Stavební spoření v době rostoucích úrokových sazeb

Stavební spoření patří mezi oblíbené produkty. Lze je využít nejen jako zdroj financí pro koupi nemovitosti nebo třeba její rekonstrukci, ale tradičně jej klienti rádi využívají také jako spořicí produkt.

Stavební spoření v době rostoucích úrokových sazeb

 

Spoření se "stavebkem" výhodněji než dříve...

Ještě v nedávné době nebylo možné sjednat smlouvu stavebního spoření s vyšší úrokovou sazbou než 1 % ročně. Pro zatraktivnění produktu proto většina stavebních spořitelen alespoň zrušila poplatek za sjednání. Ovšem doba nízkých úrokových sazeb pominula a proto i stavební spoření je možné sjednat s vyšší úrokovou sazbou než tomu bylo v posledních letech. A u většiny stavebních spořitelen navíc stále bez poplatku.

 

Jaké jsou možnosti nových smluv stavebního spoření?

Jsou stavební spořitelny, které ponechaly tarifní varianty ve stejném stavu tedy i se stejným úročením, ale mění bonusové akce, které úroky vkladů činí atraktivními, a to až ke 3 % p. a.

Jiné stavební spořitelny garantují již při sjednání smlouvy stavebního spoření garantovaný úrok 2,5 % p. a. na předpokládané trvání smlouvy 6 let tedy tzv. vázací dobu pro získání nároku na státní podporu. Státní podpora činí produkt stavebního spoření ještě zajímavějším. Díky ní lze dosáhnout roční míry zhodnocení vkladů až k 6 %. V případě akcí na vyplacení jednorázové prémie či bonusu pohybující se ve výši 2 000 až 2 500 Kč se dá dosáhnout i vyššího zhodnocení.

V současnosti jsou nabídky na uzavření nových smluv stavebního spoření skutečně lákavé, proto se s důvěrou obraťte na naše makléře, kteří Vás aktuálními nabídkami stavebních spořitelen provedou a rádi Vám pomohou vybrat produkt právě pro Vás.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Stavební spoření v květnu 2024

Po snížení státního příspěvku byl počátek roku spojen s opadem zájmu o sjednávání nových smluv stavebního spoření. Úrokové sazby na nových smlouvách pomalu klesají. Zájem o nové smlouvy po několika měsících znovu roste. Co všechno k tomu přispělo?

Chcete i nadále využívat maximální státní podporu, nejvyšší čas uzavřít stavební spoření

Chcete si pravidelně spořit s garantovanou úrokovou sazbou a i pro další roky si zajistit státní podporu ve výši  2 000,-Kč?

Závěr roku 2023 ve znamení akcí stavebního spoření

Závěr roku je již tradičně ve znamení sjednávání nových smluv stavebního spoření. To podporují stavební spořitelny mnoha zajímavými akcemi. Letos poprvé i možností dorovnání státní podpory pro nové smlouvy stavebního spoření pro období...