Veselé Vánoce a úspěšný nový rok 2022

Vážení obchodní partneři, klienti, makléři, franšízanti a přátelé. Jako každý rok nás čekají ty nejkrásnější svátky v roce, svátky vánoční. Všichni budeme mít příležitost na chvíli se zastavit a zhodnotit, co vše nám uplynulý rok přinesl a co očekáváme od roku následujícího. Dovolte nám, abychom vám touto cestou poděkovali za dosavadní spolupráci, projevenou důvěru a přízeň v uplynulém roce. Přejeme vám, aby i pro vás byly Vánoce svátky klidu, míru a pohody prožité v kruhu těch nejbližších.

hypotéky budou dražší

Rok 2021 ve znamení růstu úrokových sazeb

Převážná část roku 2021 se nesla v duchu rostoucích úrokových sazeb. Naposledy navýšila Česká národní banka úrokové sazby na počátku listopadu a to poměrně razantním způsobem, když původní výši repo sazby 1,5 % zvýšila na jediném zasedání skokově o 1,25 procentního bodu na 2,75 %. Tato změna ještě zintenzivnila růst úrokových sazeb, jehož jsme byli svědky v předchozích měsících. Úroková sazba u nově poskytnutých hypoték vzrostla v listopadu na 2,7 %, u refinancovaných úvěrů byla zhruba o desetinu procentního bodu nižší. Vzhledem k trvajícímu růstu úrokových sazeb na trhu lze očekávat, že se v následujících měsících nabízené úrokové sazby budou pohybovat nad hranicí 4 % p.a.

ČNB má zákonnou pravomoc určovat podmínky pro získání hypotéky

ČNB získala zákonnou pravomoc stanovovat podmínky pro získání úvěrů na bydlení a 25. listopadu 2021 této zákonné pravomoci regulovat trh s hypotečními úvěry využila. Bylo rozhodnuto o nastavení limitů úvěrových ukazatelů pro poskytování hypotečních úvěrů. Podle zákona o České národní bance mohou tyto limity vstoupit v účinnost až 4 měsíce po jejich vyhlášení, to znamená, že se limity stanou závaznými od 1. 4. 2022.

GEPARD FINANCE vítězem soutěže Aplikace roku 2021

Společnost GEPARD FINANCE si z odborné konference FINfest 2021 odvezla velmi cenné vítězství, když se svou aplikací Comparator – GEPARD FINANCE porazila silnou konkurenci a umístila se na prvním místě v soutěži Aplikace roku v kategorii Podpora produktu. Comparator je aplikace pro hypoteční specialisty, se kterou se makléři rychle zorientují v cenových podmínkách bank, porovnají úrokové sazby, náklady na pojištění a poplatkové náklady, podrobně vyhodnotí bonitu klienta, zjistí maximální výši úvěru v jednotlivých bankách a předají tak klientovi podrobnou profesionální nabídku. Tohoto vítězství si velmi vážíme a děkujeme všem za obrovskou podporu.

Jako poděkování Vám nabízíme k vyzkoušení náš unikátní srovnávač hypoték pro makléře Comparator ZDARMA až na 6 měsíců.

Comparator usnadňuje práci všem hypotečním makléřům, kteří díky němu dokážou svým klientům připravit zcela individuální a profesionální přehled nabídek hypoték na trhu.

VYZKOUŠET COMPARATOR

 

Těšíme se na další spolupráci v roce 2022

Také v příštím roce vám budeme poskytovat ty nejkvalitnější služby na špičkové úrovni. Všechny naše kroky směřují vždy k jedinému cíli, kterým je spokojený zákazník. Neustále máme za cíl růst. Poohlížíme se proto i nadále po nových franšízantech. I vy se můžete stát součástí franšízového systému GEPARD a vaše podnikání v hypotékách může dostat nový rozměr.

Vaše přízeň je pro nás tím nejcennějším darem. Děkujeme vám a přejeme krásné svátky a úspěšný vstup do nového roku.

 

PF 2022

Mějte stálé, plné zdraví,

těla ať vám nechuraví,

k tomu štěstí, lásky moc,

promilujte každou noc.

Vám ze  přeje
GEPARD FINANCE

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Kratší fixace na vzestupu. Co to znamená pro vaši hypotéku?

V posledních měsících dochází na hypotečním trhu k zajímavému trendu: banky stále častěji preferují kratší fixace úrokových sazeb. Pětileté fixace, dříve běžné, pomalu ustupují a místo nich nastupují tříleté, a dokonce i roční fixace. Pojďme se...

Nová éra hypoték: Konec osobního poradenství, nebo digitální revoluce?

Jsme svědky tiché revoluce ve světě financí a hypoték. V jejím zdánlivém čele stojí Moneta Money Bank, která se rozhodla ukončit spolupráci se zprostředkovateli hypoték a zaměřit se na přímou distribuci a rozvoj online služeb. Tento krok,...

Hypotéka pro mladé: Jak vybrat a financovat své první bydlení?

Pořízení vlastního bydlení je velkým životním milníkem a pro mnohé zároveň jednou z největších životních investic vůbec. Bez ohledu na to, zda financujete koupi nemovitosti z vlastních úspor, či hypotékou, je nutné rozklíčovat spoustu otázek. Možná se...