Snadnější koupě družstevního bytu s překlenovacím úvěrem od MONETA Stavební spořitelny

Získat klasickou hypotéku na koupi družstevního bytu je ve většině případů nemožné. Koupí družstevního bytu se totiž nestáváte vlastníkem bytové jednotky, ale pouze podílníkem v bytovém družstvu. A pokud nemáte možnost převodu do osobního vlastnictví či nevlastníte další nemovitost k zástavě, můžete se s hypotékou prakticky rozloučit. Řešení nabízí MONETA Stavební spořitelna. Bez zástavy nemovitosti můžete získat až 1,5 mil. korun pro družstevní bydlení.

Prodej domu

Hypotéka na družstevní byt jen za určitých podmínek

Vlastníkem družstevního bytu je vždy bytové družstvo. Z toho důvodu není možné použít družstevní byt jako zástavu pro hypoteční úvěr. Vyhráno má ten, kdo může nabídnou do zástavy jinou nemovitost. Pokud se počítá s převodem bytu do osobního vlastnictví do 2 let, je možno využít tzv. předhypoteční úvěr, který některé banky nabízejí. Po převedení bytu do osobního vlastnictví je úvěr nahrazen klasickou hypotékou.

Překlenovací úvěr neboli úvěr bez zajištění nemovitosti

V případech, kdy se nepočítá s tím, že bude byt převeden do osobního vlastnictví, je východiskem úvěr bez zajištění nemovitosti (překlenovací úvěr), který poskytují stavební spořitelny. Díky tomu, že poskytovatel nezajištěného úvěru podstupuje vyšší riziko než u klasické hypotéky, plynou z úvěrů tohoto typu také určitá omezení. Těmi nejčastějšími jsou výše úvěru a doba splatnosti.

Jak se splácí překlenovací úvěr

Jedním z hlavních rozdílů mezi hypotečním úvěrem a překlenovacím úvěrem stavební spořitelny je způsob splácení. Zatímco hypoteční úvěr se splátkami průběžně umořuje (klesá jistina i placené úroky), u překlenovacího úvěru klient splácí pouze úrok a místo splácení jistiny se spoří prostředky na účet stavebního spoření. Ve chvíli, kdy jsou splněny podmínky pro „překlopení“ do tzv. úvěru ze stavebního spoření, se překlenovací úvěr z části splatí účtem stavebního spoření, které je tímto ukončeno. Spoření se překlopí do fáze úvěru ze stavebního spoření a splácí se anuitně jako hypotéka, ale s garantovaným úrokem po celou dobu trvání.

Překlenovací úvěr ProBydlení s úrokovou sazbou od 3,6 %

Speciální nabídku pro družstevní bydlení má pro své klienty MONETA Stavební spořitelna. Do konce října nabízí překlenovací úvěr Půjčka ProBydlení s úrokovou sazbou od 3,6 %. V rámci úvěru bez zajištění nemovitosti můžete získat až 1 mil. Kč, pro financování družstevního bydlení je to dokonce až 1,5 mil. Kč. S dobou splatnosti až 22 let můžete dosáhnout na mnohem nižší splátku než nabízí konkurence. Výše splátky je po celou dobu splácení neměnná. Zaplacené úroky si navíc můžete odečíst z daní.

Hlavní výhody překlenovacího úvěru od MONETA Stavební spořitelny

  • Až 1,5 mil. Kč na družstevní bydlení.

  • Nízká úroková sazba od 3,6 % s RPSN od 4,02 %.

  • Nepotřebujete vlastní úspory.

  • Délka splatnosti úvěru od 6 do 22 let.

  • Možnost odpočtu úroků z daní.

  • Stejná splátka po celou dobu trvání s možností mimořádných vkladů.

Obraťte se na hypotečního makléře Gepard Finance

Zvažujete koupi vlastní nemovitosti? Pokud chcete mít jistotu, že financování proběhne hladce a v pořádku, obraťte se na odborníky, kteří vám s vyřízením hypotečního úvěru pomohou. Sjednejte si schůzku s naším hypotečním makléřem a dozvíte se vše potřebné.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Stavební spoření na podzim 2024

Stavební spořitelny reagují na změny trhu a snižují zhodnocení pro nové smlouvy stavebního spoření. Většinou se jedná o snížení úrokových bonusů, ale došlo i ke snižování základních úrokových sazeb. Pro klienty to není příliš povzbudivá zpráva. Ale...

Nezajištěné překlenovací úvěry stavebních spořitelen (červen 2024)

Stavební spořitelny v devadesátých letech minulého století vstupovaly na český trh s novým produktem - stavebním spořením nejen pro spoření, ale i se zájmem řešit druhou fázi produktu tzv. přidělený úvěr ze stavebního spoření pro řešení oprav a...

Stavební spoření v květnu 2024

Po snížení státního příspěvku byl počátek roku spojen s opadem zájmu o sjednávání nových smluv stavebního spoření. Úrokové sazby na nových smlouvách pomalu klesají. Zájem o nové smlouvy po několika měsících znovu roste. Co všechno k tomu přispělo?