Správně nastavené pojištění hypotéky umožní vyhnout se zbytečným rizikům

Pojištění hypotéky – produkt, jenž řada z nás moc dobře zná, jen malé procento však využívá výhod a předností, které nabízí. Ačkoli ve společnosti převládají názory, že tento druh pojištění představuje zbytečně předražený špás, při bližším prozkoumání a správném nastavení podmínek pojistné smlouvy se jedná o spolehlivý způsob, jenž vás ochrání před platební neschopností, do níž se můžete dostat prakticky ze dne na den. Pojďme se společně podívat, v čem je pojištění hypotéky specifické a na co byste se měli při jeho sjednávání primárně zaměřit.

Správné pojištění hypotéky

Pojištění hypotéky aneb seznamte se, prosím

Rozsahem krytí rizik tento druh pojištění pomáhá zajistit splácení úvěru v případě nečekaných událostí a životních situací, v nichž se může každý z nás ocitnout. Pojištění hypotéky obecně kryje riziko pracovní neschopnosti způsobené úrazem či dlouhodobou nemocí a pomoci vám může také v situaci, kdy o práci nevratně přijdete. Dalších 5 důvodů, proč byste na pojištění hypotéky neměli zapomínat, je uvedeno v tomto článku.

Individuální podmínky pojišťoven

S nabídkou pojištění na našem trhu je neodmyslitelně spojena také variabilita a odlišnost jednotlivých smluv, které jsou mezi klienty a pojišťovnami uzavírány.pojištění A to je jeden ze základních kamenů úrazu. Vždy je potřeba vyjednat takové podmínky, které vám budou maximálně vyhovovat a zároveň pokryjí všechna rizika, jimž jste dennodenně vystaveni.

Náš tip: Nejvýhodnější podmínky a pojištění ušité na míru vašim potřebám a požadavkům pro vás dokáží vyjednat specialisté ze společnosti Gepard Finance. Zjistěte, jaké produkty nabízí.

Vyšší riziko = vyšší pojistné

Je zcela pochopitelné, že větší riziko se promítne také ve výši pojistného, které je vyjádřeno buďto procentem z celkové výše úvěru nebo procentem z pravidelné měsíční splátky. Klient následně pojistné zaplatí buď hned při podpisu smlouvy, nebo jej bude hradit v pravidelných měsíčních intervalech. 

Pozor na obsah pojistné smlouvy

Jak jsme již zmínili výše, právě variabilita a individuální podmínky pojišťoven dělají klientům vrásky na tváři. Nedostatečně ošetřená rizika, výjimky uvedené v pojistné smlouvě nebo krátká doba pojistného plnění může ve finále nepříjemně překvapit. Proto je potřeba s pojišťovnou dojednat podmínky, které budou vyhovovat oběma stranám.

Náš tip: I v této situaci vsaďte na služby Gepard Finance. Využijte individuálního poradenství a zjistěte, zda je pro vás tento produkt vhodný či nikoli. 

Nenechte se oklamat!

Stejně jako u jiných druhů pojistných smluv, i zde se můžete setkat s jistou laxností a neprofesionálním přístupem některých pojišťovacích makléřů, jenž často hřeší na klientské neznalosti produktu a podmínek pojistné smlouvy. Problém může nastat i při výpovědi smlouvy, za níž si řada pojišťoven účtuje tučné poplatky (od 500 do 5000 Kč). Ještě před tím, než o pojištění hypotéky začnete vážně uvažovat, zjistěte si o tomto produktu maximum dostupných informací a kontaktujte nezávislého specialistu, jenž vám pomůže s dalším postupem. 

Nepodceňujte pojištění hypotéky a chraňte sebe i své nejbližší!

Rádi vám poradíme na našich obchodních místech.

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Hypotéka a životní pojištění: Vyplatí se pojištění k hypotéce kvůli nižší sazbě?

Rostoucí ceny nemovitostí současně zdražují i pojistné nemovitostí, zvyšují se ale i náklady na životní pojištění.

Týká se to především lidí s hypotékou, kteří v životním pojištění potřebují pokrýt plně zdravotní rizika na celkovou hodnotu hypotéky.

Tornádo a pojištění nemovitosti aneb Jak pojistit své bydlení

Pořídit si vlastní bydlení stojí obrovské množství času, úsilí a financí. A bohužel ani když se to podaří, nemáte jistotu, že se ze dne na den, z minuty na minutu nepřihodí něco, co vámváš vysněný domov před očima zdevastuje. Katastrofický zásah...

GEPARD & RENOMIA: Spojení silných

Společnost Gepard Finance je již řadu let největším hypotečním specialistou na českém trhu. Svým franšízovým partnerům, makléřům a klientům přináší v oblasti hypoték a úvěrů dlouhodobě řadu výhod a novinek. Cílem společnosti vždy bylo poskytovat ty...