• Spolehlivý produkt s podporou státu

    Velkou předností stavebního spoření je vysoká bezpečnost vkladů - nikdo v současné době nemusí mít obavy, že by o své peníze přišel.

Stavební spoření - spolehlivý produkt s podporou státu

Vklady na stavební spoření jsou totiž pojištěny ze zákona. Stavební spořitelny se také musí řídit velmi přísnými zákony a předpisy, které vylučují provádění jakýchkoli rizikových obchodů.

Již při uzavření smlouvy o stavebním spoření jsou jasně dány podmínky po celou dobu trvání obchodu a to i úroková sazby úložky, kterou nám stavební spořitelna závazně garantuje po celou dobu po tzv. vázací dobu 6 let od uzavření smlouvy o stavebním spoření. Krom toho jsou již dopředu dány úrokové podmínky pro případný řádný úvěr ze stavebního spoření.

Celý systém je státem nejen garantován, ale také podporován. Podpora stavebního spoření je formou státního příspěvku, kdy podle současných pravidel (novela s účinností k 1. lednu 2011) je možno získat

  • 5 % z ročně uspořené částky
  • maximálně však 1.000 Kč
  • což odpovídá ročně uspořené částce ve výši 20.000 Kč

ZÁKON č. 96/1993 Sb., o stavebním spoření a státní podpoře stavebního spoření a zejména jeho novela, zákon č. 348/2010 Sb. upravují pro stavební spořitelny závazná pravidla, za jakých je možno smlouvu o stavebním spoření uzavřít.

Snad každý zná stavební spoření a ví, co mu dokáže přinést a to zejména ve fázi spoření. Jedná se o období tzv. vázací doby 6 let od uzavření smlouvy o stavebním spoření, po kterou na uzavřenou smlouvu ukládáme sjednané úložky.

I přes novelu zákona o stavebním spoření, platnou od ledna roku 2024, která snížila dřívější podpory na smlouvách, je stavební spoření dobrou úložkou prostředků a výše zhodnocení našich prostředků je okolo 5 %.

Státní finanční podpora

Státní podpora přísluší účastníkovi, pokud jím je fyzická osoba, při splnění podmínek stanovených zákonem...

Účastník stavebního spoření

Občan České republiky, občan Evropské unie, kterému bylo vydáno povolení k pobytu na území České republiky a přiděleno rodné číslo příslušným orgánem České republiky...

Smlouva o stavebním spoření

Musí obsahovat úrokovou sazbu z vkladů a úrokovou sazbu z úvěru ze stavebního spoření...

Výpověď smlouvy o stavebním spoření

Účastník stavebního spoření může smlouvu kdykoliv vypovědět, žádost o vypovězení smlouvy se podává písemně...

 


Gepard - stavební spoření

Chcete se dozvědět více o stavebním spoření?
 

Kontaktujte naše specialisty a informujte se o možnostech nejvýhodnějšího stavebního spoření.

Chcete využít prostředky ze stavebního spoření pro nákup nemovitosti? Spočítejte si online nejvýhodnější hypotéku pomocí naší hypoteční kalkulačky.

Stavební spoření