Spolupráce s Gepard Finance mi ušetřila 200 tisíc Kč

Pořízení domu jsem stejně jako mnoho dalších lidí financoval hypotékou. Po pěti letech splácení měla skončit na mém úvěru fixace. Celou dobu dosavadního splácení jsem sledoval pohyb úrokových sazeb na hypotékách, a protože úrok na mém úvěru činil 4,5 %, měl jsem zcela jasno v tom, že využiji možnost refinancování.

Spolupráce s Gepard Finance mi ušetřila 200 tisíc Kč

Přibližně dva měsíce před koncem fixace jsem zašel do své banky a chtěl jsem vědět, jakou úrokovou sazbu mi nabídne pro nové období. Nabídka byla docela dobrá, nebo lépe řečeno výrazně nižší než stávající úrok. Činila při pětileté fixaci úrokové sazby 3,34 %. Přesto ve mně hlodal červ pochybností, a proto jsem přes internet zkontaktoval nejbližšího makléře Gepard Finance. Ten si se mnou velmi ochotně domluvil schůzku, na kterou jsem měl přinést starý znalecký odhad domu a další dokumenty, které jsem využil už při žádosti o hypotéku.

Rozdíl mezi úrokem v bance a od Geparda: skoro 1 %!

Příjemně mě překvapilo, jak se mě makléř vyptával na mé plány do budoucna a i ty si pečlivě zapisoval. Později mi sdělil, že i tyto moje výhledy jsou důležité pro vytipování vhodné nabídky. Nakonec jsem dostal na výběr mezi třemi produkty, které makléř ohodnotil jako nejvhodnější. Jednoznačně u mě vyhrála varianta s fixací na 5 let a úrokovou sazbou 2,49 %. To bylo o necelé 1 % méně, než mi nabízela vlastní banka! S touto nabídkou jsem opět zašel na pobočku banky a čekal jsem, že mi třeba nabídne lepší podmínky. Vyhnul bych se tak zdlouhavé komunikaci s bankami a s katastrem. Jenže v bance mě čekalo zklamání, takto položené úroky mi bankovní úředník nedokázal nabídnout. Ale obcházení bank a katastrálního úřadu mě stejně minulo.

Každý rok ušetřím 10 000 Kč

Kompletní „úřednickou“ činnost na sebe vzal makléř z Gepard Finance. Nejen že mi skvěle poradil, ale ještě celý proces dotáhl až do konce a tím mi ušetřil spoustu času a starostí. Díky němu uspořím oproti návrhu původní banky každý měsíc 800 Kč (nesplacená hypotéka byla v okamžiku ukončení fixace v hodnotě 1,5 mil. Kč). Za rok činí úspora bezmála 10 000 Kč a za 20 let, na které mám splácení naplánováno, bude uspořená částka činit téměř 200 000 Kč, pokud budou zachovány podobně příznivé podmínky v dalších období fixace mé hypotéky. Už teď jsem si jistý, že až mi bude končit fixace na tomto novém úvěru, opět se po této mimořádně dobré zkušenosti obrátím na makléře Gepard Finance.

Děkuji vám.
Josef, Brno

Uvažujete o stabilním partnerovi, který přispívá k šetření na hypotékách v tisících českých domácností? Stáhněte si dokument, jak vydělat na refinancování ve formuláři níže.

Zdroj obrázku

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Refinancování hypoték v závěru roku 2022

V minulém roce se z refinancování stal bezmála národní sport a dokonce jsme zaznamenali označení jako je "hypoteční turistika" či "refinancovací turistika". Rok 2022 se v oblasti refinancování hypotečních úvěrů nese v úplně jiném gardu.

Jaké jsou aktuální...

Na kolik vás vyjde předčasné splacení hypotéky?

Není to tak dávno, co si banky za předčasné splacení hypotéky mimo fixační dobu účtovaly vysoké poplatky. Od 1. prosince 2016 mohou lidé díky zákonu o spotřebitelském úvěru hypotéku doplatit snáze a levněji. Existují dokonce případy, kdy můžete...

Refinancování hypotéky v roce 2022: Jaké zvolit fixační období?

Na refinancování hypotéky se letos musí připravit desítky tisíc lidí, které bude čekat nelehký úkol. Správně zvolit délku fixačního období a rozhodnout se, jak dlouho budou mít pevně stanovenou úrokovou sazbu. Ty rostou již několik měsíců v řadě a...