Strategická aliance dvou franšíz RE/MAX a GEPARD

Praha - 8. dubna 2009

Franchise Club, jehož základním krédem je „dialog a spolupráce ve franšízingu", si nemohl pro své jubilejní 25. setkání, které se konalo 8. dubna 2009 v historických prostorách nejstaršího českého klubu podnikatelů Golem Club, zvolit téma více příznačnější, než je spolupráce dvou franšízových systémů pod názvem „Strategická aliance dvou franšíz RE/MAX a GEPARD přináší synergie typu „1+1=3".

Hlavními protagonisty 25. klubového večera byli zakladatelé společné strategické aliance: ADOLF ČERVINKA, spoluzakladatel, místopředseda představenstva a obchodní ředitel společnosti GEPARD FINANCE, hypoteční jedničky na českém trhu a JUDR. VOJTĚCH KRÁTKÝ, spoluzakladatel, vicepresident a výkonný ředitel společnosti RE/MAX Česká republika, lídr českého trhu realitních služeb. Oba jsou členy Franchise Clubu. Do diskuze se také  zapojili majitelé franšízových licencí s praktickým pohledem na průběh alianční spolupráce.

JUDR. VOJTĚCH KRÁTKÝ představil známějšího a většího z obou aliančních partnerů, společnost RE/MAX Česká republika, patřící už několik let mezi nejúspěšnější realitní franšízové značky na světě. Globální síť RE/MAX dnes sdružuje ve více než 70 zemích světa 120 000 makléřů ve více než 6600 realitních kancelářích. Po třech letech působení se síti RE/MAX na českém realitním trhu daří mimořádně dobře, k dnešnímu dni otevřela 108 kanceláří a 26 jich na otevření čeká. Tato dnes největší realitní síť v České republice, vzhledem k současné všeobecné stagnaci realitních obchodů, horší časy rozhodně neočekává. Naopak - v poslední době eviduje nebývale vysoké množství zájemců o franšízu ze strany malých nezávislých kanceláří. Aby po rychlém nárůstu počtu kanceláří síť RE/MAX v ČR zvýšila svůj konkurenční náskok, navyšuje nyní investice do zvyšování kvality poskytovaných služeb.

ADOLF ČERVINKA představil akciovou společnost GEPARD FINANCE a.s. Ta je dnes největším hypotečním brokerem v Česku, který pro jednotlivce, realitní kanceláře i developery zajišťuje hypotéky, stavební spoření a pojištění. Pro banky je dnes GEPARD FINANCE jedním z nejvýznamnějších externích zprostředkovatelů jejich úvěrových produktů. Český RE/MAX si proto GEPARD FINANCE vybral jako svého oficiálního hypotečního partnera, který pro jeho kanceláře kompletně zajišťuje RE/MAX Hypotéku. „Gepardi" svou rozsáhlou síť převedli na franšízovou formu  poměrně nedávno; předtím důkladně přehodnotili a zdokonalili své procesy, informační systém i logo.

Realitní trh  je výrazně závislý na dostupnosti hypoték, proto současnou situaci na tomto trhu přiblížil ING. JAN KRUNTORÁD, předseda představenstva GEPARD FINANCE a.s., člen představenstva Asociace hypotečních makléřů a člen Franchise Clubu.

Organizátorem českého FRANCHISE CLUBU je Český institut pro franchising (ČIFRA) - národní centrum pro vzdělávací, popularizační, publikační poradenskou a vědeckou činnost ve franchisingu.

foto foto1
foto2 foto3

 

Tisková zpráva ke stažení: TZ-GEPARD-090408_FranchiseClub.pdf (745 kB)

 

Tisková zpráva k franšízingu GEPARD: TZ-GEPARD-090408_franšízing.pdf (71 KB)

 

Strategická aliance dvou franšíz RE/MAX a GEPARD

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Gepard Finance zahajují spolupráci s RENOMIA, předním pojišťovacím makléřem ve střední a východní Evropě

Společnost Gepard Finance, největší hypoteční specialista na českém trhu, vstupuje do nového roku s podporou nového silného partnera. V oblasti pojištění, investic a penzí Gepard Finance nově spolupracují se společností RENOMIA, a. s., předním...

Hypotéky jsou opět velmi levné. Jak se zorientovat v nabídkách bank?

Úrokové sazby hypoték sice zatím nedorovnaly historická minima z let 2016 a 2017, i tak jsou však velmi příznivé a není vyloučen ani jejich další mírný pokles. Pro každého klienta ale nemusí být nabídka bank dobře čitelná. Různé banky totiž...

Gepard Finance získaly třetím rokem po sobě cenu Czech Superbrands pro nejúspěšnější značky na trhu

Společnost Gepard Finance, největší hypoteční specialista v Česku, získala ocenění Czech Superbrands 2019. Zařadila se tak mezi nejlepší tuzemské obchodní a spotřebitelské značky. Ocenění Superbrands se udílí ve více než 90 zemích světa a Gepard...