Společnost Gepard Finance vstoupila do roku 2017 a nového legislativního prostředí v rekordní kondici

Gepard Finance vstupuje do nového legislativního prostředí v ČR plně připravena a v rekordní kondici. Její konkurenční výhodou je úspěšné absolvování podobného procesu před několika lety na Slovensku, kde má stejně silnou obchodní síť jako v Čechách. Přes procesní složitost nové legislativy společnost nadále rekordně roste a potvrzuje tak významné postavení na obou trzích.

Nejlepší makléři? Z Gepard Finance!

Gepard Finance rekordně startuje rok 2017

Od 1. 12. 2016 začal v České republice platit nový zákon č. 257/2016 Sb. o spotřebitelském úvěru. Pod regulátorem ČNB se český hypoteční trh podstatně změní. Banky budou opatrnější, klienti budou mít více práv a možností. Přes procesní složitost nové legislativy Gepard Finance nadále rekordně roste a potvrzuje tak svoje významné postavení na trzích v České a Slovenské republice.

V roce 2016 zprostředkovala společnost v České a Slovenské republice hypotéky a spotřební úvěry do bank v rekordním objemu 21 miliard Kč. V České republice to bylo 13,5 miliardy a na Slovensku 7,5 miliardy Kč. To znamenalo 30% nárůst meziroční produkce. Absolutní růst produkce byl 4 miliardy Kč poskytnutých úvěrů, což byl za 14 let historie firmy rekordní nárůst prodeje.

 „Je velmi pozitivní, že vstupujeme do nového legislativního prostředí v ČR v nejlepší kondici a připraveni na změny. Naší konkurenční výhodou je, že jsme tento proces již úspěšně absolvovali před několika lety na Slovensku. Chceme tyto naše zkušenosti akvizičně využít k dalšímu rozvoji společnosti,“ reaguje Adolf Červinka předseda představenstva GEPARD FINANCE ČR a SR.

Trh hypotečního poradenství prochází výraznými změnami. My je však vnímáme jako příležitost. Hypotéky jsou specifickým retailovým produktem, a jako takové vyžadují kvalitní lidský servis. Vývoj po zavedení legislativní regulace činnosti hypotečních makléřů na Slovensku nám jasně ukazuje, že společnosti, které se snaží držet dlouhodobě servis na vysoké úrovni, mají a budou mít na trhu významné místo. Jsme připraveni na další růst na obou trzích v ČR i SR, a to přes regulatorní omezení, ne zcela jasný vývoj hypotečního trhu i očekávaný mírný růst úrokových sazeb. Záležet bude i na situaci na trhu nemovitostí, kde poptávka výrazně převyšuje nabídku, což má vliv na konečné ceny nemovitostí, a tím vyvolané doporučení ze strany ČNB i NBS na snižování LTV u hypotečních úvěrů. Naše společnost chce být nadále klíčovým poskytovatelem hypoték u největších realitních a developerských společností. Tato strategie se nám dlouhodobě oboustranně vyplácí a přináší své výsledky i v dobách, kdy trh stagnuje nebo klesá. Po úspěšném dokončení několika významných akvizic na sklonku roku, které budou brzy oficiálně zveřejněny, plánujeme i v dalších letech významný růst obratu v poskytnutých úvěrech,“ dokončuje svůj komentář k uplynulému roku i budoucí strategii společnosti Adolf Červinka.

 


  

O společnosti Gepard Finance

GEPARD FINANCE je specializovanou makléřskou firmou, jejímž hlavním oborem činnosti je poradenství v oblasti hypotečních úvěrů a kompletní zpracování úvěrových a pojišťovacích produktů. Profesionální makléři svým klientům zdarma zajišťují hypotéky, úvěry ze stavebního spoření a pojištění. V současné době disponuje franšízová síť GEPARD FINANCE 110 funkčními obchodními místy, čímž je zajištěna snadná dostupnost a obsluha klientů po celé České republice i Slovensku. GEPARD FINANCE se v roce 2011 stala největší hypotečně-makléřskou firmou v ČR. Je zakládajícím členem Asociace hypotečních makléřů, držitelem značky kvality „FÉR hypotéka“ a v roce 2015 a v roce 2016  zaznamenala firma z hlediska objemů 30% meziroční nárůst.

 

Tisková zpráva společnosti GEPARD FINANCE a.s.

Vydáno dne: 9. ledna 2017

Kontakty pro média

Kateřina Prantlová
manažer komunikace

e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: +420 723 129 167

Rubín Office Center, Sokolovská 192/79, 180 00 Praha 8 – Karlín

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Zákon o spotřebitelském úvěru v praxi aneb Jaký dopad bude mít novela na zprostředkovatele

Začátkem prosince loňského roku vstoupila v platnost novela Zákona o spotřebitelském úvěru. Jak možná víte, novela zavádí některé změny, týkající se odborné způsobilosti zprostředkovatelů. Jaké novinky tedy čekají na hypoteční a finanční poradce?

Spotřebitelské úvěry: ČNB přebírá kompletní dohled. Jaký to bude mít dopad na distribuci?

Dle novely Zákona o spotřebitelském úvěru přebírá dohled nad poskytovateli úvěrů Česká národní banka. Doposud úvěrové firmy kontrolovala Česká obchodní inspekce. Centrální banka bude také vydávat licence poskytovatelům a oprávnění zprostředkovatelům.

Nový zákon o spotřebitelském úvěru: Jak konkrétně ovlivní půjčování peněz?

Od prosince začal platit nový zákon, který změnil podmínky všech úvěrů a to včetně těch na bydlení. Cílem změny má být především omezit nekalé praktiky u nebankovních subjektů, zmírnit postihy při nesplácení úvěrů a umožnit klientům výhodnější předčasné...