Snadnější koupě družstevního bytu s překlenovacím úvěrem od MONETA Stavební spořitelny

Získat klasickou hypotéku na koupi družstevního bytu je ve většině případů nemožné. Koupí družstevního bytu se totiž nestáváte vlastníkem bytové jednotky, ale pouze podílníkem v bytovém družstvu. A pokud nemáte možnost převodu do osobního vlastnictví či nevlastníte další nemovitost k zástavě, můžete se s hypotékou prakticky rozloučit. Řešení nabízí MONETA Stavební spořitelna. Bez zástavy nemovitosti můžete získat až 1,5 mil. korun pro družstevní bydlení.

Prodej domu

Hypotéka na družstevní byt jen za určitých podmínek

Vlastníkem družstevního bytu je vždy bytové družstvo. Z toho důvodu není možné použít družstevní byt jako zástavu pro hypoteční úvěr. Vyhráno má ten, kdo může nabídnou do zástavy jinou nemovitost. Pokud se počítá s převodem bytu do osobního vlastnictví do 2 let, je možno využít tzv. předhypoteční úvěr, který některé banky nabízejí. Po převedení bytu do osobního vlastnictví je úvěr nahrazen klasickou hypotékou.

Překlenovací úvěr neboli úvěr bez zajištění nemovitosti

V případech, kdy se nepočítá s tím, že bude byt převeden do osobního vlastnictví, je východiskem úvěr bez zajištění nemovitosti (překlenovací úvěr), který poskytují stavební spořitelny. Díky tomu, že poskytovatel nezajištěného úvěru podstupuje vyšší riziko než u klasické hypotéky, plynou z úvěrů tohoto typu také určitá omezení. Těmi nejčastějšími jsou výše úvěru a doba splatnosti.

Jak se splácí překlenovací úvěr

Jedním z hlavních rozdílů mezi hypotečním úvěrem a překlenovacím úvěrem stavební spořitelny je způsob splácení. Zatímco hypoteční úvěr se splátkami průběžně umořuje (klesá jistina i placené úroky), u překlenovacího úvěru klient splácí pouze úrok a místo splácení jistiny se spoří prostředky na účet stavebního spoření. Ve chvíli, kdy jsou splněny podmínky pro „překlopení“ do tzv. úvěru ze stavebního spoření, se překlenovací úvěr z části splatí účtem stavebního spoření, které je tímto ukončeno. Spoření se překlopí do fáze úvěru ze stavebního spoření a splácí se anuitně jako hypotéka, ale s garantovaným úrokem po celou dobu trvání.

Překlenovací úvěr ProBydlení s úrokovou sazbou od 3,6 %

Speciální nabídku pro družstevní bydlení má pro své klienty MONETA Stavební spořitelna. Do konce října nabízí překlenovací úvěr Půjčka ProBydlení s úrokovou sazbou od 3,6 %. V rámci úvěru bez zajištění nemovitosti můžete získat až 1 mil. Kč, pro financování družstevního bydlení je to dokonce až 1,5 mil. Kč. S dobou splatnosti až 22 let můžete dosáhnout na mnohem nižší splátku než nabízí konkurence. Výše splátky je po celou dobu splácení neměnná. Zaplacené úroky si navíc můžete odečíst z daní.

Hlavní výhody překlenovacího úvěru od MONETA Stavební spořitelny

  • Až 1,5 mil. Kč na družstevní bydlení.

  • Nízká úroková sazba od 3,6 % s RPSN od 4,02 %.

  • Nepotřebujete vlastní úspory.

  • Délka splatnosti úvěru od 6 do 22 let.

  • Možnost odpočtu úroků z daní.

  • Stejná splátka po celou dobu trvání s možností mimořádných vkladů.

Obraťte se na hypotečního makléře Gepard Finance

Zvažujete koupi vlastní nemovitosti? Pokud chcete mít jistotu, že financování proběhne hladce a v pořádku, obraťte se na odborníky, kteří vám s vyřízením hypotečního úvěru pomohou. Sjednejte si schůzku s naším hypotečním makléřem a dozvíte se vše potřebné.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Úvěry ze stavebního spoření v roce 2023

Několik let se tento typ úvěrů ze strany klientů téměř nevyužíval a ani makléři jej aktivně dlouho nenabízeli. Měli podstatně levnější hypotéky. Rychlý růst úrokových sazeb v roce 2022 to změnil a úvěry ze stavebního spoření se opět dostaly do...

Nové smlouvy stavebního spoření výhodněji

Před rokem jsme byli svědky prudkého zvyšování úrokových sazeb úvěrových produktů a očekávali jsme pomalejší růst úrokových sazeb pro spoření. Neuměli jsme si představit, že se vrátíme k sazbě obvyklé v počátcích stavební spoření a to 3 %. Dnes je...

Návrhy na zrušení státní podpory stavebního spoření

Stavební spoření a úvěry od stavebních spořitelen můžeme bez nadsázky považovat za jeden z tradičních produktů financování bydlení, ať už jde o rekonstrukce nabo třeba koupě družstevních bytů. Obsahuje v sobě důležitý prvek pravidelného spoření a...