Veselé Vánoce a úspěšný nový rok 2022

Vážení obchodní partneři, klienti, makléři, franšízanti a přátelé. Jako každý rok nás čekají ty nejkrásnější svátky v roce, svátky vánoční. Všichni budeme mít příležitost na chvíli se zastavit a zhodnotit, co vše nám uplynulý rok přinesl a co očekáváme od roku následujícího. Dovolte nám, abychom vám touto cestou poděkovali za dosavadní spolupráci, projevenou důvěru a přízeň v uplynulém roce. Přejeme vám, aby i pro vás byly Vánoce svátky klidu, míru a pohody prožité v kruhu těch nejbližších.

hypotéky budou dražší

Rok 2021 ve znamení růstu úrokových sazeb

Převážná část roku 2021 se nesla v duchu rostoucích úrokových sazeb. Naposledy navýšila Česká národní banka úrokové sazby na počátku listopadu a to poměrně razantním způsobem, když původní výši repo sazby 1,5 % zvýšila na jediném zasedání skokově o 1,25 procentního bodu na 2,75 %. Tato změna ještě zintenzivnila růst úrokových sazeb, jehož jsme byli svědky v předchozích měsících. Úroková sazba u nově poskytnutých hypoték vzrostla v listopadu na 2,7 %, u refinancovaných úvěrů byla zhruba o desetinu procentního bodu nižší. Vzhledem k trvajícímu růstu úrokových sazeb na trhu lze očekávat, že se v následujících měsících nabízené úrokové sazby budou pohybovat nad hranicí 4 % p.a.

ČNB má zákonnou pravomoc určovat podmínky pro získání hypotéky

ČNB získala zákonnou pravomoc stanovovat podmínky pro získání úvěrů na bydlení a 25. listopadu 2021 této zákonné pravomoci regulovat trh s hypotečními úvěry využila. Bylo rozhodnuto o nastavení limitů úvěrových ukazatelů pro poskytování hypotečních úvěrů. Podle zákona o České národní bance mohou tyto limity vstoupit v účinnost až 4 měsíce po jejich vyhlášení, to znamená, že se limity stanou závaznými od 1. 4. 2022.

GEPARD FINANCE vítězem soutěže Aplikace roku 2021

Společnost GEPARD FINANCE si z odborné konference FINfest 2021 odvezla velmi cenné vítězství, když se svou aplikací Comparator – GEPARD FINANCE porazila silnou konkurenci a umístila se na prvním místě v soutěži Aplikace roku v kategorii Podpora produktu. Comparator je aplikace pro hypoteční specialisty, se kterou se makléři rychle zorientují v cenových podmínkách bank, porovnají úrokové sazby, náklady na pojištění a poplatkové náklady, podrobně vyhodnotí bonitu klienta, zjistí maximální výši úvěru v jednotlivých bankách a předají tak klientovi podrobnou profesionální nabídku. Tohoto vítězství si velmi vážíme a děkujeme všem za obrovskou podporu.

Jako poděkování Vám nabízíme k vyzkoušení náš unikátní srovnávač hypoték pro makléře Comparator ZDARMA až na 6 měsíců.

Comparator usnadňuje práci všem hypotečním makléřům, kteří díky němu dokážou svým klientům připravit zcela individuální a profesionální přehled nabídek hypoték na trhu.

VYZKOUŠET COMPARATOR

 

Těšíme se na další spolupráci v roce 2022

Také v příštím roce vám budeme poskytovat ty nejkvalitnější služby na špičkové úrovni. Všechny naše kroky směřují vždy k jedinému cíli, kterým je spokojený zákazník. Neustále máme za cíl růst. Poohlížíme se proto i nadále po nových franšízantech. I vy se můžete stát součástí franšízového systému GEPARD a vaše podnikání v hypotékách může dostat nový rozměr.

Vaše přízeň je pro nás tím nejcennějším darem. Děkujeme vám a přejeme krásné svátky a úspěšný vstup do nového roku.

 

PF 2022

Mějte stálé, plné zdraví,

těla ať vám nechuraví,

k tomu štěstí, lásky moc,

promilujte každou noc.

Vám ze  přeje
GEPARD FINANCE

 

Sdílejte článek

Podobné články z blogu

Hypotéka pro mladé: Jak vybrat a financovat své první bydlení?

Pořízení vlastního bydlení je velkým životním milníkem a pro mnohé zároveň jednou z největších životních investic vůbec. Bez ohledu na to, zda financujete koupi nemovitosti z vlastních úspor, či hypotékou, je nutné rozklíčovat spoustu otázek. Možná se...

Na kolik vás vyjde hypotéka v roce 2023?

Budete si pořizovat vlastní bydlení a zvažujete, na kolik vás vlastně splácení hypotečního úvěru aktuálně vyjde? Pojďme se podívat na to, kolik je nutné mít našetřeno, pokud si chcete vzít hypotéku, jak vysoké jsou nyní úrokové sazby, jak si...

Mimořádné splacení hypotéky se prodraží

„Kdo se nepoučí z historie, je odsouzen ji opakovat.“ Dost možná se česká vláda inspirovala právě tímto citátem, když rozhodla, že je nejvyšší čas umožnit bankám, aby si za předčasné splacení hypotéky před termínem fixace účtovaly vyšší poplatek....