí. Jak to bude v roce 2023? Budou úrokové sazby z hypoték...

Hypotéka a ztráta zaměstnání. Co dělat a na co se připravit?

Ztráta zaměstnání je sama o sobě velmi nepříjemnou životní situací, která může postihnout kohokoli z nás. Komplikace může výpadek v příjmech přinést v době, kdy splácíte hypotéku, protože v takovém případě ručíte svým majetkem a nikdo nechce přijít o...

Jak vybrat hypotéku v době vysokých úrokových sazeb?

Úrokové sazby z hypoték za poslední měsíce vyšplhaly k hodnotám daleko vyšším, než na které jsme byli poslední roky zvyklí. I proto si mnozí kladou otázku, zdali je v době vysokých úrokových sazeb rozumné uzavírat novou smlouvu o hypotečním úvěru....