Úrokové sazby hypotéky 2015: přinášíme aktuální srovnání bank

Vsadit na celoživotní placení nájmu nebo si šetřit na vlastní rodinný domek? Sáhnout po půjčce na bydlení nebo zvolit hypotéku? Tato a řada dalších dilemat se honí hlavou každému, kdo řeší vlastní bydlení a alespoň částečně se zajímá o aktuální dění na hypotečním a realitním trhu.

blog - tužka

  

Srovnání aktuálních úrokových sazeb

  

Není snad nikdo z finančního odvětví, kdo by nezaznamenal strmý pád úrokových sazeb, jenž byl příznačný pro roky 2013 a 2014. Ani v současnosti to ovšem nevypadá, že by se výše úroků šplhala strmě vzhůru.

Úrokové sazby hypoték 2015 začínají na neuvěřitelné hranici 1,49 %, proto by měli zbystřit všichni, kdo si sen o vlastním bydlení chtějí v nejbližší době splnit. Na následující řádky jsme pro vás připravili aktuální srovnání bank a jejich úrokových sazeb, které vám může v rozhodovacím procesu náležitě pomoci.

Porovnávat hrušky s jablky se nevyplácí

Není hypotéka jako hypotéka. Proto není možné porovnávat úrokové sazby hypotéky s tříletou a třeba desetiletou fixací, hypotéky na 100 % hodnoty zastavené nemovitosti (LTV) a hypotéky na třeba jen 80 % LTV.  Stejně tak nelze stavět na stejnou úroveň klasickou hypotéku a hypotéku americkou.

V případě, že nechcete dokládat účel vypůjčených finančních prostředků, v drtivé většině případů se budete muset smířit s vyšším úrokem, než v případě účelových hypoték na koupi či výstavbu rodinného domku. To samé platí také v případě fixace. Obecně můžeme říci, že nejnižší sazby jsou u hypoték s 3 nebo 5 letou fixací. Ty nejvyšší jsou potom spjaty s roční nebo desetiletou fixací. Co se týče výše splátek, ta tak úzce nesouvisí s úrokovou sazbou, jako spíše s životní úrovní klienta. Ideální hypotéka je ta, která životní úroveň klienta významným způsobem nesníží. Ba právě naopak!

Úrokové sazby hypotéky 2015: od 1,49 až po 7,79 %

Pokud bychom se podívali, jak se pohybují úrokové sazby hypoték u jednotlivých bank, můžeme narazit na poměrně velké rozpětí. Nejnižší úrokové sazby se nyní drží na hranici 1,49 %. Tuto sazbu nabízí UniCredit Bank (při splnění dodatečných podmínek s nutností podpisu pojištění v rámci balíčku), s níž můžete čerpat finanční prostředky na výstavbu či rekonstrukci. Banka nabízí hypotéku s úrokem 1,49 % pouze s tříletou fixací.

O tom, na jakou hypotéku skutečně dosáhnete, se pak můžete přesvědčit v naší hypoteční kalkulačce.

Na chvostu našeho pomyslného žebříčku pak stojí Americká hypotéka, jejíž sazby se mohou dotknout hranice až 7,79 %.

Jak získat tu nejvýhodnější hypotéku?

Odpovědí je průzkum hypotečního trhu a konzultace s odborníky, kteří vám doporučí ideální hypotéku odpovídající vašim přáním i potřebám. Kontaktujte zástupce společnosti Gepard Finance a spravte je se svou aktuální situací. Na základě vašich představ a požadavků společně vyberete tu nejvýhodnější hypotéku s úrokovou sazbou, na níž byste sami na vlastní pěst nemusely dosáhnout. Splňte si svůj velký realitní sen a využijte rekordně nízkých úroků, které nahrávají do karet všem zájemcům o komfortní rodinné bydlení.

Aktuální srovnání všech bank

Gepard s kalkulačkou

Stačí vyplnit hypoteční kalkulačku

  

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

ČNB šokovala trh. Základní úroková sazba se přiblížila k 6 %

Česká národní banka na svém posledním zasedání mírně šokovala trh, když rozhodla o zvýšení základní úrokové sazby o 0,75 procentního bodu na 5,75 %. Ta se tak dostala na nejvyšší úroveň za více než 20 let. Zvýšení sazeb se brzy projeví v dalším...

Základní úroková sazba vzrostla na 5 %. ČNB je připravena pokračovat ve zvyšování

Česká národní banka zvýšila na svém posledním zasedání základní úrokovou sazbu o 0,5 procentního bodu na 5 %. Navýšení úrokových sazeb bylo očekávané. Stála za ním rostoucí inflace a snaha centrální banky o tlumení inflačních očekávání. Ve...

Další zvyšování sazeb. Komu se zdraží hypotéky?

Bankovní rada ČNB na svém posledním jednání zvýšila dvoutýdenní repo sazbu (2T repo sazbu) o 125 bazických bodů na 2,75 %. Navýšení sazby překvapením nebylo, odbornou i laickou veřejnost zaskočilo spíše to, o kolik se sazba navýšila. Základní...