Strategická aliance dvou franšíz RE/MAX a GEPARD

Praha - 8. dubna 2009

Franchise Club, jehož základním krédem je „dialog a spolupráce ve franšízingu", si nemohl pro své jubilejní 25. setkání, které se konalo 8. dubna 2009 v historických prostorách nejstaršího českého klubu podnikatelů Golem Club, zvolit téma více příznačnější, než je spolupráce dvou franšízových systémů pod názvem „Strategická aliance dvou franšíz RE/MAX a GEPARD přináší synergie typu „1+1=3".

Hlavními protagonisty 25. klubového večera byli zakladatelé společné strategické aliance: ADOLF ČERVINKA, spoluzakladatel, místopředseda představenstva a obchodní ředitel společnosti GEPARD FINANCE, hypoteční jedničky na českém trhu a JUDR. VOJTĚCH KRÁTKÝ, spoluzakladatel, vicepresident a výkonný ředitel společnosti RE/MAX Česká republika, lídr českého trhu realitních služeb. Oba jsou členy Franchise Clubu. Do diskuze se také  zapojili majitelé franšízových licencí s praktickým pohledem na průběh alianční spolupráce.

JUDR. VOJTĚCH KRÁTKÝ představil známějšího a většího z obou aliančních partnerů, společnost RE/MAX Česká republika, patřící už několik let mezi nejúspěšnější realitní franšízové značky na světě. Globální síť RE/MAX dnes sdružuje ve více než 70 zemích světa 120 000 makléřů ve více než 6600 realitních kancelářích. Po třech letech působení se síti RE/MAX na českém realitním trhu daří mimořádně dobře, k dnešnímu dni otevřela 108 kanceláří a 26 jich na otevření čeká. Tato dnes největší realitní síť v České republice, vzhledem k současné všeobecné stagnaci realitních obchodů, horší časy rozhodně neočekává. Naopak - v poslední době eviduje nebývale vysoké množství zájemců o franšízu ze strany malých nezávislých kanceláří. Aby po rychlém nárůstu počtu kanceláří síť RE/MAX v ČR zvýšila svůj konkurenční náskok, navyšuje nyní investice do zvyšování kvality poskytovaných služeb.

ADOLF ČERVINKA představil akciovou společnost GEPARD FINANCE a.s. Ta je dnes největším hypotečním brokerem v Česku, který pro jednotlivce, realitní kanceláře i developery zajišťuje hypotéky, stavební spoření a pojištění. Pro banky je dnes GEPARD FINANCE jedním z nejvýznamnějších externích zprostředkovatelů jejich úvěrových produktů. Český RE/MAX si proto GEPARD FINANCE vybral jako svého oficiálního hypotečního partnera, který pro jeho kanceláře kompletně zajišťuje RE/MAX Hypotéku. „Gepardi" svou rozsáhlou síť převedli na franšízovou formu  poměrně nedávno; předtím důkladně přehodnotili a zdokonalili své procesy, informační systém i logo.

Realitní trh  je výrazně závislý na dostupnosti hypoték, proto současnou situaci na tomto trhu přiblížil ING. JAN KRUNTORÁD, předseda představenstva GEPARD FINANCE a.s., člen představenstva Asociace hypotečních makléřů a člen Franchise Clubu.

Organizátorem českého FRANCHISE CLUBU je Český institut pro franchising (ČIFRA) - národní centrum pro vzdělávací, popularizační, publikační poradenskou a vědeckou činnost ve franchisingu.

foto foto1
foto2 foto3

 

Tisková zpráva ke stažení: TZ-GEPARD-090408_FranchiseClub.pdf (745 kB)

 

Tisková zpráva k franšízingu GEPARD: TZ-GEPARD-090408_franšízing.pdf (71 KB)

 

Strategická aliance dvou franšíz RE/MAX a GEPARD

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Úrokové sazby hypoték budou v příštím roce atakovat 5 %. U nejběžnější pětileté fixace může splátka vzrůst o třetinu

Letošní říjen se nesl ve znamení výrazného zvyšování úrokových sazeb hypoték. Na začátku listopadu překvapila ČNB nečekaným navýšením základní úrokové sazby o 1,25 procentního bodu na 2,75 procenta. Hypotéky tak budou nevyhnutelně dále zdražovat a...

Gepard Finance zahajují spolupráci s RENOMIA, předním pojišťovacím makléřem ve střední a východní Evropě

Společnost Gepard Finance, největší hypoteční specialista na českém trhu, vstupuje do nového roku s podporou nového silného partnera. V oblasti pojištění, investic a penzí Gepard Finance nově spolupracují se společností RENOMIA, a. s., předním...

Hypotéky jsou opět velmi levné. Jak se zorientovat v nabídkách bank?

Úrokové sazby hypoték sice zatím nedorovnaly historická minima z let 2016 a 2017, i tak jsou však velmi příznivé a není vyloučen ani jejich další mírný pokles. Pro každého klienta ale nemusí být nabídka bank dobře čitelná. Různé banky totiž...