Stavební spoření v době rostoucích úrokových sazeb

Stavební spoření patří mezi oblíbené produkty. Lze je využít nejen jako zdroj financí pro koupi nemovitosti nebo třeba její rekonstrukci, ale tradičně jej klienti rádi využívají také jako spořicí produkt.

Stavební spoření v době rostoucích úrokových sazeb

 

Spoření se "stavebkem" výhodněji než dříve...

Ještě v nedávné době nebylo možné sjednat smlouvu stavebního spoření s vyšší úrokovou sazbou než 1 % ročně. Pro zatraktivnění produktu proto většina stavebních spořitelen alespoň zrušila poplatek za sjednání. Ovšem doba nízkých úrokových sazeb pominula a proto i stavební spoření je možné sjednat s vyšší úrokovou sazbou než tomu bylo v posledních letech. A u většiny stavebních spořitelen navíc stále bez poplatku.

 

Jaké jsou možnosti nových smluv stavebního spoření?

Jsou stavební spořitelny, které ponechaly tarifní varianty ve stejném stavu tedy i se stejným úročením, ale mění bonusové akce, které úroky vkladů činí atraktivními, a to až ke 3 % p. a.

Jiné stavební spořitelny garantují již při sjednání smlouvy stavebního spoření garantovaný úrok 2,5 % p. a. na předpokládané trvání smlouvy 6 let tedy tzv. vázací dobu pro získání nároku na státní podporu. Státní podpora činí produkt stavebního spoření ještě zajímavějším. Díky ní lze dosáhnout roční míry zhodnocení vkladů až k 6 %. V případě akcí na vyplacení jednorázové prémie či bonusu pohybující se ve výši 2 000 až 2 500 Kč se dá dosáhnout i vyššího zhodnocení.

V současnosti jsou nabídky na uzavření nových smluv stavebního spoření skutečně lákavé, proto se s důvěrou obraťte na naše makléře, kteří Vás aktuálními nabídkami stavebních spořitelen provedou a rádi Vám pomohou vybrat produkt právě pro Vás.

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Nové smlouvy stavebního spoření výhodněji

Před rokem jsme byli svědky prudkého zvyšování úrokových sazeb úvěrových produktů a očekávali jsme pomalejší růst úrokových sazeb pro spoření. Neuměli jsme si představit, že se vrátíme k sazbě obvyklé v počátcích stavební spoření a to 3 %. Dnes je...

Návrhy na zrušení státní podpory stavebního spoření

Stavební spoření a úvěry od stavebních spořitelen můžeme bez nadsázky považovat za jeden z tradičních produktů financování bydlení, ať už jde o rekonstrukce nabo třeba koupě družstevních bytů. Obsahuje v sobě důležitý prvek pravidelného spoření a...

Rostou úrokové sazby úvěrů? Pro úvěry ze stavebního spoření to neplatí!

Úrokové sazby rostou. To už nepřekvapuje nikoho. Tento růst zažíváme již pěkných pár měsíců. Ne každý ovšem ví, že se to netýká všech produktů. Kdo má stavební spoření, může si zajistit financování třeba i za poloviční úrokovou sazbu, než je...