Stavební spoření a úvěry v září 2023

Stavební spořitelny se snaží klienty nalákat na zajímavé spořicí akce s vyšším úročením, ale i bonusy za vyšší vklady. Dvě stavební spořitelny slibují dorovnání státní podpory na 2 000 Kč při sjednání smlouvy do konce roku.

Stavební spoření a úvěry v září 2023

Stavební spořitelny se snaží klienty nalákat na zajímavé spořicí akcevyšším úročením, ale i bonusy za vyšší vklady. Dvě stavební spořitelny slibují dorovnání státní podpory na 2 000 Kč při sjednání smlouvy do konce roku. Pokud by byla snížena státní podpora na 1 000 Kč od 1. 1. 2024, u SSČS  a RSTS Vám bude i nadále připisováno ročně 2 000 Kč dílem od ministerstva financí dílem od stavební spořitelny, pro smlouvy sjednané v době konání akce.

Také úročení vkladů ve stavebních spořitelnách je nyní atraktivnější. Pro smlouvy stavebního spoření sjednané v současnosti při trvání 6 let, může klient dosáhnout celkového zhodnocení 3,7 % – 4,55 % p. a. po zohlednění snížení státní podpory na polovinu, všech poplatků a daní z výnosů.

Ano, jsou nyní v nabídkách spořící účty i s vyšším zhodnocením, ale bude na nich takové zhodnocení po dobu 6 let jako u stavebního spoření?

Vyšší úročení vkladů je většinou zajištěno úrokový bonusem a tím se nedotkne výše úrokové sazby pro úvěr ze stavebního spoření. Co to znamená? Sjednám si nyní smlouvu se zajímavým úročením vkladů 2,5 % – 4,5 % p. a., po splnění podmínek nabídky úvěru ze stavebního spoření k této smlouvě mohu mít úvěr s úrokem 3,49 % – 4,5 % p. a. Taková nabídka pro modernizaci bydlení může přijít vhod.

Chcete-li o současných nabídkách stavebních spořitelen vědět více, kontaktujte naše makléře.

 

foto David Eim

Autor článku: 
Lenka Svobodová
Specialistka metodiky stavebního spoření
Vázaná zástupkyně GEPARD FINANCE

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Závěr roku 2023 ve znamení akcí stavebního spoření

Závěr roku je již tradičně ve znamení sjednávání nových smluv stavebního spoření. To podporují stavební spořitelny mnoha zajímavými akcemi. Letos poprvé i možností dorovnání státní podpory pro nové smlouvy stavebního spoření pro období...

Úvěry ze stavebního spoření v roce 2023

Několik let se tento typ úvěrů ze strany klientů téměř nevyužíval a ani makléři jej aktivně dlouho nenabízeli. Měli podstatně levnější hypotéky. Rychlý růst úrokových sazeb v roce 2022 to změnil a úvěry ze stavebního spoření se opět dostaly do...

Nové smlouvy stavebního spoření výhodněji

Před rokem jsme byli svědky prudkého zvyšování úrokových sazeb úvěrových produktů a očekávali jsme pomalejší růst úrokových sazeb pro spoření. Neuměli jsme si představit, že se vrátíme k sazbě obvyklé v počátcích stavební spoření a to 3 %. Dnes je...