Stavební spoření 2015 - souhrn změn

Zájem o stavební spoření neklesá. V roce 2014 bylo uzavřeno o 7 % více nových smluv stavebního spoření, jak vyplývá z dat, které zveřejnilo Ministerstvo financí 25. února 2015. Stavební spoření v posledních letech doznalo značných změn, které se s největší pravděpodobností promítly do zájmu o sjednání tohoto produktu. Také počátek roku 2015 se nesl v duchu celé škály změn, jejichž výčet na vás čeká na následujících řádcích.

Co všechno se změnilo v oblasti stavebního spoření?

stavební spoření - rodinaPřinášíme souhrn změn ve stavebním spoření 2015

Jednou z nejvýraznějších a zároveň také nejcitelnějších změn je úprava úrokových sazeb.

Mírná korekce ve snižování úrokové míry klienty zřejmě příliš nepotěší.

Všechny stavební spořitelny reagují v posledním roce na dlouhodobý trend nízkých úrokových sazeb snižováním úrokových sazeb jak pro spoření tak pro úvěry.

Většina stavebních spořitelen ruší bonusové programy pro nové smlouvy stavebního spoření 2015, které při dodržení podmínek programu garantovali klientům vyšší úročení vkladů.

Průměrné úročení vkladů ze stavebního spoření se od 1. 4. 2015 pohybuje okolo 1 procenta u všech stavebních spořitelen, což by se mohlo zdát jako zanedbatelný výnos.

Další zhodnocení vkladů zajistí státní podpora.

Státní podpora max. 2000 Kč

Státem garantovaný roční příspěvek je určen 10 % z roční naspořené částky, přičemž jeho maximální hranice je fixována částkou 2 000 Kč.

Z tohoto důvodu se na stavební spoření nevyplatí ukládat více než 20 000 Kč za rok.

Díky státní podpoře a akčním nabídkám i při tak nízkých úrokových sazbách vkladů lze dosáhnout efektivního zúročení 3 %.

Investice do stavebního spoření 2015

Není proto důvod lámat nad stavebním spořením onu pomyslnou hůl.

Stačí, pokud si projdete aktuální nabídku stavebního spoření 2015 na našem trhu, v ideálním případě pak využijete služeb finančních expertů, kteří vám pomohou vybrat nejvhodnější produkt ušitý na míru vašim potřebám a požadavkům.

Kromě toho vám také prozradí nejrůznější rady a tipy, díky nimž se vám investice do stavebního spoření 2015 doopravdy vyplatí.

 

Autor článku: Lenka Svobodová
metodik stavebního spoření GEPARD FINANCE a.s.

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Roční výpisy z účtů stavebních spořitelen

Leden je ve znamení ročních výpisů jak ze stavebního spoření, tak úvěrů s potvrzením o zaplacených úrocích. Na co si dát pozor, jak dokumenty využít? Stavební spořitelny svým klientům v lednu vystavují roční výpisy z účtů. Někomu je písemně zašlou, jinému...

Proč si zřídit stavební spoření?

Stavební spoření je speciální bankovní produkt, který na českém trhu nabízejí stavební spořitelny. Primárně je určeno k řešení potřeb spojených s bydlením, lze ho však využít výhradně jako spořící produkt. Při splnění daných podmínek lze navíc...

Vyplatí se překlenovací úvěr? Jaké jsou jeho výhody a nevýhody?

Hypoteční úvěry nejsou jediným prostředkem pro koupi vysněné nemovitosti. Stoupající popularitě se v posledních letech těší i překlenovací úvěry, známé také jako meziúvěry. Podmínky pro jejich získání nejsou tak striktní jako u hypoték. Některé...