Úvěroví specialisté letos musejí složit odbornou zkoušku. Přípravu usnadní školení zdarma i volně dostupná aplikace

Nový zákon o spotřebitelském úvěru přinesl kromě opatření posilujících postavení klientů také vyšší nároky na odbornost úvěrových specialistů. Ti musejí nově absolvovat odbornou zkoušku organizovanou Českou národní bankou, a to nejpozději do konce listopadu. Společnost Gepard Finance nabízí pro odbornou veřejnost zdarma přípravné školení i aplikaci pro praktické studium zkouškových otázek.

Úvěroví specialisté letos musejí složit odbornou zkoušku. Přípravu usnadní školení zdarma i volně dostupná aplikace

Nový zákon o spotřebitelském úvěru

Jednou z významných změn, které přinesl zákon č. 257/2016 Sb., o spotřebitelském úvěru, je požadavek na prokázání odbornosti všech úvěrových specialistů. Ti tak nově musejí složit zkoušku odborné způsobilosti, a to do 2 let od účinnosti zákona. K datu 30. 11. 2018 je tak nezbytné, aby byli všichni úvěroví poradci proškoleni a měli potřebný certifikát o absolvování zkoušky.

Přípravné školení zdarma i pro poradce z konkurenčních sítí

Největší hypoteční specialista na českém trhu, společnost Gepard Finance, pořádá odborné přípravné školení jako přípravu na zkoušky odborné způsobilosti pro odbornou veřejnost zdarma. „Protože klademe důraz na kvalitu znalostí našich makléřů, máme přehled o tom, která témata působí uchazečům největší potíže. Čtyřhodinové školení je proto zaměřeno právě na okruhy otázek, u nichž se často chybuje,“ uvedl Jiří Pathy, předseda představenstva Gepard Finance. Přihlášení na konkrétní termíny školení lze provést přímo z webu společnosti.

Aplikace ke zkouškám odborné způsobilosti zdarma

Kromě teoretického školení je možné pro kvalitní přípravu makléřů na zkoušky odborné způsobilosti využít rovněž doplňkovou aplikaci. Ta funguje v programu MS Excel a výborně se hodí pro praktické studium zkouškových otázek. Výhodou je okamžitý výsledek odpovědi bez nutnosti čekání na vyhodnocení celého testu. Program též opakovaně nepředkládá otázky, na které jste odpověděli správně. Naopak po špatné odpovědi program otázku po nějaké době zopakuje, čímž vás donutí ujistit se, že ji skutečně zvládáte.

„Aplikace byla původně určená pro naše makléře v rámci nadstandardní podpory, kterou jim zajišťujeme. Nyní je k dispozici pro všechny makléře zdarma na našem webu. Otázky je pak možné exportovat do formátu PDF a uložit například do mobilu, díky čemuž se na zkoušky lze připravovat kdekoliv a kdykoliv,“ dodává Jiří Pathy.

 

---

Na školení ke zkouškám ČNB se můžete přihlásit zdarma ZDE

---

 

O společnosti Gepard Finance

GEPARD FINANCE jsou specializovanou makléřskou firmou, která působí na trhu 15 let. Jejím hlavním oborem činnosti je poradenství v oblasti hypotečních úvěrů a kompletní zpracování úvěrových a pojišťovacích produktů. Profesionální makléři svým klientům zdarma zajišťují hypotéky, úvěry ze stavebního spoření a pojištění. V současné době disponuje franšízová síť GEPARD FINANCE 100 funkčními obchodními místy, čímž je zajištěna snadná dostupnost a obsluha klientů po celé České republice i na Slovensku. GEPARD FINANCE se v roce 2011 staly největší hypotečně-makléřskou firmou v ČR. Jsou zakládajícím členem Asociace hypotečních makléřů, držitelem značky kvality „FÉR hypotéka“ a prestižního ocenění Superbrands 2017 + 2018.

Tisková zpráva společnosti GEPARD FINANCE a.s.

Vydáno dne: 14. března 2018

Kontakty pro média

Kateřina Prantlová
e-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
tel.: +420 731 129 167

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Úrokové sazby hypoték budou v příštím roce atakovat 5 %. U nejběžnější pětileté fixace může splátka vzrůst o třetinu

Letošní říjen se nesl ve znamení výrazného zvyšování úrokových sazeb hypoték. Na začátku listopadu překvapila ČNB nečekaným navýšením základní úrokové sazby o 1,25 procentního bodu na 2,75 procenta. Hypotéky tak budou nevyhnutelně dále zdražovat a...

Gepard Finance zahajují spolupráci s RENOMIA, předním pojišťovacím makléřem ve střední a východní Evropě

Společnost Gepard Finance, největší hypoteční specialista na českém trhu, vstupuje do nového roku s podporou nového silného partnera. V oblasti pojištění, investic a penzí Gepard Finance nově spolupracují se společností RENOMIA, a. s., předním...

Hypotéky jsou opět velmi levné. Jak se zorientovat v nabídkách bank?

Úrokové sazby hypoték sice zatím nedorovnaly historická minima z let 2016 a 2017, i tak jsou však velmi příznivé a není vyloučen ani jejich další mírný pokles. Pro každého klienta ale nemusí být nabídka bank dobře čitelná. Různé banky totiž...