Souboj titánů: stavební spoření, termínovaný vklad, spotřebitelský úvěr, americká hypotéka

Víte, co má společného stavební spoření, termínovaný vklad, spotřebitelský úvěr a americká hypotéka? Ve všem se točí velké peníze! Jedná se ovšem o natolik odlišné produkty, že si zaslouží, abychom se s nimi na následujících řádcích pořádně seznámili. Jelikož jde o bankovní a spořitelní služby, s nimiž přijde během života do styku drtivá většina z nás, je na místě jejich detailní představení.

Souboj titánů: stavební spoření, termínovaný vklad, spotřebitelský úvěr, americká hypotéka

Stavební spoření – dostupný úvěr i forma zhodnocení prostředků

Stavební spoření představuje multi-produkt, s nímž lze dosáhnout nejen zajímavého zhodnocení finančních prostředků, ale též ho můžete využít jako poměrně dostupný úvěr, který lze použít na nejrůznější druhy bytových potřeb.

Stavební spoření je podporováno ze strany státu zajímavým bonusem, který se pohybuje v řádech stokorun až tisícikorun.

Pokud máte uzavřeno stavební spoření, můžete následně žádat o poměrně výhodný úvěr, který je pro klienty tuzemských spořitelen snadno dostupný.

Spoření se vyplatí osobám, jež si mohou dovolit ukládat pravidelně měsíčně sjednaný vklad, který odpovídá % ze sjednané cílové částky. Cílová částka představuje klientovu finanční potřebu k realizaci bydlení. S vklady klient nesmí po určitou dobu disponovat, když chce využít smlouvu jen na spoření, aby neztratil nárok na státní podporu a zároveň hodlá v budoucnu žádat o úvěr.

Na co si dát při uzavírání stavebního spoření pozor a co dalšího vám tento produkt přinese, se dočtete v sekci stavební spoření.

Termínovaný vklad – efektivní forma zhodnocení financí

Termínovaný vklad ve své podstatě představuje objem finančních prostředků uložených na speciální termínovaný účet. Při založení tohoto účtu se se zástupcem bankyspoření dohodnete, na jak dlouho peníze ukládáte a jak vysoké zhodnocení můžete na konci dohodnutého období očekávat.

Hlavním rozdílem oproti klasickému bankovnímu účtu je skutečnost, že z termínovaného účtu nemůžete peníze vybírat ani je zde dodatečně posílat.

S bankou se můžete domluvit na fixní nebo variabilní sazbě, kterou budou vaše peněžní prostředky úročeny. Fixní sazba bývá obvykle nižší, avšak ihned na začátku víte, jak vysokou částku si na konci spořícího období můžete odnést. U variabilní sazby je situace nejistá a mění se dle vývoje úrokových sazeb na mezibankovním trhu.

Spotřebitelský úvěr – půjčka na vybavení či dovolenou

A nyní se dostáváme k produktu, jehož cílem není finanční zhodnocení nýbrž získání potřebné finanční injekce nutné pro úhradu nutných nákladů nebo nákup zboží či služeb, které bychom si za normálních okolností nemohli dovolit.

Spotřebitelské úvěry nabízejí jak bankovní tak nebankovní instituce. Jednotlivé podmínky poskytovatelů se tedy dosti liší. Máte-li o spotřebitelský úvěr vážný zájem, pečlivě vybírejte společnost, s níž uzavřete smlouvu. Ne každá firma je totiž firmou seriózní. Proto se vyplatí sázet pouze na známé a ověřené produkty, stejně jako jejich poskytovatele.

domekVelkým obloukem se vyhněte půjčkám, které nabízejí fyzické osoby či neznámé společnosti, k nimž nelze dohledat potřebné reference.

Veškeré informace o spotřebitelských úvěrech naleznete v sekci spotřebitelské úvěry.

 

Americká hypotéka – hypoteční úvěr na cokoli

Americká hypotéka představuje jistý druh neúčelového hypotečního úvěru, kdy bankovního úředníka nezajímá, na co vypůjčené prostředky použijete. Rozhodnete-li se vybavit obývací pokoj, zaletět si na luxusní dovolenou nebo pořídit vysněné auto, zpětně nemusíte dokládat účty ani výpisy z banky. Jednoduše si peníze vypůjčíte a použijete je tak, jak uznáte za vhodné. Jistou nevýhodou v tomto případě představují poměrně přísné podmínky, které musí žadatel o americkou hypotéku splnit. Nevýhodu je možno spatřit také ve vyšších úrocích, které jsou s tímto druhem hypotéky obvykle spojené.

Více informací o americké hypotéce se dočtete v sekci americká hypotéka.

 

Chcete se dozvědět o těchto produktech více? Kontaktujte specialisty ze společnosti Gepard Finance! 

 

Sdílejte článek