Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE

Stavební spořitelny lákají klienty na výhodné refinancování

Honem, než bude pozdě! I tak by se dala shrnout současná situace na realitním trhu. Vidina tvrdé regulace hypotečních úvěrů žene zájemce o nemovitost do náruče bankovních institucí, netratí ovšem ani stavební spořitelny. Ty cítí příležitost a klienty s hypotékou lákají na výhodné úroky k sobě. Nejsou bez šancí – průměrný úrok úvěru ze stavebního spoření se koncem května 2017 pohybuje na úrovni 2,67 %.

Stavební spořitelny lákají klienty i na výhodné refinancování

Refinancování spotřebitelských úvěrů vnímá mnoho Čechů tak trochu jako z nouze ctnost, kdy se po investici mnoha hodin času a nemalé části duševního zdraví dobereme k úspoře několika tisíc korun.

Jenže to už dávno neplatí. Chytrým refinancováním může spotřebitel ušetřit i stovky tisíc korun. A jedním ze subjektů, které v tomto segmentu cítí příležitost, jsou stavební spořitelny.

Které úvěry lze refinancovat?

Pokud klient prokáže, že spotřebitelský úvěr použil pro svou bytovou potřebu, může takový úvěr refinancovat úvěrem ke smlouvě o stavebním spoření.

To mu přinese nižší úrokové sazby než u jeho stávajícího, neúčelového spotřebitelského úvěru. Příjemným bonusem je i delší doba splatnosti. Důsledkem je pokles měsíčních nákladů na splácení úvěrového produktu.

Ve většině stavebních spořitelen aktuálně vyřídíte založení smlouvy na stavební spoření nebo překlenovací úvěr bez poplatku. Ideální doba pro refinancování pro ty, kteří svou bytovou situaci v minulosti rychle vyřešili neúčelovou půjčkou s vysokými úroky.

Limity pro nezajištěné úvěry rostou

Obrovskou výhodu oproti hypotečním bankám mají spořitelny především u poskytování nezajištěných úvěrů na bydlení. Klienti, kteří je čerpají, nejsou vázáni povinností ručit za půjčku zástavním právem na nemovitost, na druhou stranu byl tento typ půjčky až donedávna limitovaný obnosem 500 000 Kč.

Vidina zisku ale zavedené pořádky mění. Některé stavební spořitelny bez zajištění půjčí více, než je zmíněných 500 000 Kč, při splnění určitých podmínek i násobky uvedeného limitu.

Sehnat téměř milion korun bez nutnosti zástavy? Dnes žádný problém. Přitom jde o částku, za kterou se dá velmi slušně zrekonstruovat i větší dům, popř. pořídit družstevní či privatizovaný byt, kde nebývá zástava možná.

Spotřebitelské úvěry jsou v útlumu

Klasickým spotřebitelským úvěrům zvoní hrana. Širší možnosti nezajištěné půjčky a až několikanásobně nižší úrokové sazby jsou úrodnou půdou pro refinancování. A na taková lákadla klienti slyší.

Změně finanční instituce nahrává i loňská novelizace zákona o spotřebitelském úvěru, která zákazníky chrání před vysokými sankcemi za předčasné splacení úvěru.

Odejít za lepšími úrokovými podmínkami znamená ušetřit i stovky tisíc až miliony. Poplatek za předčasnou splátku může přitom nově dosahovat nejvýše 50 000 Kč – a musí jít o účelně vynaložené náklady. Na poli finančních půjček zuří lítý boj – a vydělávají na něm právě klienti.

Refinancovat hypotéku není problém

Za lepšími podmínkami mohou odejít i klienti s hypotečním úvěrem. Vzhledem k vysokému obnosu poskytnuté částky je ale i zde nutno počítat s tím, že za úvěr je třeba ručit zástavním právem k nemovitosti.

Uvažujete o změně poskytovatele úvěru i vy? Chcete ušetřit stovky tisíc? Rádi a ZDARMA vám poradíme! Sjednejte si schůzku s našimi finančními experty a zjistěte, jak ušetřit celou svou roční výplatu!

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Roční výpisy z účtů stavebních spořitelen

Leden je ve znamení ročních výpisů jak ze stavebního spoření, tak úvěrů s potvrzením o zaplacených úrocích. Na co si dát pozor, jak dokumenty využít? Stavební spořitelny svým klientům v lednu vystavují roční výpisy z účtů. Někomu je písemně zašlou, jinému...

Češi chtějí v době krize spořit. Zájem o stavební spoření je obrovský

Na letošní rok budeme všichni vzpomínat jako na rok, kdy nás zasáhla pandemie koronaviru. Dopady krize, která na sebe nenechala dlouho čekat, budeme jistě pociťovat ještě nějakou dobu poté, co se běžný chod společnosti opět vrátí do zaběhlých kolejí. Lidé...

Snadnější koupě družstevního bytu s překlenovacím úvěrem od MONETA Stavební spořitelny

Získat klasickou hypotéku na koupi družstevního bytu je ve většině případů nemožné. Koupí družstevního bytu se totiž nestáváte vlastníkem bytové jednotky, ale pouze podílníkem v bytovém družstvu. A pokud nemáte možnost převodu do osobního...