Nově oblíbená služba: Bezkontaktní Hypotéka – snadno z bezpečí vašeho domova... Vyzkoušejte ZDE

Úvěr na rekonstrukci: Na kolik vyjde? A kde jej sehnat?

Nic netrvá věčně – ani lesk a svěžest novostaveb. Fasádu omítne patina, do nosných trámů se pustí přírodní živly, parkety se časem zkřiví. Ke slovu pak přichází rekonstrukce. Z finančního hlediska žádná legrace – náklady v řádu statisíců až milionů jsou spíše pravidlem než výjimkou. A protože ne každý takovou částku pod polštářem schraňuje, je třeba sáhnout po úvěru. Kde jej ale sehnat a s jakými úroky je třeba počítat?

Poradíme vám, jak získat úvěr na rekonstrukci a nezbláznit se

Nejen na pořizování nemovitostí finanční instituce myslí. Dobře si jsou vědomy i nelítostného zubu času, proto svým klientům nabízí úvěrové produkty určené pro rekonstrukce domů i bytů.

Řešení první: Hypotéka

Potřebuje-li neodkladnou přestavbu kupovaná nemovitost, je možné částku na rekonstrukci zahrnout do samotného úvěru. Většinou to nebývá problém – objekt po rekonstrukci má totiž vyšší hodnotu. Bankovní instituce jsou proto ochotné potřebné finance do hypotéky zahrnout.

Řešení druhé: Stavební spoření

Další variantou je úvěr ze stavebního spoření. Spořitelny jej poskytují po splnění trojice nezbytných podmínek (naspoření určitého procenta z cílové částky dle podmínek spořitelny, spoření po dobu alespoň 2 let a dostatečně vysoké hodnotící číslo), výše úrokové sazby navíc není nijak závratná.

Jak si ale poradit v situaci, kdy banka navýšení hypotečního úvěru odmítne a na úvěr ze „stavebka“ nemáte nárok?

Řešení třetí: Překlenovací úvěr

Jednou z mála zbývajících variant pro financování rekonstrukce je zřízení překlenovacího úvěru. Roli zde hrají podmínky úvěru a především schopnost klienta plnit své závazky.

Se zástavou, nebo bez?

Finanční obnos získaný z překlenovacího úvěru se typicky pohybuje v řádu statisíců korun, zástavní právo proto spořitelny zpravidla nevyžadují. Na druhé straně je pak ale takový úvěr zatížen vyšší úrokovou sazbou – nezřídka i přes 6 %.

Zajímavé úroky jsou naopak připraveny pro ty, kdo se na svou nemovitost zástavní právo uvalit rozhodnou. Dle konečné částky se pak úroková sazba může pohybovat mezi 2 až 4 %.

A co poplatky?

Výše poplatku za sjednání překlenovacího úvěru je daná interní politikou té které spořitelny. Některé si neúčtují nic, jiné naopak trvají na poplatku ve výši 1 % z půjčeného obnosu. Kromě toho musí klient vzít v potaz i poplatek za vedení úvěru; ten činí několik stovek korun ročně.

Rekonstrukci domu není radno odkládat. Nevíte, odkud čerpat finance? Tápete, který úvěrový produkt je pro vás nejvýhodnější?

Obraťte se na naše odborníky a sjednejte si ZDARMA schůzku. Poradíme vám, jak vyřešit rekonstrukci vaší nemovitosti dříve, než vám spadne střecha na hlavu!

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Roční výpisy z účtů stavebních spořitelen

Leden je ve znamení ročních výpisů jak ze stavebního spoření, tak úvěrů s potvrzením o zaplacených úrocích. Na co si dát pozor, jak dokumenty využít? Stavební spořitelny svým klientům v lednu vystavují roční výpisy z účtů. Někomu je písemně zašlou, jinému...

Češi chtějí v době krize spořit. Zájem o stavební spoření je obrovský

Na letošní rok budeme všichni vzpomínat jako na rok, kdy nás zasáhla pandemie koronaviru. Dopady krize, která na sebe nenechala dlouho čekat, budeme jistě pociťovat ještě nějakou dobu poté, co se běžný chod společnosti opět vrátí do zaběhlých kolejí. Lidé...

Snadnější koupě družstevního bytu s překlenovacím úvěrem od MONETA Stavební spořitelny

Získat klasickou hypotéku na koupi družstevního bytu je ve většině případů nemožné. Koupí družstevního bytu se totiž nestáváte vlastníkem bytové jednotky, ale pouze podílníkem v bytovém družstvu. A pokud nemáte možnost převodu do osobního...